Hlavní navigace

Brožurka NÁVOD NA POUŽITÍ ČESKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ V ROCE 2008 je k dispozici široké veřejnosti

Sdílet

Redakce 21. 11. 2007

Od 1. ledna 2008 začne platit takzvaný batoh stabilizačních opatření, který má přispět k ozdravení veřejných financí. Batoh obsahuje i zdravotnickou část, kde jsou, kromě jiného, zakotveny i dvě podstatné novinky, které se přímo dotknou všech občanů čerpajících zdravotní služby na náklady veřejného zdravotního pojištění. První novinkou je zavedení regulačních poplatků a druhou pak zavedení ročního ochranného limitu těchto poplatků, do kterého budou navíc započítávány i doplatky na léky. Vedle toho batoh mění i způsob stanovování cen a úhrad léků.

Aby Ministerstvo zdravotnictví přiblížilo změny běžným občanům, vydalo brožuru Návod na použití českého zdravotnictví v roce 2008. Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek ji představil v úterý 20. listopadu 2007.

Je volně k dispozici na recepci budovy ministerstva a bude umístěna i v některých zdravotnických zařízeních. Rovněž ji ministerstvo nabízí na svých webových stránkách v elektronické podobě. Aby byla dostupná skutečně široké veřejnosti, vychází v pátek 23.11. i jako příloha deníku MF Dnes a v sobotu 24.11. jako příloha Práva.

Brožura je rozdělena do čtyř kapitol, z nichž vás bude zřejmě nejvíce zajímat kapitola třetí, která je věnována tolik zmiňovaným poplatkům. Pro informaci první kapitola se věnuje důležitosti našeho zdraví, druhá kapitola radí, jak naplánovat svůj „zdravotní“ rozpočet a ve čtvrté kapitole najdete konkrétní otázky občanů a odpovědi ministerstva.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).