Hlavní navigace

Články související se subjektem Atradius

Po povodních se pojistný trh změnil, lidé začali víc pojišťovat majetek

Škoda za 2 miliardy i povinné pojištění myslivců. Pojištění v Česku prošlo svým vývojem od padlých pojišťoven až po slučování těch největších.

Doba čtení: 6 minut

V čem vám (ne)pomůže pojištění bankovních úvěrů?

Jak přesně funguje pojištění schopnosti splácet úvěr a znamená pro vás vždy jistotu, že pojišťovna bude splácet půjčku za vás?

Doba čtení: 5 minut

Platit faktury včas se moc nenosí

Druhotná platební neschopnost snadno může přejít k procesu insolvence. Jedna firma nezaplatí druhé a v některých případech se může roztočit nepříjemný kolotoč, na jehož konci je krach. Dlouhé splatnosti faktur patří mezi časté způsoby „úvěrování“ firem.

Doba čtení: 4 minuty

Pojištění pohledávek vybírejte s rozvahou

Chcete pojistit pohledávky vaší firmy? Pak budete postaveni před nelehkou volbu: paušální pojištění, nebo individuální? Na otázku z cyklu Rady odborníků odpovídali odborníci ze specializovaných pojišťoven. V čem se oba způsoby "pojištění faktur" liší?

18. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Proč si pojistit faktury?

Nevíte, jak se vypořádat s insolvencí svých obchodních partnerů? Přemýšlíte o tom, jak stále sledovat jejich bonitu? Chcete stabilizovat své peněžní toky? Snažíte se získat co nejvíce informací o svých obchodních partnerech? Potom čtěte více o pojištění pohledávek.

15. 2. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Máte pojištěné své pohledávky?

Řada z nás preferuje jistotu před rizikem, a to včetně těch, kteří podnikají. V podnikání si nikdy nemůžeme být jisti, zda nám naši odběratelé uhradí včas za všechny dodávky, popřípadě zda uhradí vůbec. Tyto starosti nám může pomoci vyřešit profesionální řízení pohledávek.

Doba čtení: 5 minut