Hlavní navigace

V počtu podvodů vedou Pražané a Středočeši. Co všechno zkoušeli hlásit na pojišťovnu?

Sdílet

Pojišťovny se každoročně potýkají s pojistnými podvody, kdy mají klienti pocit, že pojišťovně platí pojistné, ale na oplátku toho moc nedostávají. A tak buď zinscenují pojistnou událost, nebo využijí situace, kdy už se škoda opravdu stala a ještě si přisadí. Začínáme se častěji než dříve setkávat s klasickými podvody, které spočívají v navyšování škod klienty, a to jak právnickými subjekty, tak jednotlivci. K nějaké škodě tedy obvykle opravdu dojde, ale klienti se ji snaží uměle navýšit, třeba tím, že nahlásí více ukradených či poškozených věcí, říká Michal Vlk, vedoucí týmu vyšetřování z Allianz pojišťovny. Tento trend panuje v roce 2017 u všech typů škod, na autech, zdraví, v majetku i průmyslu.

Nejvíce lidé podvádí ve Středočeském kraji a v Praze, a to co do počtu objemu pojistných podvodů, tak i do jeho poštu.

Přibývá mimo jiné také případů, kdy lidé podvádí u pojištění odpovědnosti. Na pojišťovnu nahlásí, že neopatrná návštěva jim polila notebook, ale při vyšetřování vyjde najevo, že si majitel zničil elektroniku sám a pouze se s kamarádem snaží škodu uhradit z jeho pojistky.

U dopravních nehod se opětovně objevují úmyslné nehody. Dochází k nim na odlehlých místech v nočních hodinách a škoda přesahuje i 100 000 Kč.  Na místě bývá i policie a aktéři se většinou znají.

Garáž už tam nebyla

I letos pojišťovny evidují perličky v oblasti pojistných podvodů. Klient nahlásil pojišťovně, že přijel ke své garáži a chtěl v ní auto zaparkovat, ale garáž na místě nebyla. Během vyšetřování se ale zjistilo, že sám klient garáž odstranil na výzvu místního stavebního úřadu. A náklady na demolici se následně snažil kompenzovat na pojišťovně.

Kolo mi přejeli

Dalšího závažného podvodu se dopustil klient se svým kamarádem, který pojišťovně nahlásil, že při couvání přehlédl jízdní kolo, které stálo za vozidlem a tudíž ho přejel a zničil. Oním kolem byl závodní speciál s pořizovací cenou 100 000 Kč. Detektivové však následně přišli na to, že majitel kola a majitel vozu jsou přátelé. A v den nahlášení pojistné události se konal cyklokrosový závod, kterého se zmíněný kamarád účastnil. Během závodu však spadl a kolo zničil. Pro daný závod ale neměl kolo pojištěné, a tak se rozhodl řešit situaci takto.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).