Hlavní navigace

Cena chat a chalup vzrostla meziročně o 10 procent

Sdílet

Radek Luzar 4. 6. 2007

Až o deset procent stoupla oproti loňsku cena rekreačního bydlení. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se počet zájemců o nákup chaty, chalupy či apartmánu zvýšil o 15 procent. Podle analýzy největší tuzemské realitní kanceláře AAABYTY.CZ se tak jednoznačně potvrzuje trend návratu k chataření a chalupaření. Stejně tak stoupá počet zájemců o bydlení v rodinných domcích. Ve srovnání s loňskem se počet zájemců zvýšil o sedm procent. To se samozřejmě promítlo i do cenových nárůstů – cena rodinných domů se v České republice zvýšila v průměru o čtyři procenta.

Největší poptávka je po levných rekreačních nemovitostech. V tomto směru je nejdůležitějším kritériem cena. Naopak poptávka je minimální po chatách a chalupách na okraji města. Dále se obtížně prodávají velké usedlosti s velkými nároky na údržbu: drahé grunty s velkými pozemky za velké sumy peněz, uvedl ředitel realitní kanceláře AAABYTY.CZ Petr Illetško.

Mezi nejatraktivnější lokality patří Česka Krkonoše, Jizerské hory, České Švýcarsko, rakousko-české a německo-české pohraničí.

Zdroj:tisková zpráva AAABYTY.CZ

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).