Hlavní navigace

Autem na dovolenou: Na kterých tazích počítat s komplikacemi?

Sdílet

Gabriela Hájková 18. 8. 2016

Pokud vyrážíte tento víkend autem na dovolenou, měli byste počítat s tím, že v Brně se koná velká cena silničních motocyklů a provoz kolem silničního okruhu v Brně tak bude silnější než obvykle. S horší dopravní situací je podle zprávy asociace ÚAMK, která poskytuje asistenční služby, nutné počítat také na rakouském hlavním tahu z Vídně do Mikulova.

Tunel Gleinalm na dálnici A9 uzavřen

Po požáru autobusu zůstává (asi do 5. září) obousměrně uzavřen tunel Gleinalm na rakouské dálnici A9. Objízdná trasa je značná a povede vás po místních silnicích Semmering Schnellstraße (S6) a Brucker Schnellstraße (S35).

Festival v rakouském městě St. Pölten

V rakouském městečku St. Pölten se od čtvrtka do soboty koná velký hudební festival. S největším náporem návštěvníků se počítá už ve středu, odjíždět budou většinou až v neděli. Proto bude v tyto dny v okolí města a na dálnici A1 silnější provoz.

Stavba dálnice ve Slovinsku

Ve Slovinsku staví mezi městem Ptuj a hraničním přechodem s Chorvatskem Macelj novou dálnici A4. Pravidelně se zde tvoří dlouhé kolony vozidel v obou směrech.

Uzavírky dálnic v Německu

Od sobotní 6. hodiny ranní do nedělní 20. hodiny večerní dojde k uzavření dálnice A7 mezi exity Gramschatzer Wald – Dreieck Schweinfurt ve směru z Würzburg na Fulda.

Od sobotní 21. hodiny večerní do nedělní 7. hodiny ranní bude zase obousměrně uzavřena dálnice A7 mezi exity Bockenem – Seesen (Harz).

Kontroly na hranicích

Kontrolami vozidel kvůli migraci trpí nejvíce asi dálnice A12 na hraničním přechodu Kufstein, dálnice A1 na hraničním přechodu Walserberg nedaleko Salzburgu a dálnice A4 na hraničním přechodu Nickelsdorf. V dopravní špičce se tam zdržíte několik desítek minut.

Převoz zbraní

Při silničních i hraničních kontrolách se důsledně kontroluje i převoz zbraní. Pokud nemusíte, nepřevážejte například nože s délkou čepele nad 10 cm, pepřové spreje, boxery, střelné a sečné zbraně. Pokud policisté nebo celníci podobnou zbraň naleznou, budete mít obrovské problémy a zaplatíte tučnou pokutu, radí zpráva ÚAMK.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).