Hlavní navigace

Podvodný web hokejového šampionátu opět útočí

Jiří Hovorka

Sdružení Spotřebitel net opět varuje před podvodným jednáním a vydíráním společnosti Online Investment Group. Pokud jste se totiž v souvislosti s letošním hokejovým mistrovstvím světa na Slovensku zaregistrovali na stránkách www.sampionat.sk, byli jste následně nejrůznějšími metodami vyzýváni k uhrazení částky 49.95 EUR.

Nyní celá kauza pokračuje tím, že v posledním týdnu společnost BIB Services s.r.o. do zaregistrovaných emailových schránek rozeslala „oznámenie o začatí súdného konania“. Přestože se jedná o další výzvu, na kterou spotřebitelé nemusí reagovat, nabádá sdružení k určité obezřetnosti.

Pokud by se totiž společnost skutečně obrátila na soud s návrhem na vydání platebního rozkazu, mohla by být poškozeným spotřebitelům doručena soudní obsílka obsahující platební rozkaz. Proti platebnímu rozkazu je třeba podat odpor do 15 dnů, protože v opačném případě by měl soud za to, že spotřebitel s obsahem námitek protistrany souhlasí. Pro tyto případy naše sdružení vyhotovilo vzor platebního rozkazu, který budeme na požádání zasílat všem poškozeným klientům, stojí v prohlášení spotřebitelského sdružení.

Našli jste v článku chybu?