Spočítejte si...

Zavřít

Češi si nejraději kupují ojetiny českého původu. Ty se také nejvíc stáčejí

Při nákupu ojetého auta si Češi v 70 % případů vyberou auto českého původu. Zájem o ta zahraniční se ale neustále zvyšuje. Tempo růstu pořizovaných zahraničních ojetých automobilů se ale letos výrazně snížilo. Zatímco loni rostl zájem o ojetiny ze zahraničí 24% tempem, letos je to meziročně jen o 8 %. Informace vyplývají ze statistik společnosti Cebia.

Podle nich si dovozci ojetá auta vybírají vozy nejčastěji v Německu  (16 %)  a  v Itálii (9 %). Podíl všech ostatních zemí činí jen 5 %. Největší zájem mají podle statistik čeští  zákazníci o ojeté vozy s cenou do 200 tisíc korun (za první čtvrtletí 69% podíl).

Společnost Cebia ve své zprávě upozorňuje na to, že během prvního letošního kvartálu vzrostl podíl zaznamenaných omlazených  vozidel.  Příčina je pravděpodobně ve zvýšení  počtu dovážených vozidel, u nichž se často padělá rok uvedení  do  provozu  před  jejich  registrací na referátu dopravy jednoduchým falšováním původního zahraničního technického průkazu. Průměrně jsou letos vozidla omlazována o 1,6 roku, odhaduje Cebia, podle které už dlouhodobě nedochází ke zvyšování celkové míry stáčení ojetin. Ta se již několik let drží na hranici 40 %. Nejčastěji se podle statistik stáčejí nejprodávanější modely značek Škoda, Volkswagen, Audi, BMW, Ford a Renault. Po těchto vozech je totiž největší poptávka a mají největší podíly na prodejích ojetin..

Obezita vám může omezit nárok na zdravotní péči Češi investují ve chvíli, kdy se chtějí zabezpečit        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) 193.86.30.---
23. 5. 2016 14:49 Nový

zajimava hodnota clanku

Clanek rika, ze se staceji zrovna ty vozy, ktere se nejvice prodavaji. Nejak si nedovedu predstavit clanek typu "Nejvice se staceji vozy Mitsubishi. Tyto vozy se nastesti prilis neprodavaji" :-)

Pan autor se nam jaksi jeste nevyhranil :-)