Hlavní navigace

Pojistit na dovolenou můžete samostatně i svůj fotoaparát

Sdílet

Gabriela Hájková 18. 8. 2016

Pokud plánujete na dovolené nadšeně fotografovat a neváhali jste do přístroje investovat nemalé peníze, můžete si před odjezdem pokrýt riziko odcizení nebo poškození samostatnou pojistkou.

Pojištění fotoaparátů nabízí ERV Evropská pojišťovna, která kryje riziko vloupání, krádeže a loupeže, vandalismu, neopatrného zacházení nebo přepětí v síti. Nejčastěji se jedná o rozbití fotoaparátu pádem nebo poškození politím tekutinou. Většinou je na vině majitelova neopatrnost, prozradil nejčastější pojistné události Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny.

Pojistka platí v rámci celého světa a nezohledňuje amortizaci. V případě neopravitelného poškození tak obdržíte voucher na nový výrobek. Pojistnou události můžete vyřídit online do 7 pracovních dnů. Pojistit můžete i starší fotoaparáty a outdoorové kamery, v době uzavření smlouvy ale nesmí stáří fotografického vybavení přesáhnout 4 roky.

Maximální limit pro pojištění přístroje je 100 tisíc korun a pro soubor fototechniky 200 tisíc korun. Pojišťují se fotoaparáty s pořizovací cenou nad 10 000 Kč. Pojištění lze zakoupit u partnerů pojišťovny, kterými jsou Centrum FotoŠkoda a Megapixel, kam si ideálně přineste i prodejní doklady na fototechniku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).