Babiš nechce rušit superhrubou mzdu

Vládní koalice se dohodla na rušení superhrubé mzdy, ministrovi financí Andrejovi Babišovi se však tento plán nelíbí – změna by podle něj přinesla náklady na víc. Co je v koaliční smlouvě, je sice důležité, ale není to zákon. A jestliže je tam napsáno něco, co nic nepřinese a nemá to dopad na rozpočet ani na příjem lidí, a jen to lidi zatíží, tak je to nesmysl dělat jen jako politické gesto, aniž by za tím byla nějaká ekonomika nebo selský rozum, uvedl Babiš.

ČSSD však na zrušení superhrubé mzdy trvá: Až dojdeme ke shodě, jak to udělat co nejlépe, nejlevněji a nejrychleji, tak to zrealizujeme. Trváme na tom, že se má tento institut zrušit, řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Také podle premiéra Bohuslava Sobotka musí být superhrubá mzda co nejdříve zrušena: Byl to nepovedený experiment a jde nám o to zpřehlednit systém. Ke změně by měla být využita nejbližší novela zákona o dani z příjmu, uvedl Sobotka.

Inflace nabrala prudký růst Raiffeisenbank zvolňuje podmínky u eKonta pro rodiče na mateřské        
Krtek
Krtek (neregistrovaný) ---.kostal.com
9. 6. 2015 14:39 Nový

Proč ?

celé vlákno

Tohle vážně nechápu. Proč rušit superhrubou mzdu ? To je jediný rozumný zobrazení mzdy zaměstnance. Naopak hrubá je nesmysl na nTou, tu ať klidně zrušej. A rušit se stejně nic nebude, maximálně se nebude zase ve výplatnicích zobrazovat. Nebo že by KSČM light chtěla zrušit i odvody zaměstnavatelů které dřív nebyly vidět ?

Pupik
Pupik (neregistrovaný) 131.207.242.---
10. 6. 2015 6:44 Nový

Re: Proč ?

celé vlákno

Nezbyva nez souhlasit, super hrubou prejmenovat na hrubou a cely system bude hned prehlednejsi. Pak take odpadnou zabomysi valky ohledne "zdaneni" zamestnancu a osvc. Hnedka bude vsecko videt. A nejlepe odvody zamestnavatele prevest timto na zamestnance v plne vysi. Zamestnavatel by pak mohl ke mzde / bokem/ vyplacet benefity ve forme stravenek a jinych.... Haha, ale spise jde Babisovi o to, ze nechce moc nasrat lidi :)