Hlavní navigace

Češi chtějí změnit práci, vadí jim nízké mzdy

Arsen Lazarevič

Práci chce změnit téměř polovina lidí, nejčastějším důvodem jsou nízké mzdy. Čím jsou zaměstnanci mladší, tím více uvažují o změně práce – zatímco ve věkové kategorii do 24 let jich chce práci změnit 69 %, u lidí od 45 let věku chce práci změnit jen 35 % lidí. Málo peněz zmínilo jako hlavní důvod 42 % lidí, druhým nejčastějším důvodem je nemožnost kariérního růstu – těchto lidí je 20 %.

Desetinu respondentů také práce nebaví: I z tohoto průzkumu je patrné, že řada českých zaměstnavatelů se se svými zaměstnanci moc často nebaví, protože procento nespokojených Čechů v práci je opravdu vysoké. Ačkoliv většina respondentů uvádí, že důvodem nespokojenosti v práci jsou peníze, setkali jsme se často v praxi s tím, že zaměstnavatel spíše nezná své zaměstnance a nedokáže je dlouhodobě motivovat, uvedl marketingový ředitel společnosti Sodexo Tomáš Kopřiva, která také zároveň realizovala výzkum.

Našli jste v článku chybu?
  • 18. 8. 2014 10:57

    P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Chteji jen odpovidajici "nevychodni" mzdu, k zdejsim "zapadnim" cenam produktu. A tu nedostanou, protoze uz 25 let se tu stale "utahuji opasky" a zvasta cosi o male produktivite prace.

    V teto rozkradene zemi, kde vetsinu firem vlastni cizi kapital se ji ovsem nedockaji. Ta hrstka lidi, cca 2%, ktere se podari najit trochu lepe (a stale spatne) placene misto ten problem nevyresi. Ten si musime vyresit sami, ale nepujde to "sametove".