Hlavní navigace

Sobotka: ČEZ má smůlu, žádné záruky nedostane

Sdílet

Arsen Lazarevič 7. 2. 2014

Podle premiéra Bohuslava Sobotky energetická firma ČEZ nedostane od států žádné záruky na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Znamená to, že vyšší výkupní ceny, než ty tržní, nebudou platit spotřebitelé: Nová vláda není ochotná poskytovat záruky za výkupní ceny elektrické energie, které by v příštích několika desítkách let mohly dramaticky zatížit ať už domácnosti nebo firmy z pohledu zvýšených odvodů v důsledku nutnosti financovat dostavbu elektrárny Temelín, uvedl premiér.

Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš však tvrdí, že záruky jsou pro dostavbu elektrárny velmi důležité. Rizika jsou podle něj obrovská a je otázkou, zdali ČEZ skutečně přikročí k dostavbě Temelína. Čtěte více: Za garanci cen elektřiny domácnosti zaplatí a akcionáři ČEZ vydělají

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 2. 2014 8:47

    Akcionář (neregistrovaný) 91.103.166.---

    Než jsme se rozhoupali budou stavět v Polsku, Maďarsku a možnái na Slovensku. Silové elektřiny by tak měl být dostatek a ceny ještě více klesnou.
    Měli bychom být připraveni a v případě že už se to vyplatí rozjet výstavbu tak za 10 až 15 let. Žít nějaký rok se dá i s regulacemi a nebo plynových zdrojů. Stát by měl ČEZ vydojit do koruny, vždyť odpisy z atomovek jsou tak vysoké že by měly stačit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).