Hlavní navigace

Češi často neví, co mají v asistenčních službách. Při problémech zmatkují

Sdílet

Asistenční služby jsou dnes v základní podobě téměř vždy součástí povinného ručení a havarijního pojištění. Ne všichni řidiči si ale takovou skutečnost uvědomují a při nehodě často zmatkují a neví, kam se obrátit a s čím jim asistenční služba může pomoci.

Na asistenční službu byste se měli obrátit nejdříve, a to i v případě nehody, i v případě technické závady. Na infolince se následně informujete, jaký je rozsah služeb a co pro vás vaše asistenční služba může udělat bezplatně. Setkáváme se stále s tím, že řada řidičů netuší, zda má asistenční služby sjednané a pokud vědí, že jsou součástí jejich povinného ručení nebo havarijního pojištění, pak si nevybaví, v jakém rozsahu jsou sjednány a jaké konkrétní služby zahrnují. Mnohdy se také mylně domnívají, že je lze využít pouze v případě nehody, upřesňuje Ladislav Bělina, vedoucí divize autopojištění Slavia pojišťovny.

Při sjednávání povinného ručení či havarijního pojištění nejdříve zvažte, jak často vozidlo využíváte a tomu přizpůsobte také výběr asistenčních služeb. Při častých cestách nebo poruchovějším autě je vhodnější zvolit širší rozsah asistence. To samé platí i v případě, pokud nejezdíte jen po městě, ale nacestujete během týdne či měsíce stovky kilometrů. Auto je nejen více vytížené, ale také množství situací, kdy může dojít k nehodě či poruše je větší, než když jste tzv. víkendový nebo příležitostný řidič, upřesňuje Ladislav Bělina.

Základní forma asistenčních služeb většinou zahrnuje dovoz pohonných hmot, nastartování vozidla pomocí startovacích kabelů, výměnu a opravu pneumatiky. Rozšířená nabídka často zahrnuje také odtah vozidla do servisu, úhradu cestovného, zapůjčení náhradního vozidla, vyslání náhradního řidiče a zajištění náhradního ubytování. Vždy se ale informujte u své pojišťovny, jaký rozsah asistenčních služeb máte ve smlouvě sjednán, jelikož se podmínky a rozsah služeb u jednotlivých pojišťoven liší.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).