Hlavní navigace

Roboti vás můžou během pár let připravit o práci

Sdílet

Arsen Lazarevič 10. 11. 2014

Podle studie vědců z Oxfordu můžou roboti připravit miliony lidí o pracovní místa. Autoři se konkrétně zaměřili na Británii, kde může být údajně ohroženo 10 milionů pracovních míst. Zajímavé také je, že nebudou nahrazovány drahé pracovní pozice, ale především nízko-kvalifikované pracovní pozice, kde jsou nízké mzdy. Takové pozice prý budou nahrazovány 8× častěji.

Nejčastěji vás roboti připraví o práci v případě, že jste zaměstnáni v administrativě, dopravě, stavebnictví, výrobě nebo energetice. Nahrazovány údajně nebudou pozice ve zdravotnictví, vzdělávání, vědě, umění nebo financích. Čtěte také: Jiří Hlavenka: Když práce mizí aneb Ničí Internet střední třídu?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 11. 2014 10:02

    mamčaRBK

    Mach ze strany Svobodných chtěl, aby se diskutovalo na téma: daň ze strojů, z jejich práce. Nemyslím si, že je to špatná myšlenka.

    Je možné, že nastane "nové" 18. a 19. století - lidé rozbíjeli stroje, protože jim braly práci. Už jsem to psala a jeden čtenář mi napsal, že je to blbost, protože si i pak lidé práci našli. Což je pravda, ale dnes je těch strojů tolikrát více! V továrnách, v zemědělství, v úřadech ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).