Hlavní navigace

Byty v Praze od začátku roku ještě podražily. Za metr čtvereční nového bytu zaplatíte přes 100 tisíc

Sdílet

Cena nemovitostí stále stoupá, přinejmenším v Praze. Od začátku roku 2019 zaznamenal realitní trh další mírný nárůst cen, a to jak u novostaveb, tak i u starších bytů. Pozitivní zprávou však je, že tempo růstu cen bytů se zpomalilo. Byty v novostavbách podražily oproti jaru 2018 zhruba o 15 až 18 %. U starších bytů se jedná o meziroční nárůst o 10 až 15 %.

V současné době se průměrná cena nových bytů v Praze pohybuje okolo 105 000 Kč za metr čtvereční. U starších bytů je to okolo 92 000 Kč za metr čtvereční.

Do výsledné ceny ale výrazně vstupuje i lokalita. Starší cihlové byty v dobrém technickém stavu v žádaných lokalitách od Vršovic a Vinohrad přes centrum až na Smíchov se cenám v novostavbách přibližují. V užším centru přece jen nevzniká tolik nových projektů a zrekonstruované byty v původní zástavbě patří k velmi žádaným, říká k tomu Jan Martina z pražské pobočky společnosti M&M Reality.

V případě starších bytů nejvíce zdražují menší byty s dispozicemi 2+kk nebo 2+1. Oproti cenám v roce 2017 některé byty zdražily i o 30 %.

Jak se budou ceny vyvíjet v následujících měsících, záleží na mnoha okolnostech. Poptávka po pražských bytech stále převyšuje nabídku, a to i přes to, že od října 2018 trochu polevila.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).