Hlavní navigace

Část zisků za pražské jízdné končí na Panenských ostrovech

Sdílet

Gabriela Hájková 8. 11. 2011

Česká televize včera informovala o tom, že pražský dopravní podnik (DPP) uzavřel nevýhodnou smlouvu na výrobu jízdenek, přičemž část zisků mizí na Panenských ostrovech. Jízdné to tak zbytečně zdražuje. Reportéři uvádějí, že informace získali přímo ze smlouvy.

Podle ní má z každého lístku na Panenské ostrovy odcházet 17 haléřů. Smlouva vznikla před čtyřmi lety mezi firmou Neograph, která jízdenky vydává a firmou Cokeville Assets na Panenských ostrovech, která obchod s DPP zprostředkovala.

Stanislav Beránek z Transparency International se domnívá, že peníze končí opět u lidí z DPP. Na smlouvě je totiž za firmu z Panenských ostrovů uvedena stejná osoba, jejíž kancelář sídlí na stejné adrese jako advokátní kancelář, která připravuje některé smlouvy pro DPP.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 11. 2011 14:05

  JGLN (neregistrovaný) 77.48.146.---

  Jeden můj známý říká: "Kde vyděláš tam vyděláš. Není důležitý, odkud prachy přijdou, důležitý je, aby ve finále přistály u tebe." A to je přesně tento případ. Možná bychom se dost divili, co vše by se najednou slevnilo, kdyby se tyto případy začaly ostře sledovat a začaly za ně padat tresty... Spravedlivé tresty. A myslím, že by díky tomu přestalo existovat několik politických stran, protože právě na takovýchto tunelech je založeno jejich financování.

 • 10. 11. 2011 9:08

  petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz

  patřím mezi lidi, kteří odmítají "Opencard" protože nepodporuji zloděje a tuneláře, protože odmítám totalitní praktiky pražských radních a úředníků, kteří vnucují lidem, kteří jsou nuceni používat pražské MHD kartu s blbým anglickým názvem, představující smlouvu cestujícího s Magistrátem, se kterým tento cestujícím nemá a často ani nechce mít vůbec nic společného. Jezdím tedy na jízdenky, přestože se mi tak doprava mnohonásobě prodražuje, jen abych nepodporoval tuneláře. A teď toto! Je vůbec v této zemi možné se nadechnout či udělat krok, aby člověk nepodporoval zloděje, tuneláře a další mizery? Asi ne, proto jsem uvalil bojkot a sankce na tuto zemi. Omezuji spotřebu na naprosté minimum, likviduji bankovní účty a vracím občanský průkaz. Chystám se do emigrace mimo zločineckou EU (je zajímavé, jak se v ní všichni "demokrati" bojí referenda, nejen toho řeckého, jak čerti kříže).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).