Hlavní navigace

Seriál Desetník

Pravidelná rubrika Měšce shrnující nejdůležitější události posledních deseti pracovních dnů.

Desetník: Bouře ve Sněmovně

Uplynulých deset dní nepotvrzuje teze o okurkových sezónách a bylo naopak nabito řadou událostí. Mezi nimi ční schválení vládní reformy veřejných financí v prvním čtení. Na Klause útočí levicový tisk, zvítězit lze nejsnáz bez protivníků a politička ohrožuje zdraví.

Doba čtení: 2 minuty

Desetník: A bude hůř

Čekají nás asi horší časy. Začneme platit u lékaře, absolventům se ztíží možnost získat dávky v nezaměstnanosti a stavební spoření zdaleka nebude tak štědré jako dosud. Že bychom se konečně dozvěděli, co znamená kapitalismus?

Doba čtení: 5 minut

Desetník: Stavební spoření bez poplatku

Státní podporu u stavebního spoření nebudou mít všichni stejnou. Banky možná budou vracet státní pomoc. A všichni možná budeme platit za předepsání lékařského receptu. A v eurobankovkách je kokain.

Doba čtení: 6 minut

Desetník: Jsme v Evropě!

Za námi referendum, před námi reforma veřejných výdajů. V Německu se může utrácet i v sobotu večer, v Austrálii zavádějí tukovou daň a v Česku pořád klesají úroky hypoték. A zápis do katastru nemovitostí bude možná dražší.

Doba čtení: 6 minut

Desetník: Jste krásná? Nechte se pojistit!

Jak vypadá český sen o nejlevnějším nakupování? A kdy se máme připravit na zdražování? Který operátor na léto zlevnil volání z Chorvatska? A kdy si můžete prohlédnout centrální banku zevnitř?

Doba čtení: 6 minut

Desetník: Zaplatíte kartou a dostanete odměnu

V čem všem jsou Slováci napřed? Jak se dají posílat esemesky z internetu do všech sítí úplně zadarmo? Jakou odměnu můžete získat, když zaplatíte platební kartou?

Doba čtení: 6 minut

Desetník: Do důchodu půjdeme později

Tak to vypadá, že si na stáří budeme muset vydělávat déle než dosud. Aspoň, že jízda vlakem bude od léta o hodně levnější. Dnes se ještě naposledy podíváme za zkrachovalou Union bankou a naopak poprvé do obchodního domu budoucnosti.

Doba čtení: 5 minut

Desetník: Horror za bílého dne

Už jste si někdy půjčili peníze? Ne? Že máte strach se zeptat, jestli vám půjčí? Ale jděte - není přece nic snazšího! Jenže když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají - pozor na to, kolik vás to bude stát.

Desetník: Finanční jaro - změna je život

Zaplatili jste daně? Zaplatili jste zdravotní pojištění? Přežili jste přechod na letní čas? Pak si můžete v klidu přečíst, co důležitého se událo během posledních deseti pracovních dnů ve světě osobních financí.

Doba čtení: 7 minut

Desetník: Samé špatné zprávy

Posledních čtrnáct dnů jako by se předhánělo v tom, který přinese nejhorší zvěst – vypukla válka, po světě se šíří záhadný virus, krachují banky, ekonomika roste pomaleji, zdražování čeká nejen televizi, ale i tikety Sportky. Existují vůbec ještě nějaké dobré zprávy?

Doba čtení: 7 minut

Desetník: Berňák dostane každého

Jak platí daně Jaromír Jágr? Opravdu víte, co jíte? Zaútočí Spojené státy na Vídeň? O kolik pak bude dolar levnější než euro? A co se stane, když zelený dolar zmodrá?

Doba čtení: 6 minut

Desetník: Dá se věřit českým bankám?

Padla další tuzemská banka, a to ještě před týdnem plná života rozjela mohutnou mediální kampaň. Znamená to, že si už nemůžeme být ničím jisti? Můžeme si vůbec dovolit ten hazard a svěřit nějaké bance své úspory?

Doba čtení: 6 minut

Desetník: Taky se bojíte peněz?

Úroky padají, nezaměstnanost roste, extrémní výhodnost stavebního spoření se chýlí ke konci – jeden aby se pomalu začínal bát o světlé zítřky.

10. 2. 2003 0:01
Doba čtení: 7 minut

Desetník: Braňte své zájmy - vyplatí se to!

Postihlo nás velké zdražování – zdražuje volání, bydlení i čokoláda. Naštěstí minulý týden přinesl hmatatelný důkaz, že se můžeme v některých případech úspěšně bránit. Třeba drahou čokoládu lze nahradit levnějším milováním.

27. 1. 2003 0:01
Doba čtení: 6 minut

Desetník: Jak se podvádějí zákazníci

Podvádět zákazníky je možné na tisíc způsobů. I zde však platí: "Podvedeš-li mě poprvé, styď se. Podvedeš-li mě podruhé -- budu se stydět já." Co všechno dovolíme bankám, mobilním operátorům a všem, kterým platíme za jejich služby?

Doba čtení: 6 minut