Český daňový systém na 113. místě

Česká republika se letos v žebříčku 178 zemí s nejvýhodnějším daňovým systémem umístila na 113. místě. Důvodem nemilého pořadí je také jeden z největších problémů soukromé sféry stěžující podnikatelům život, a to administrativní náročnost. V této oblasti obsadila ČR 168. místo. Společnosti totiž potřebují na splnění daňových povinností 930 hodin, což je asi 39 dní, ročně. Je to nejvíce ze všech zemí EU.
Vítězem v této „soutěži“ jsou Maledivy, druhým místem se může pochlubit Singapur, třetí místo obsadil Hongkong (Čína). Do první desítky se zařadily i Spojené arabské emiráty, Omán, Irsko, Saudská Arábie, Kuvajt, Nový Zéland a Kiribati. Žebříček uzavírají státy jako Panama, Jamajka, Mauritánie, Bolívie, Gambie, Venezuela, Středoafrická republika, Kongo, Ukrajina a Bělorusko, kde jsou na placením daní kladeny největší nároky.
Pro srovnání například Německo se umístilo na 67. místě, Slovensko obsadilo 122., Polsko 122. a Maďarsko 127.příčku.
Studii Jak se platí daně zpracovala společnost Pricewaterhou­seCoopers a Světová banka v rámci projektu Doing business 2008.

Zdroj: ČTK

Americká ropa láme rokordy Brožurka NÁVOD NA POUŽITÍ ČESKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ V ROCE 2008 je k dispozici široké veřejnosti        
Miro
Miro (neregistrovaný)
21. 11. 2007 10:47 Nový

Jak jinak

celé vlákno
Z čeho by byli živí ti úředníci, kterých stále přibívá. Aby se udrželi musí stále neěco vymýšlet. Kde je to slibované snížení počtu úředníků za vlády ČSSD.Ani ODS to nemá v úmyslu zlepšit, kam by potom dávala své kamarády. Vidím to v Plzni. Zrušil se po revoluci Krajský národní výbor a v budově byly dva okresní. Dnes je tam zpět a staví další objekt a u města je již tolik nových budov ve kterých sídlí další úřady a úředníci že je to až hamba.