Hlavní navigace

Creditas vylepšila Richee účet. Vyšší úrok nabízí na větší vklady

Sdílet

Jiří Hovorka 29. 11. 2018

Banka CREDITAS od začátku prosince vylepšuje běžný účet Richee. Zůstatek na účtu se bude nově úročit sazbou 1,5 procenta až do 300 tisíc korun, prostředky nad tento limit pak sazbou 0,5 procenta. Dosud účet nabízel výhodný úrok do vkladu ve výši 50 000 korun. Účet si lze zřídit přes multibankovní aplikaci Richee.

Stejně vysoký úrok nabízí ze spořicích účtů jen ten od Hello bank. I na něm lze získat 1,5 procenta na vklady do 300 tisíc. Případnou část vkladu nad tuto hranici Hello bank neúročí.

Richee je multibankovní aplikace určená pro mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android. Nabízí přehled o celkovém zůstatku i zůstatcích na jednotlivých napojených účtech, umožní zadávání plateb ve většině napojených bank, automaticky kategorizuje transakce a generuje statistiky příjmů a výdajů. Má i funkci virtuálního účtu, kam si klient může doplnit vlastní data, například o hotovostních transakcích, či banky, které zatím nemají zpřístupněné otevřené bankovnictví.

Aplikaci lze plnohodnotně používat i bez Richee účtu a ovládat přes ni účty jiných bank. Zatím jde o Banku CREDITAS, Českou spořitelnu, Air Bank, Fio banku a Equa bank, brzy budou připojené další, říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj, který projekt Richee vede.

Vedení Richee účtu je zdarma stejně jako platební karta k němu. Na ní je stejně jako u běžného účtu od CREDITAS pět výběrů z jakéhokoli bankomatu v Česku zdarma. Případný další vyjde na 20 korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 12. 2018 0:16

    Vpe (neregistrovaný) ---.28.broadband3.iol.cz

    Ne ze bych to chtel doporucovat no kdyz uz mate nejake drobne u creditas na uroku 0,8% (a nad 750000 pak 1,2%) tak par kliky zalozite ucet v aplikaci a prevedete penize tam na 1,5% (do 300.000 Kc).

    Zbytek uspor 300.000 do hello bank take na 1,5%

    Inflaci to sice nevynahradi, ale lepsi nez dratem do oka a ty vybery z bankomatu take nejsou marne...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).