Hlavní navigace

Absolventů vysokých škol je rekordní množství. Kde mohou najít práci?

Sdílet

Arsen Lazarevič 6. 2. 2014

Kde najdete nesnáze práci v případě, že jste absolvent? Podle serveru Profesia.cz můžou absolventi středních škol nejsnáze najít práci v oboru strojírenství, informačních technologií či elektrotechniky a energetiky. Životopisy těchto uchazečů o práci totiž dosahovaly největšího počtu shlédnutí.

V případě, že jste absolvent vysoké školy, pak uspějete především v oborech informační technologií (14,64 zobrazení), strojírenství (8,98 zobrazení), elektronika a energetika (8,62 zobrazení), automobilový průmysl (5,95 zobrazení) a ekonomika a účetnictví (5,5 zobrazení).

Absolventi vysokých škol to však s hledáním práce budou mít stále těžší, je jich totiž stále více:Zatímco za posledních 5 let můžeme v České republice díky slabším ročníkům sledovat klesající počet absolventů středních škol řádově o 10%, počet studentů vysokých škol se od roku 2001 zdvojnásobil až na 400 000. S rostoucím počtem studentů se ztrojnásobil i počet absolventů, částečně i díky rozdělení studia na bakalařské a magisterské. Kromě počtu absolventů spatřuji velký problém v nesouladu studijních oborů s potřebami trhu práce, uvedla Kateřina Jaroňová z Profesia.cz.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 2. 2014 9:49

  chytrak_obecny (neregistrovaný) 78.108.101.---

  a bude hur, kazdy jeliman ze SS miri na VS, ty berou kazdeho kvuli dotacim co na jednoho studenta maji. Kdyby byly VS placene tak to neni tak hrozne.

  A co s absolventama, az vlada pochopi ze to neni o dotacich jak jim pomoct..., ale proste o rozumu a zodpovednosti samotnych studentu.
  Pokud nekdo leze na VS a vi ze ted o jejich absolventy neni zajem, a doufa ze on bude vyjimka a za 5 roku to bude jinak (az on absolvuje) tak je naivni blb. A je normalni ze za to zaplati pak tou deziluzi do jake s tim diplomem vkroci.

  A co s nema? No nic, pujdou i s VS titulem na ucebni obor, truhlar, zamecnik, obrabec kovu, instalater... anebo budou sockovat az do duchodu, do 70 roku..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).