Hlavní navigace

Češi chtějí na dovolenou i po sezoně. Volí nejčastěji Egypt a Turecko

Sdílet

Ačkoli hlavní dovolenková sezóna letošního roku je už za námi, Češi mají i tak zájem o cestování k moři. V podzimních měsících vyhledávají Egypt a Turecko, ale i Spojené arabské emiráty a Dominikánskou republiku. Poptávka po zájezdech v tomto období je oproti loňskému roku o více než třetinu vyšší. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Invia.

Stejně jako v létě si pak lidé neváhají připlatit za all inclusive dovolené a kvalitní ubytování. Zájem o pětihvězdičkové hotely se oproti loňsku téměř zdvojnásobil.

S koncem letní sezony však roste také poptávka po exotických destinacích. U Čechů letos vedou Spojené arabské emiráty. Do hledáčku cestovatelů se stále více dostává též Dominikánská republika, kam vyrazí prozatím zhruba dvakrát více turistů než vloni ve stejném období. Populární jsou ale i Kapverdy, Mauricius, Maledivy nebo Thajsko.

Většina Čechů upřednostňuje leteckou přepravu. Téměř polovina cestujících si pak dovolenou chce užít ve čtyřhvězdičkových hotelech a čtvrtina pak volí pětihvězdičkové ubytování.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).