Hlavní navigace

Ceny bytů klesají

Sdílet

Arsen Lazarevič 17. 1. 2013

Ceny bytů v posledních 3 letech klesaly a zdá se, že se dostanou až na úroveň roku 2008:  Ceny bytů od roku 2009 mají klesající tendenci. Obecně se cena snižuje u všech typů bytů. Pokud se navíc jedná o byty v lokalitách, které nejsou žádáném nebo byty se zanedbanou údržbou, tak u nic klesají ceny výrazněji a rychleji. Někdy se proto stává, že pokud majitelé nerespektují cenový vývoj na trhu, stane se byt neprodejný. Obdobný vývoj je možné sledovat i výstavby nových bytových jednotek, poznamenala Adéla Majerová z Realitní kanceláře Sting.

A pokles se nejspíše v nejbližší době nezastaví: Je však těžké odhadnout pomyslné dno, které je navíc u každé lokality jiné v závislosti především na kupní síle. Menší pokles cen bude v lokalitě, která souvisí například s nabídkou zaměstnání a dostupnosti velkých měst v okolí, tvrdí obchodní ředitel kancelář RK Sting Michal Kresta.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 2. 2013 20:36

    Dana (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Lze předpokládat stagnaci realitního trhu po loňské události ve velké realitní kanceláři Reality 21 Century 21, kdy 52 klientů přišlo o své peníze za prodané nemovitosti (rozkradeno z advokátní úschovy přes 50 milionů- advokát Vlasák). Tento případ ukazuje na "díru" v realitním systému. Vyšlo najevo, že realitní kanceláře sice v rámci své provize nabízejí komplexní právní servis, avšak žádným způsobem za něj neručí. Tedy vše má prodávající i kupující "na vlastní nebezpečí". Stalo se, že klienti realitní kanceláře s exkluzivní zprostředkova­telskou smlouvou na konci transakce nemají ani nemovitost, ani peníze. Kdo o této události slyšel, zcela jistě si hodně rozmyslí, zda bude nějakou nemovitost prodávat či kupovat - a riskovat tím, že o všechno přijde (neboť bezpečný převod neexistuje, vždy je tam riziko). A pokud už do toho půjde, tak se velkým obloukem vyhne jakékoliv realitní kanceláři, která prodává jen iluzi, že dokáže převod uskutečnit bezpečně.
    Ve světle tohoto zjištění je cena nemovitostí druhotná záležitost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).