Spočítejte si...

Zavřít

Češi: Nezavírejte obchody o svátcích. Je to nesmysl

Většina Čechů (52 %) nesouhlasí s tím, aby obchody byly v dobách svátků zavřené. Proti jsou hlavně mladší a nejstarší zákazníci obchodů. Značná část respondentů (65 %) se také domnívá, že  by stát neměl určovat, kdy by obchody měly či neměly mít otevřeno.

Vyplývá to z průzkumu společnosti Incoma GfK pro Svaz obchodu a cestovního ruchu a Mezinárodní výbor nákupních center ICSC.

Obchodníci s tímto opatřením nesouhlasí: Podle našeho názoru se jedná o záležitost, kterou není třeba regulovat prostřednictvím legislativy, ale vše by mělo být ponecháno na svobodném rozhodnutí obchodníků a případné samoregulaci, která již mnohdy funguje, uvedla prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková.

Česká spořitelna nově nabízí multiměnovou kartu Jaký poplatek je podle vás nejabsurdnější? Hlasování začalo        
lada1
lada1 (neregistrovaný) ---.82.broadband12.iol.cz
3. 12. 2014 14:56 Nový

Nezavírejte obchody o svátcích. Je to nesmysl.

celé vlákno

...........a proč by to měl být nesmysl, pracující v obchodě mají nárok být o svátcích doma jako každý jiný. Avšak mimo tkzv. nepřetržitých provozu. Např. Zdravotníci - policie - vojáci - hasiči - energetika atd. A maloobchod nepřetržitým provozem není!!
Češi jsou bezohlední a arogantní vůči ostatním.

laděnka
laděnka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 12. 2014 13:16 Nový

Re: Nezavírejte obchody o svátcích. Je to nesmysl.

celé vlákno

není to přece jen naše republika, kde je otevřeno, tady se ohrazuji, že "Češi jsou bezohlední a arogantní vůči ostatním." Ale jinak souhlas. Ano, měla by být víc omezená pracovní doba, případně zavřeno o svátcích, nedělích. Vždyť před revolucí všechny obchody končili ve 12 a neděle - zavřeno. Svátky - omezeno, zavřeno.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) 93.89.107.---
3. 12. 2014 19:24 Nový

Jsem pro omezení

Jsem pro omezení. A to nejen o státních svátcích ale i v neděli, tak jak to je v Rakousku.