Hlavní navigace

Češi: Nezavírejte obchody o svátcích. Je to nesmysl

Sdílet

Arsen Lazarevič 3. 12. 2014

Většina Čechů (52 %) nesouhlasí s tím, aby obchody byly v dobách svátků zavřené. Proti jsou hlavně mladší a nejstarší zákazníci obchodů. Značná část respondentů (65 %) se také domnívá, že  by stát neměl určovat, kdy by obchody měly či neměly mít otevřeno.

Vyplývá to z průzkumu společnosti Incoma GfK pro Svaz obchodu a cestovního ruchu a Mezinárodní výbor nákupních center ICSC.

Obchodníci s tímto opatřením nesouhlasí: Podle našeho názoru se jedná o záležitost, kterou není třeba regulovat prostřednictvím legislativy, ale vše by mělo být ponecháno na svobodném rozhodnutí obchodníků a případné samoregulaci, která již mnohdy funguje, uvedla prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 12. 2014 14:56

  lada1 (neregistrovaný) ---.82.broadband12.iol.cz

  ...........a proč by to měl být nesmysl, pracující v obchodě mají nárok být o svátcích doma jako každý jiný. Avšak mimo tkzv. nepřetržitých provozu. Např. Zdravotníci - policie - vojáci - hasiči - energetika atd. A maloobchod nepřetržitým provozem není!!
  Češi jsou bezohlední a arogantní vůči ostatním.

 • 4. 12. 2014 13:16

  laděnka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  není to přece jen naše republika, kde je otevřeno, tady se ohrazuji, že "Češi jsou bezohlední a arogantní vůči ostatním." Ale jinak souhlas. Ano, měla by být víc omezená pracovní doba, případně zavřeno o svátcích, nedělích. Vždyť před revolucí všechny obchody končili ve 12 a neděle - zavřeno. Svátky - omezeno, zavřeno.

 • 3. 12. 2014 19:24

  Pavel (neregistrovaný) 93.89.107.---

  Jsem pro omezení. A to nejen o státních svátcích ale i v neděli, tak jak to je v Rakousku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).