Hlavní navigace

Banky v roce 2020? Technologické společnosti, které efektivně pečují o vaše finance

Sdílet

Arsen Lazarevič 10. 11. 2014

Banky v roce 2020 by měly poskytovat komplexní služby, které by však měly být také jednoduché. Data, která budou banky shromažďovat od klientů, by měla sloužit k poskytování přesných a cílených rad, například v oblasti investování či spoření. Banky budoucnosti by také měly efektivně fungovat na mobilních telefonech. Shodli se na tom odborníci na finanční technologie na Fintech Conference v Londýně.

Banky by se měly naučit lépe pracovat s informacemi o vás s tím, že vám například zabrání koupit si zboží, které již máte nebo ho nepotřebujete. Banky by tak měly být spíše technologické společnosti a rádci ohledně vašich domácích financí. To koneckonců potvrzuje i současný vývoj, kdy některé banky například nabízejí možnost kontrolovat a analyzovat rodinné výdaje prostřednictvím internetového bankovnictví.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 11. 2014 18:48

  az (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Vážení odborníci na finanční technologie: banku, která mi bude nutit nebo zabraňovat, co mám dělat, nechci.

 • 11. 11. 2014 10:35

  platic (neregistrovaný) 193.179.215.---

  Osobne me velmi "zlobi" tohle "pecovani" ve stylu velkeho bratra (zrejme se inspirovali v US).

  ...a zastupne schovavani se za peci o klienta, kdyz jednou rukou "kradu" osobni data a druhou je jako "technologicka" spolecnost poskytuju "konzultacni" firme, ktera je pusti do obehu.

  Jeste zbyva, aby si lidi nahrali svuj genom do cloudu (protoze je to in), k tomu se prihodi otisk prstu. Verim, ze tuny vypatlancu za to jeste radi sami zaplati.

  ... a ejhle, mame tu databazi, po ktere lecktery geo-politik zatouzi. A je jedno jestli sedi v predstavenstvu nadnarodni korporace (rikejme jim treba financi skupiny) a nebo jde o malomestackeho pletichare - politika ceskych rozmeru bez sirsi zodpovednosti.

  Tohle mi proste jako prijde zvrhle poruseni meho soukromi. O to co je v mem bankovnim vypise by melo byt kazdemu uplne jedno, dokud soud neurci jinak!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).