Hlavní navigace

Češi chtějí změnit práci, vadí jim nízké mzdy

Sdílet

Arsen Lazarevič 18. 8. 2014

Práci chce změnit téměř polovina lidí, nejčastějším důvodem jsou nízké mzdy. Čím jsou zaměstnanci mladší, tím více uvažují o změně práce – zatímco ve věkové kategorii do 24 let jich chce práci změnit 69 %, u lidí od 45 let věku chce práci změnit jen 35 % lidí. Málo peněz zmínilo jako hlavní důvod 42 % lidí, druhým nejčastějším důvodem je nemožnost kariérního růstu – těchto lidí je 20 %.

Desetinu respondentů také práce nebaví: I z tohoto průzkumu je patrné, že řada českých zaměstnavatelů se se svými zaměstnanci moc často nebaví, protože procento nespokojených Čechů v práci je opravdu vysoké. Ačkoliv většina respondentů uvádí, že důvodem nespokojenosti v práci jsou peníze, setkali jsme se často v praxi s tím, že zaměstnavatel spíše nezná své zaměstnance a nedokáže je dlouhodobě motivovat, uvedl marketingový ředitel společnosti Sodexo Tomáš Kopřiva, která také zároveň realizovala výzkum.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 8. 2014 10:57

    P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Chteji jen odpovidajici "nevychodni" mzdu, k zdejsim "zapadnim" cenam produktu. A tu nedostanou, protoze uz 25 let se tu stale "utahuji opasky" a zvasta cosi o male produktivite prace.

    V teto rozkradene zemi, kde vetsinu firem vlastni cizi kapital se ji ovsem nedockaji. Ta hrstka lidi, cca 2%, ktere se podari najit trochu lepe (a stale spatne) placene misto ten problem nevyresi. Ten si musime vyresit sami, ale nepujde to "sametove".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).