Hlavní navigace

Burza práce v Karlových Varech nabídne místa v Německu i Rakousku

Sdílet

Gabriela Hájková 25. 9. 2015

Nezaměstnaní ze západních Čech se mohou o místo ucházet na přeshraniční burze pracovních příležitostí, která proběhne 1. října od 12 do 17 hodin v Karlových Varech (sídlo Krajské pobočky Úřadu práce ČR, Závodní 385/98).

Místa zde budou nabízet zaměstnavatelé z oblasti hotelnictví, gastronomie, instalatérství a topenářství, v kovovýroby, elektra, dopravy, zdravotnictví či pečovatelství.

Práci zde nabídne řada firem nejen z německého příhraničí, ale i vzdálenějších oblastí SRN a letos se akce poprvé zúčastní i zaměstnavatelé z Rakouska. Hledat budou například elektrikáře, svářeče, zámečníky, CNC obráběče, skladníky, operátory výroby, zdravotní sestry, pečovatelky, kuchaře, číšníky nebo recepční. Zájemcům nabídnou práci také na říčních a zaoceánských lodích nebo v logistice.

Novinkou letošní akce je účast lokálních zaměstnavatelů. Firma Witte Automotive nabídne práci uchazečům, kteří nemají dostatečnou znalost němčiny. Dalším českým vystavovatelem bude společnost Grafia, s.r.o., která pořádá jazykové kurzy, uvádí zpráva Úřadu práce ČR.

O místo se zde mohou ucházet i čerství absolventi či stávající studenti. Na burzu si vezměte životopis v němčině s fotografií a pracovní reference. Součástí akcie bude i odborná přednáška na téma pracovní a životních podmínky v Německu, která začne ve 12.30 hod. Po celou dobu budou na místě k dispozici čeští a němečtí EURES poradci. Vstup je zdarma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).