Stavební spoření je stále silným finančním nástrojem pro splnění vašich cílů. Zatím co někdo potřebuje jen bezpečný spořicí produkt s jasnými pravidly, jiný chce férové úrokové sazby a jasná pravidla pro financování bydlení.
Na otázky o stavebním spoření vám odpovídal Rostislav Trávníček z Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS).
Poradna probíhala do neděle 10. června 2012 včetně a je uzavřena.
Rostislav Trávníček po absolvování Masarykovy univerzity v Brně a po postgraduálním pobytu v Belgii začal pracovat v oblasti komerčního bankovnictví, zejména v oblasti obchodu, marketingu a komunikace. Vystudoval také finance na Vysokém učení technickém v Brně. Od konce roku 1998 pracuje v Českomoravské stavební spořitelně v Praze. Je činný také v Asociaci českých stavebních spořitelen.
ČMSS je i nadále v České republice nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů na bydlení. Od vstupu na trh v roce 1993 poskytla do konce roku 2011 téměř 883 tisíc úvěrů na bydlení v objemu 269,9 miliardy korun. ČMSS si zakládá na atraktivní produktové nabídkce, kvalitním klientském servisu a široce dostupné mobilní obchodní síti s 2700 finančními poradci.
Ředitel odboru Komunikace a brand Českomoravské stavební spořitelny.
Dobrý den,
chtěli bychom synovi naspořit nějaké peníze do budoucnosti na jeho vlastní bydlení.Určitě budeme spořit průběžně ještě tak 15 let.Nyní máme k dispozici kolem 400 tis. na běžném účtu a chceme je dobře zainvestovat.Máme u ČMSS již smlouvy na stavební spoření a chtěla bych se zeptat, zda je lepší tyto finanční prostředky rozložit na tyto smlouvy nebo raději dnes zainvestovat do státních dluhopisů? Popř. jestli se očekávají nějaké výrazné změny ve stavebním spoření?
Děkuji
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak je to s překlenovacím úvěrem, když jej splatím tak i defakto mám zároveň i něco poté naspořeno a pak můžu ještě podle vlastního uvážení dospořovat nadále?
Děkuji
Dobrý den, zajímalo by mě jaké je průměrné zhodnocení, ale čistý úrok, očištěn o poplatek za vedení účtu, DPH z úroků,apod....
Všude se píše že je stále možnost dosáhnout 5%zhodnocení, ale nikdo už nepíše, že každá spořitelna si účtuje poplatek za vedení, ministr Kalousek zkrouhne daň z úroků a už jsme na jiných číslech, když k tomu započtu nutnou vazací dobu 6 let, už neshledávám moc výhod pro toho který chce jen spořit, né si kupovat byt, či využít hypotéku.
Děkuji za Váš komentář
Dobrý den, pane Trávníčku,
pokud chce průměrný člověk např. rodinný dům, nebo vlastní byt, myslím si, že se bohužel absolutně neobejde bez půjčky, což je podle mě v dnešní době nejistoty a neustálých změn na pracovním trhu dost rizikové. Zavázat se na na X let splácet určitou částku a někdy i mnohonásobně přeplatit. Co si také myslíte o tom, že např. v Americe se hojně peníze tisknou a jdou z FEDU do bank, takže nejsou vlastně skoro žádné náklady na výrobu peněz, určitě ne takové jakou hodnotu má bankovka (nevím jak je to v ČR s tisknutím peněz) ale banka klientovy půjčí nemá vlastně žádné náklady, půjčí nějaké "papírky" které postupně ztracejí hodnotu díky inflaci a člověka má ručit hmotným majetkem a dokonce platit úroky z ničeho. Příjde mi to poměrně nefér. Nicméně úvěry jsou skoro hlavním zdrojem příjmu bank je to tak? Přeji Vám příjemný den.
S pozdravem Jakub