Hlavní navigace

Česká spořitelna nově nabízí multiměnovou kartu

Sdílet

Gabriela Hájková 3. 12. 2014

Klienti BLUE a Erste Premier České spořitelny mohou platit jednou kartou v různých měnách. Banka jim nově nabízí možnost k debetní kartě svého korunového účtu navázat i cizoměnový účet.

Znamená to, že multiměnová funkce umožní platit v cizí měně bez toho, aby tyto transakce byly přepočítávány devizovým kurzem. Částky se tak strhávají rovnou z účtu v dané měně.

K platební kartě je možné navázat účty v eurech, amerických a kanadských dolarech, švýcarských francích, britských librách, dánských a švédských korunách či japonských jenech. 

Zůstatkem na účtech v cizí měně se navyšuje zůstatek pro vklady a výběry na korunovém účtu, takže slouží zároveň jako rezerva. Mezi korunovým a cizoměnovým účtem fungují tzv. dotace, takže pokud zaplatíte nějakou částku, na kterou nemáte na jednom účtu dostatek hotovosti, pro platbu se použijí i zůstatky na dalších účtech. Pokud byste platili kartou v zemi, kde platí jiná měna než máte na vašem cizoměnovém účtu, strhne se částka z korunového účtu. 

V rámci multiměnové funkce je možné na kartu ke korunovému účtu navázat vždy jen jeden účet od každé měny. 

Klienti Erste Premier mají multiměnovou funkci ke kartě v rámci služby Premier, tedy bez dalšího poplatku. Klienti BLUE si ji mohou dokoupit jako doplňkovou službu za 25 Kč měsíčně. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).