Poradna

Nejnovější dotazy          

Částečné zastavení exekuce

Zdravím, prosím chci se zepat, zda je částečně zastavit exekuci, když judikatura ústavního soudu se k tomu vyjadřuje. Dluh vznikl před vznikem manželství a majetkové poměry nebyly upraveny. V…

Detail s odpovědí

Exekuční srážky ze mzdy 2017

Dobrý den, bude nějaká změna v exekučních srážkách ze mzdy v roce 2017 ? Bude jiná výše nezabavitelné částky ze mzdy oproti roku 2016, či vše zůstává při starém ? Děkuji, Radoslav

Detail s odpovědí

Exekuce na plat manžeky

Dobrý den, na můj plat přišla manželova exekuce. Dozvěděla jsem se, že již by exekutor neměl nařizovat exekuce na plat manžela. Prosím, sdělte mi něco bližšího. Velmi děkuji za pomoc.

Detail s odpovědí

dotaz

Dobry den mame exekuce na adrese našeho trvaleho bydliště bydli i dcera s přitelem a kratkodobě i syn s manželkou a vnučkoujak se muže branit aby exekutor nevzal věci i jim na některe starši věci…

Detail s odpovědí

Informace

Dobrý den.

Jak mám získat informace k exekuci, když mi je exekutor nechce dát a jedinou možností je nahlížení do spisu? Jeho spis leží 250 km daleko.

Děkuji

Detail s odpovědí

exekuce na účtu

Mám exekuci na účtu, takže když mně tam přijde výplata, nedostanu se k ní. Kdybych si nechal posílat výplatu na účet kamaráda, nemůže z toho mít nějaký problém ?

Děkuji za odpověď

Detail s odpovědí

Zákon o svobodném přístupu k informacím 106/1999 Sb.

Dobrý den,
1) jsou podle Vás exekutoři poviní odpovídat na informace dle Zákon o svobodném přístupu k informacím ?
106/1999 Sb.?
2) pokud ano když požádám o informace dle zákona…

Detail s odpovědí

ochrana osobních údajů

Dobrý den, mam na svém účtu exekuci kde jsem měla i kontokorent, myslela jsem že je to jen moje soukromá věc, ale teď mi přišla moje matka oznámit že má na vkladní kníže exekuci kde jsem byla já…

Detail s odpovědí

stržená exekuce z účtu

Dobrý den,
pobírám invalidní důchod který dostávám na účet (mám kontokorent), jiný příjem nemám. Exekutor nařídil srážku z důchodu, ale z ČSSZ exekutorovi odpověděli že srážka je…

Detail s odpovědí

Kdy konci exekuce

Mam tri exekuce,ale mam povolenou soudem insolvenci
Co ty exekuce

Detail s odpovědí

Poradny          

Poradna Exekutorské komory

Co dělat, když už máte exekuci? Jak správně postupovat při splácení exekuce? Co si soudní exekutor nemůže dovolit a jak se bránit proti neoprávněné exekuci?

Na otázky spojené s výkonem rozhodnutí, tedy exekucí, vám odpovídala prezidentka Exekutorské komory České republiky Pavla Fučíková.

Poradna byla otevřena od pondělí 5. prosince 2016 do neděle 18. prosince 2016 do 23:59 hodin a je uzavřena.

Oficiální logo Exekutorské komory České republiky.

Exekutorská komora České republiky je stavovskou organizací profesní samosprávy sdružující soudní exekutory a je zřízená zákonem č. 120/2001 Sb..

Členství v ní je pro všechny exekutory povinné ze zákona. Exekutor se stává jejím členem okamžikem jmenování exekutorem.

V České republice v roce 2016 působí 157 soudních exekutorů (a jejich úřadů), kteří zaměstnávají 3100 zaměstnanců.

Pavla Fučíková Pavla Fučíková

Prezidentka Exekutorské komory ČR

Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.

Asistence pro turisty, motoristy i domácnost

Když potřebujete pomoc v cizině nebo i v tuzemsku, postará se o vás asistenční společnost. Stačí mít dobré pojištění a přestože vás pomoc bude sice stát chvilku času navíc, vaše peněženka to nemusí nijak pocítit.

Asistenční služby jsou velmi vyspělé a kromě cestovního pojištění, kde samozřejmostí, je najdeme i u pojištění vozidel nebo při pojištění domácnosti.

Jaké jsou nejčastější omyly při kontaktování asistenčních společností? S čím vám mohou pomoci a s čím naopak ne? Co udělat pro to, aby účet za pomoc vám byl nulový?

Na otázky spojené s asistenčními službami pro cestovní pojištění, motoristy a domácnosti vám odpovídá Zuzana Kozelková, Operations Manager asistenční společnosti Europ Assistance.

Poradna probíhá od pondělí 6. června do neděle 19. června 2016 včetně a je otevřena.

Společnost Europ Assistance patří mezi významné asistenční společnosti, které poskytují komplexní zdravotní a technickou asistenci po celém světě. Kromě spolupráce s pojišťovnami Europ Assistance vyvíjí i vlastní pojistné produkty, zvláště pro motoristy.

Zuzana Kozelková Zuzana Kozelková

Poradce po asistenční služby

Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.

Penzijní spoření pro 21. století

Prožít důstojně důchodový věk bez finančních starostí. K realizaci tohoto přání může pomoci mnoho finančních služeb a jednou z nich je penzijní spoření.

Kdy začít spořit? Vyplatí se přejít z penzijního připojištění na doplňkové penzijní spoření? Jak správně rozložit investici v penzijním spoření?

Na otázky spojené s penzijním spořením vám odpovídal Vladimír Dvořák, ředitel produktového managementu společnosti NN.

Poradna probíhala od pondělí 2. května do neděle 15. května 2016 včetně a je uzavřena.

Společnost NN, původně známá jako společnost ING, je uskupení několika společností, které působí v oblasti penzijního spoření, životního pojištění, investování a bankovnictví. 

Vladimír Dvořák Vladimír Dvořák

Poradce pro penzijní spoření.

Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.

Stavební spoření 2015: Dostaňte z něj maximum

Úroky na spořicích účtech a termínovaných vkladech se propadají ke stále nicotnějším hodnotám. I to je jeden z důvodů, proč se spotřebitelé opět začínají obracet ke stavebnímu spoření.

Naproti tomu úvěry ze stavebního spoření se vyznačují stabilními parametry s dobrým poměrem úrokové sazby a poplatků. Některé formy bydlení a rekonstrukce ani nejde jinak rozumně úvěrovat.

Možnost výhodného spoření a dobrého úvěrování dělá ze "stavebka" kvalitní finanční produkt, který může být odpovědí na vaše finanční potřeby a má smysl s ním počítat.

Na otázky spojené se stavebním spořením vám odpovídal Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen.

Poradna probíhala od čtvrtku 11. prosince do neděle 21. prosince 2014 včetněa je uzavřena.

Pozn.: Poradce z pozice tajemníka AČSS nemůže radit, řesit a posuzovat záležitosti mezi konkurenty v sektoru, např. kdo je nejvýhodnější apod.

 

Asociace českých stavebních spořitelen sdružuje již od svého založení v roce 2000 všech pět stavebních spořitelen působících na českém trhu. Všechny jsou rovněž plnoprávnými členy České bankovní asociace, která sdružuje finanční instituce působící na českém trhu, a Evropského sdružení stavebních spořitelen.

Jiří Šedivý Jiří Šedivý

Poradce pro stavební spoření.

Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.

Stavební spoření 2014: Jak z něj získat co nejvíce výhod?

V posledních třech letech stavební spoření to nemá snadné. Nejprve stát snížil finanční podporu a následně vznikl nápad, aby stavební spoření mohly nabízet všechny komerční banky jako další produkt s tím, že stávající stavební spořitelny ale jiné produkty, než stavební spoření, nebudou moci nabízet. Tento nevyrovnaný souboj stavební spořitelny by vyhrát nemohly, přitom stavební spoření dokázalo a stále dokáže pomoci milionům spokojených klientů.

Jen stěží najdete jiný bezpečný produkt, se kterým můžete spořit, nebo se připravit na plánovanou rekonstrukci či koupi bydlení. U stavebního spoření máte předem jasná pravidla, poplatky a sazby. Víte, za kolik spoříte a za kolik si půjčujete. Peníze ze stavebního úvěru můžete předem bez sankcí splatit. A pokud nemáte dost peněz, jinak než pomocí stavebního spoření neprofinancujete družstevní byt, který se nebude převádět do osobního vlastnictví.

Stavební spoření žije a má pro vás dost atraktivních nabídek, proč s ním nadále počítat. Na otázky spojené se stavebním spořením vám odpovídal Rostislav Trávníček z Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS).

Poradna je probíhala od pondělí 25. listopadu 2013 do neděle 15. prosince 2013 včetně a je uzavřena.

Rostislav Trávníček po absolvování Masarykovy univerzity v Brně a po postgraduálním pobytu v Belgii začal pracovat v oblasti komerčního bankovnictví, zejména v oblasti obchodu, marketingu a komunikace. Vystudoval také finance na Vysokém učení technickém v Brně. Od konce roku 1998 pracuje v Českomoravské stavební spořitelně v Praze. Je činný také v Asociaci českých stavebních spořitelen.

ČMSS je i nadále v České republice nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů na bydlení. Od vstupu na trh v roce 1993 poskytla více než než 312 miliard korun českým domácnostem na pořízení bydlení. V přepočtu se jedná o financování každého čtvrtého bydlení v České republice.  Za 20 let své existence uzavřela téměř 6,9 milionu smluv. Skoro v polovině případů (46 %) její klienti půjčku využili k pořízení bytu nebo rodinného domu, z toho třetina byly novostavby. Dalších 43 % úvěrů bylo použito na rekonstrukci a modernizaci obydlí.

Rostislav Trávníček Rostislav Trávníček

Poradce pro stavební spoření

Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.

Jak ušetřit na zahraničních platbách?

Obchodujete se zahraničím, anebo potřebujete zaplatit dovolenou? Převody do ciziny nemusí stát tisícovky a kromě poplatků si všímejte i kurzů.

Na vaše otázky o zahraničních platbách odpovídal Tomáš Volf z finanční skupiny Citfin.

Poradna jeprobíhala od 28. května 2013 do 18. června 2013 včetně a je uzavřena.

Skupina Citfin patří mezi přední nebankovní subjekty působící na devizovém trhu více než 17 let. Specializuje se na firemní klientelu obchodující se zahraničím. Klíčovým produktem skupiny Citfin je směna deviz, zahraniční platební styk a Firemní multiměnový účet EASY. Tyto služby aktuálně využívá více než 9 200 firemních klientů. Skupina Citfin je členem významných finančních asociací a organizací, např.  SWIFT, CERTIS, ADET a MasterCard. Od roku 2012 je řádným členem jednotného platebního prostoru SEPA a nabízí svým klientům bezhotovostní převod peněz v eurech stejným způsobem a za stejných podmínek, ať se jedná o platbu vnitrostátní nebo mezinárodní.

Tomáš Volf Tomáš Volf

Poradce pro kurzy a zahraniční platby

Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.

Sociální dávky

Potřebujete poradit s daňovým přiznáním? 

V daňové poradně serveru Podnikatel.cz vám odpoví odborníci na daňovou problematiku.

Pokud vaše příjmy nestačí na základní, důstojný život, stát nabízí pomoc v podobě různých sociálních dávek. Mezi ně patří např.

- Státní sociální podpora: přídavek na dítě, rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení, porodné, pohřebné.

- Dávky pomoci v hmotné nouzi: příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení, mimořádná okamžitá pomoc.

- Podpora v nezaměstnanosti

- Nemocenské pojištění, peněžitá pomoc v mateřství a další.

Vyznat se v nárocích na výplatu dávek není snadné, a proto jsme pro vás připravili tuto bezplatnou poradnu. Na Vaše otázky průběžně odpovídá naše poradyně Jana Davidová, která má mnohaleté zkušenosti v oblasti sociální podpory.

Poradna probíhala od 16. května 2013 do 28. února 2015 a je uzavřena.

Redakce serveru Měšec.cz si vyhrazuje právo poradnu předčasně ukončit.

Jana Davidová Jana Davidová

Poradkyně pro dávky státní sociální podpory.

Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.

Přímá likvidace u pojištění vozidel

Když si sami způsobíte dopravní nehodu, tak se smíříte s tím, že nastanou starosti s vyřizováním. Ale co když za nehodu nemůžete? Proč musíte obíhat další pojišťovny kvůli chybě jiného? A proč vlastně ztrácet čas papírováním?

Co je to přímá likvidace, jak probíhá, jaké jsou její výhody a zkušenosti z praxe?

Na otázky spojené s přímou likvidací jste se mohli ptát Tomáše Kabeleho, ředitele odboru pojištění motorových vozidel v České pojišťovně. Poradna byla otevřena od pondělí 15. dubna 2013 do neděle 28. dubna 2013 včetně a je uzavřena.

Česká pojišťovna je univerzální pojišťovnou s více než 185letou tradicí poskytování životního i neživotního pojištění a je zároveň největší pojišťovnou na českém trhu. Poskytuje jak individuální životní a neživotní pojištění, tak i pojištění pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových, podnikatelských rizik a zemědělství.

Tomáš Kabele Tomáš Kabele

Poradce pro pojištění vozidel

Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.

Kdy, jak a proč si zvolit nebankovní půjčku?

Jsou chvíle, kdy do banky pro půjčku jít nechcete, nebo nemůžete. Ať už jde o potřebu financovat soukromé potřeby, anebo chcete získat počáteční kapitál na rozjezd podnikání.

Na otázky spojené s nebankovním financováním jste se ptali Ondřeje Šmakala ze společnosti PROFI CREDIT Czech. Poradna je byla otevřena od pondělí 4. března 2013 do neděle 17. března 2013 včetně a je uzavřena.

PROFI CREDIT Czech je poskytovatelem nebankovních půjček. Je součástí úvěrové divize nadnárodní finanční skupiny Profireal Group, která kromě České republiky působí v dalších třech zemích střední a východní Evropy, a to ve Slovenské republice, v Polsku a Bulharsku.
V Česku od roku 2000 mezi prvních pět hráčů na trhu nebankovních půjček. Vloni přesáhl v ČR celkový objem poskytnutých půjček a úvěrů 1,7 miliardy Kč.

Základní filozofií společnosti je osobní přístup. Půjčky a úvěry nabízí prostřednictvím sítě úvěrových poradců, kteří jsou připraveni klienta kdykoliv navštívit, ale své služby poskytují i v kamenných pobočkách. V České republice má na tisíc úvěrových poradců.

Ondřej Šmakal Ondřej Šmakal

Poradce pro nebankovní úvěry

Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.

Jak správně změnit a vybrat dodavatele plynu a elektřiny?

Nelíbí se vám platit vysoké účty za plyn a elektřinu? Řešením je změnit dodavatele energií. Jak si vybrat toho správného a na co se při výběru a porovnávání zaměřit vám poradí Jan Morkes, šéfredaktor odborného serveru CenyEnergie.cz

Poradna probíhala od pondělí 11. února do čtvrtku 28. února 2013 včetně a je uzavřena.

CenyEnergie.cz jsou jedním z nejstarších portálů (vznikl v roce 2010) na českém internetu, zabývající se kompletním srovnáním energetického trhu. Magazín se snaží maximálně usnadnit spotřebitelům orientaci v nepřehledných dodávkách plynu, elektřiny, vody či tepla a jako jeden z mála poskytuje srovnání celého energetického trhu. CenyEnergie.cz se také chlubí vlastním redakčním týmem, který dlouhodobě sleduje situaci na trhu, upozorňuje na nekalé praktiky a publikuje vlastní analýzy (např. srovnání obchodních podmínek dodavatelů elektřiny a plynu).

Tip: Víte, že s Měšcem můžete začít již dnes udělat krok k úsporám? Zkuste

 

Jan Morkes Jan Morkes

Poradce pro energetické úspory.

Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.