Hlavní navigace

Češi si nejraději kupují ojetiny českého původu. Ty se také nejvíc stáčejí

Sdílet

Gabriela Hájková 23. 5. 2016

Při nákupu ojetého auta si Češi v 70 % případů vyberou auto českého původu. Zájem o ta zahraniční se ale neustále zvyšuje. Tempo růstu pořizovaných zahraničních ojetých automobilů se ale letos výrazně snížilo. Zatímco loni rostl zájem o ojetiny ze zahraničí 24% tempem, letos je to meziročně jen o 8 %. Informace vyplývají ze statistik společnosti Cebia.

Podle nich si dovozci ojetá auta vybírají vozy nejčastěji v Německu  (16 %)  a  v Itálii (9 %). Podíl všech ostatních zemí činí jen 5 %. Největší zájem mají podle statistik čeští  zákazníci o ojeté vozy s cenou do 200 tisíc korun (za první čtvrtletí 69% podíl).

Společnost Cebia ve své zprávě upozorňuje na to, že během prvního letošního kvartálu vzrostl podíl zaznamenaných omlazených  vozidel.  Příčina je pravděpodobně ve zvýšení  počtu dovážených vozidel, u nichž se často padělá rok uvedení  do  provozu  před  jejich  registrací na referátu dopravy jednoduchým falšováním původního zahraničního technického průkazu. Průměrně jsou letos vozidla omlazována o 1,6 roku, odhaduje Cebia, podle které už dlouhodobě nedochází ke zvyšování celkové míry stáčení ojetin. Ta se již několik let drží na hranici 40 %. Nejčastěji se podle statistik stáčejí nejprodávanější modely značek Škoda, Volkswagen, Audi, BMW, Ford a Renault. Po těchto vozech je totiž největší poptávka a mají největší podíly na prodejích ojetin..

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 5. 2016 14:49

    Jerry001 (neregistrovaný) 193.86.30.---

    Clanek rika, ze se staceji zrovna ty vozy, ktere se nejvice prodavaji. Nejak si nedovedu predstavit clanek typu "Nejvice se staceji vozy Mitsubishi. Tyto vozy se nastesti prilis neprodavaji" :-)

    Pan autor se nam jaksi jeste nevyhranil :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).