Hlavní navigace

Ceny nemovitostí klesají. Výjimkou je Praha

Sdílet

Arsen Lazarevič 9. 7. 2012

Zatímco ceny nemovitostí v Praze oproti prvnímu čtvrtletí rostou o 4,5 %, v dalších krajích klesají. Celorepublikově však nárůst cen činní 1,7 %. Na druhé straně však tržní ceny nemovitostí celkově poklesly o 4,5 %, u novostaveb o 2,6 %. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. 

Potvrzuje se naše predikce, že u starších bytů, budou ceny klesat, zatímco u kvalitních novostaveb v dobré lokalitě ceny porostou. Čtěte více: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

Stavební sektor stále prochází krizí a nic nenasvědčuje na změnu: Nejen že domácnosti mají méně peněz; problém je ještě jinde. Totiž ti, kdo chtěli v minulosti spekulovat na růst cen bytů a pořizovali si druhý a další byt kvůli spekulativnímu pronájmu, tak již povětšinou učinili. Ti, kdo budou chtít spekulovat v budoucnu, nyní vyčkávají v naději, že ceny ještě poklesnou. A zatřetí na trhu je mnoho volných bytů čekajících na kupujícího ještě z předkrizových let před rokem 2008. Tudíž developeři jsou nuceni nové projekty odkládat, vysvětlila Markéta Šichtařová ze společnosti Next Finance.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).