Hlavní navigace

Autem na dovolenou: Kde budete čekat v koloně?

Sdílet

Gabriela Hájková 12. 8. 2016

Pokud vyrážíte tento víkend na dovolenou autem, měli byste očekávat komplikace ve Vídni, na dálnici A9 a rakouských a chorvatských hraničních přechodech. Vyplývá to z údajů asociace ÚAMK, která poskytuje asistenční služby..

Tunel Gleinalm na dálnici A9 je uzavřený

Tunel Gleinalm na rakouské dálnici A9 zůstane po požáru vozidla podle informací ÚAMK několik týdnů uzavřený. Objízdná trasa je vyznačena a povede vás po místních silnicích.

Uzavírky ve Vídni u Prátru

V rakouské metropoli počítejte od páteční 20. hodiny do pondělní 15. hodiny s uzavírkou dálnice A23 u Pratru. Objízdná trasa vede po provizorní komunikaci. Ta má jen jeden jízdní pruh. Z dálnice A4 navíc nebudete moci najet na objízdnou trasu za dálnici A23 směr jih. Očekáváme tu velké komplikace v dopravě a na všech příjezdech, uvedl dopravní expert z rakouského autoklubu ÖAMTC.

Závody Moto GP v rakouském Spielbergu

V rakouském městě Spielberg se ode dneška do neděle konají závody Moto GP. Největší nápor návštěvníků se očekává až v neděli, proto počítejte tento den s velmi silným provozem v okolí města a na Pyhrnské dálnici A9.

Kolony kvůli kontrolám na hranicích

Kontroly na hranicích kvůli migrantům způsobují největší komplikace na dálnici A12, konkrétně na hraničním přechodu Kufstein a pak na dálnici A4 na hraničním přechodu Nickelsdorf. V dopravní špičce se zdržíte několik desítek minut.

Stavba dálnice ve Slovinsku

Ve Slovinsku se staví nová dálnice A4 mezi městem Ptuj a hraničním přechodem s Chorvatskem Macelj. Pravidelně se tam proto tvoří dlouhé kolony v obou směrech.

Zdroj: ÚAMK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).