Hlavní navigace

Články související se subjektem COFIDIS s.r.o.

Kreditka v šuplíku. Bez poplatků, ale i za šest tisíc ročně

Máte kreditní kartu, ale místo používání vám leží v šuplíku. Pokud ji budete mít jen pro „strýčka Příhodu“, za její nepoužívání nemusíte u jedné platit nic, ale u druhé se z poplatků nevyvážete.

Doba čtení: 5 minut

Hotovost z kreditky: až na výjimky předražené peníze

U některých kreditních karet je úrok přijatelný, u jiných si ale na výběr hotovosti raději nechte zajít chuť.

Doba čtení: 5 minut

Platební karty Cofidis (galerie)

Společnost Cofidis je známá hlavně nebankovními půjčkami. A právě k půjčce umí vydat kartu, aby usnadnila její čerpání.

14. 6. 2016 0:00
Doba čtení: do minuty

Které finanční produkty si můžete sjednat online?

O jaké finanční produkty můžete požádat online a které si sjednáte přes internet kompletně? (SROVNÁNÍ)

Doba čtení: 13 minut

Které kreditní karty jsou nejlevnější a které naopak nejdražší?

Které kreditní karty nabízejí lepší úrok, nižší poplatky a delší bezúročné období než jejich konkurentky?

Doba čtení: 5 minut

Nechci bezkontaktní kartu. Mám na výběr?

Bezkontaktní karty se během několika málo let staly masovou záležitostí. Ne všichni jsou z nich ale nadšeni. Můžeme si však u bankovních ústavů stále zvolit kontaktní karty?

Doba čtení: 6 minut

Úvěroví predátoři vs. bezpečné půjčky. Tady si úvěr neberte (seznam)

Na trhu se dají najít féroví poskytovatelé úvěrů. Ti rizikoví jsou ale pro spotřebitele stále nebezpečnější.

Doba čtení: 4 minuty

U jaké platební karty a jak si změníte vlastní PIN? (podrobný přehled)

Pokud máte více karet, potěší vás možnost změny PIN. A možná vás potěší zpráva, že si PIN změníte i třeba v zahraničí na cizím bankomatu. Všichni vydavatelé českých karet však tuto službu neumí.

Doba čtení: 5 minut

Jaké smluvní pokuty mají seriózní nebankovní společnosti?

Jak dopadly smlouvy vybraných úvěrových společností? Podívali jsme se na zoubek pokutám šesti nebankovních úvěrových společností.

21. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

"Vrať nám celý dluh zpět, a to hned". I vás to může potkat u banky

Kdybyste četli obchodní podmínky k vašim úvěrům, nespali byste tak klidně jako dosud. Věřitel vám může úvěr zesplatnit a vy musíte hned zaplatit třeba milion.

Doba čtení: 12 minut

Co je důležité vědět při nákupu na splátky?

Nákup na splátky je stále oblíbenějším způsobem, jak si obstarat spotřební zboží. Základní princip spočívá v tom, že pokud vám právě chybí finanční prostředky, můžete požádat o úvěr přímo v obchodě.

Doba čtení: 4 minuty

7 tipů, jak ušetřit ve světě financí

Smlouvali jste někdy s bankou o ceny hypotéky nebo s pojišťovnou o cenu povinného ručení? Umíte používat kreditní kartu? Úspory na vás čekají všude kolem, jen je objevit.

Doba čtení: 8 minut

Banky vyměřují úrok k jedné kreditce dvojím metrem

Banky si našly způsob, jak vám zúročit dluh z kreditky ještě o trochu víc. Jedna kreditní karta totiž může mít i dvě úrokové sazby, snadno je přehlédnete.

Doba čtení: 4 minuty

Banky zdražily peníze z kreditní karty, na nízký úrok dosáhne málokdo

Kreditní karty s nejnižším úrokem bývají produktem jen pro vyvolené, naproti tomu ten běžný úrok je dostupný pro všechny.

Doba čtení: 6 minut

Centrální registr dlužníků: Česká finta, jak napálit zájemce o půjčku

Výpis z úvěrového registru je žádaným zbožím a vyplatí se jej občas zkontrolovat i preventivně. Pokud požádáte o výpis z falešného registru, můžete peníze vyhodit rovnou oknem.

Doba čtení: 12 minut

Banky karty na internetu nechrání. Pojištění pomůže, jen když budete kličkovat

Máte kartu, chcete se chránit, pojistíte se. Pokud ve správném sledu neřeknete, co se stalo, nedostanete od pojišťovny nic. A některé karty jednoduše neochráníte.

Doba čtení: 9 minut

Plaťte kreditkou, necháme vás překročit limit a zaplatíte 5000 Kč pokutu

Smluvní podmínky i sazebníky bank jsou nesmlouvavé a pro chyby mají sankce. A z nich se dá dobře profitovat, zvláště když sankce jdou do tisíců korun.

Doba čtení: 4 minuty

Na Vánoce s úvěrem a beze strachu

Když dočasně chybějí peníze, můžete sáhnout po úvěrových nástrojích, ale vždy s rozumem.

Doba čtení: 6 minut

Chcete půjčku? Dostanete dvě i přes váš protest

Dostupnost úvěrů, které vám snadno přerostou přes hlavu, je vysoká. Svým podpisem na smlouvě se však vystavujete riziku, že půjčku nikdy nesplatíte a stanete se doživotními vazaly úvěrové společnosti. Z bludného kruhu není úniku.

Doba čtení: 4 minuty

Nebojte se půjček přes internet

Pro půjčku nemusíte na pobočku banky nebo úvěrové společnosti. Snadno si ji můžete sjednat z domova a kromě ušetřeného času často ušetříte nemalé poplatky za sjednání standardní cestou. Ale skutečných tzv. online půjček je žalostně málo.

Doba čtení: 10 minut

Žít s dluhy se musí umět

Zadlužování domácností a život na dluh začínají být současným životním trendem. Půjčky jsou čím dál oblíbenější způsob řešení nedostatku peněz u českých domácností. Ovšem není to jen tak. Žít s dluhy se musí umět. Jak správně žít s dluhy? Kdo je zadlužením ohrožen nejvíce?

Doba čtení: 5 minut

Nebankovní půjčky - jak se nenechat napálit

Jsou Vánoce a chcete blízkým nadělit krásné dárky. Ale ouha, v peněžence prázdno, na účtu také a banka vám nic nepůjčí. Pak zbývá jediná možnost - půjčit si u nebankovních společností. Jaká je jejich nabídka? Kolik nabízejí a kolik budou chtít zpátky?

Doba čtení: 4 minuty

Kde a jak získáte "rychlé peníze"?

Zadlužení české populace roste a zároveň s tím se stále častěji můžeme na ulicích i v tisku setkávat s inzeráty nabízejícími "rychlé půjčky". V řadě případů se za inzeráty skrývají pouze zprostředkovatelé a někdy i zastavárny. Jak probíhá sjednání "rychlé půjčky"?

Doba čtení: 4 minuty

Jsou půjčky po telefonu výhodné?

Dočasný nedostatek hotovosti lze řešit mnoha různými způsoby. Jedním z nich je hotovostní půjčka po telefonu. Podle reklamy je to řešení pohodlné, rychlé a výhodné. Ve skutečnosti ale vše může být docela jinak. Jaké jsou telefonní půjčky Cetelem ČR, Cofidis a Home Credit?

Doba čtení: 11 minut

Dluh za telefon vás připraví o půjčku!

Dlužíte-li svému mobilnímu operátorovi za paušál a hovorné, nepůjčí vám už téměř nikdo. Eurotel, T-Mobile i Oskar vstoupili do sdružení SOLUS, které vede databázi neplatičů. Neznamená to ale, že když zapomenete zaplatit účet za telefon, nedostanete úvěr.

Doba čtení: 3 minuty

Rychlý prachy

Je to možná paradoxní, ale chcete-li si vypůjčit peníze, máte dnes snad širší výběr možností, než když je chcete uložit. Hotovostní půjčku můžete získat skoro obratem a nemusíte přitom ani vytáhnout paty z domu. Může vás to ale přijít docela draho.

Doba čtení: 8 minut