Spočítejte si...

Zavřít

Ceny bytů začínají růst. Kde je vlastní bydlení nejdostupnější?

Průměrná cena bytů se během února zvýšila na 1,84 mil. Kč. Oproti stejnému období loňského roku jsou ceny o 110 000 Kč vyšší. Zdražování zatím vyvažují příznivé ceny hypotečních úvěrů.Úrokové sazby totiž klesají už 15 měsíců v řadě.V únoru se průměrná nabídková sazba opět snížila na 2,30 %. Vyplývá to ze statistik společnosti Golem Finance.

Dostupnost bydlení zlepšuje i fakt, že se Čechům daří lépe. Podle Českého statistického úřadu se zvyšuje úroveň průměrného příjmu domácností.

Podle společnosti Golem Finance se dostupnost bydlení nejvíce zlepšila v Královéhradeckém a Libereckém kraji a na Vysočině. Nejvíce se zhoršila naopak v Jihočeském kraji kvůli růstu průměrných cen bytů.

Vývoj dostupnosti bydlení
Autor: Golem Finance

Vývoj dostupnosti bydlení

Podle absolutních čísel je nejlepší dostupnost vlastního bydlení dlouhodobě v Ústeckém a Moravskoslezském kraji a na Vysočině a nejhorší naopak v Praze. Průměrná pražská domácnost s hypotékou vynaloží na její splátky každý měsíc více než polovinu průměrných čistých příjmů.

Kuřáci si opět připlatí. Cena cigaret v příštích třech letech poroste Auta se kradou především na díly: kterých loni zmizelo nejvíce?