Hlavní navigace

Poradny na Měšec.cz

 • Autopojištění: vše, co vás zajímá

  Podle čeho vybírat pojištění auta? Je snaha o co nejnižší cenu správným přístupem? Jaké limity vybrat a co chtít od svého povinného ručení? Kdy se vyplatí hradit střet se zvěří z připojištění a kdy z havarijního pojištění? Dává smysl havarijní pojištění i pro starší auta?

  Na otázky o pojištění vozidel odpovídal Miroslav Matějka, produktový senior manařer Generali poojišťovny

  Poradna probíhala od pondělí 8. října do 31. října 2018 včetně a je uzavřena.

  Pojišťovna Generali patří mezi tzv. univerzální pojišťovny, tj. nabízí komplexní pojištění nejen aut, ale také majetku i osob, stejně jako podnikatelů a průmyslu. Je součástí skupiny Generali, nezávislé italské finanční skupiny se silnou mezinárodní působností, která vznikla v roce 1831.

  Skupina Generali patří mezi přední světové pojišťovny s předepsaným pojistným přes 68 miliard euro v roce 2017. Ve více než 60 zemích světa zaměstnává 71 tisíc odborníků, kteří spravují účty 57 milionům klientů. V České republice působí od roku 1993.

  V poradně odpovídá:

  • Miroslav Matějka

   (Poradce pro autopojištění.)
 • Důchodová poradna ČSSZ

  Starobní důchod, invalidní důchod, sirotčí důchod, vdovský a vdovecký důchod - problematika důchodů je složitá a ne každý se v ní orientuje. Kdy máte na důchod nárok? Co je potřeba pro něj splnit? Jak se provádějí přezkumy? Kdy můžete o důchod přijít?

  Odbornice na důchody

  Server Měšec.cz a Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) pro vás připravili důchodovou poradnu. Na vaše otázky k důchodům odpovídala Eliška Volfová, ředitelka sekce provádění důchodového pojištění ČSSZ.

  Termín poradny

  Poradna probíhala od pondělí 28. srpna 2017 od 00:00 hod. do neděle 10. září 2017 do 23:59 hod. a je uzavřena

  Důležité informace

  • Poradna je bezplatná.
  • Na vaše otázky poradkyně odpovídá průběžně, tzv. offline. To znamená, že tak činí ve chvíli, kdy jí to časové podmínky umožňují (během pracovní doby i mimo ní), tedy "jak to jde". Negarantujeme vám odpověď na počkání či do druhého dne.
  • Poradna je moderovaná. Otázky nesouvisející s tématem, nebo otázky porušující pravidla diskuzí, budou smazány a nebude na ně odpovězeno.
  • Poradkyně si otázky může libovolně vybírat.
  • Garantujeme 50 zodpovězených dotazů během celé poradny. Pokud počet dotazů převýší tento limit, poradna bude dočasně uzavřena do doby, než poradkyně zvládne zodpovědět na již položené dotazy. Poté poradnu opět otevřeme (do konce jejího termínu).
  • Jsme jen lidi, vezměte to prosím na vědomí. I poradce v poradně je jen člověk a není schopen 24 hodin denně řešit vaše potřeby.

  O ČSSZ

  ČSSZ je největší a v rámci státní správy ČR zcela výjimečnou finančně správní institucí, která spravuje agendu více než 8,7 milionu klientů, z toho zhruba 2,9 milionu důchodců. Vyplácí přes 3,5 milionu důchodů a měsíčně v průměru kolem 270 tisíc dávek nemocenského pojištění.

  Kromě důchodového a nemocenského pojištění vykonává ČSSZ také působnost v oblasti lékařské posudkové službu. Plní rovněž úkoly vyplývající z mezistátních úmluv o sociálním zabezpečení a podle koordinačních nařízení Evropské unie je styčným místem vůči zahraničním institucím pro peněžité dávky v nemoci a mateřství, důchody a peněžité dávky v případě pracovních úrazů a nemocí z povolání.

  V poradně odpovídá:

  • Eliška Volfová

   (Poradkyně pro důchody)
 • Poradna Exekutorské komory

  Co dělat, když už máte exekuci? Jak správně postupovat při splácení exekuce? Co si soudní exekutor nemůže dovolit a jak se bránit proti neoprávněné exekuci?

  Na otázky spojené s výkonem rozhodnutí, tedy exekucí, vám odpovídala prezidentka Exekutorské komory České republiky Pavla Fučíková.

  Poradna byla otevřena od pondělí 5. prosince 2016 do neděle 18. prosince 2016 do 23:59 hodin a je uzavřena.

  Oficiální logo Exekutorské komory České republiky.

  Exekutorská komora České republiky je stavovskou organizací profesní samosprávy sdružující soudní exekutory a je zřízená zákonem č. 120/2001 Sb..

  Členství v ní je pro všechny exekutory povinné ze zákona. Exekutor se stává jejím členem okamžikem jmenování exekutorem.

  V České republice v roce 2016 působí 157 soudních exekutorů (a jejich úřadů), kteří zaměstnávají 3100 zaměstnanců.

  V poradně odpovídá:

  • Pavla Fučíková

   (Prezidentka Exekutorské komory ČR)
 • Asistence pro turisty, motoristy i domácnost

  Když potřebujete pomoc v cizině nebo i v tuzemsku, postará se o vás asistenční společnost. Stačí mít dobré pojištění a přestože vás pomoc bude sice stát chvilku času navíc, vaše peněženka to nemusí nijak pocítit.

  Asistenční služby jsou velmi vyspělé a kromě cestovního pojištění, kde samozřejmostí, je najdeme i u pojištění vozidel nebo při pojištění domácnosti.

  Jaké jsou nejčastější omyly při kontaktování asistenčních společností? S čím vám mohou pomoci a s čím naopak ne? Co udělat pro to, aby účet za pomoc vám byl nulový?

  Na otázky spojené s asistenčními službami pro cestovní pojištění, motoristy a domácnosti vám odpovídá Zuzana Kozelková, Operations Manager asistenční společnosti Europ Assistance.

  Poradna probíhá od pondělí 6. června do neděle 19. června 2016 včetně a je otevřena.

  Společnost Europ Assistance patří mezi významné asistenční společnosti, které poskytují komplexní zdravotní a technickou asistenci po celém světě. Kromě spolupráce s pojišťovnami Europ Assistance vyvíjí i vlastní pojistné produkty, zvláště pro motoristy.

  V poradně odpovídá:

  • Zuzana Kozelková

   (Poradce po asistenční služby)
 • Penzijní spoření pro 21. století

  Prožít důstojně důchodový věk bez finančních starostí. K realizaci tohoto přání může pomoci mnoho finančních služeb a jednou z nich je penzijní spoření.

  Kdy začít spořit? Vyplatí se přejít z penzijního připojištění na doplňkové penzijní spoření? Jak správně rozložit investici v penzijním spoření?

  Na otázky spojené s penzijním spořením vám odpovídal Vladimír Dvořák, ředitel produktového managementu společnosti NN.

  Poradna probíhala od pondělí 2. května do neděle 15. května 2016 včetně a je uzavřena.

  Společnost NN, původně známá jako společnost ING, je uskupení několika společností, které působí v oblasti penzijního spoření, životního pojištění, investování a bankovnictví. 

  V poradně odpovídá:

  • Vladimír Dvořák

   (Poradce pro penzijní spoření)
 • Stavební spoření 2015: Dostaňte z něj maximum

  Úroky na spořicích účtech a termínovaných vkladech se propadají ke stále nicotnějším hodnotám. I to je jeden z důvodů, proč se spotřebitelé opět začínají obracet ke stavebnímu spoření.

  Naproti tomu úvěry ze stavebního spoření se vyznačují stabilními parametry s dobrým poměrem úrokové sazby a poplatků. Některé formy bydlení a rekonstrukce ani nejde jinak rozumně úvěrovat.

  Možnost výhodného spoření a dobrého úvěrování dělá ze "stavebka" kvalitní finanční produkt, který může být odpovědí na vaše finanční potřeby a má smysl s ním počítat.

  Na otázky spojené se stavebním spořením vám odpovídal Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen.

  Poradna probíhala od čtvrtku 11. prosince do neděle 21. prosince 2014 včetněa je uzavřena.

  Pozn.: Poradce z pozice tajemníka AČSS nemůže radit, řesit a posuzovat záležitosti mezi konkurenty v sektoru, např. kdo je nejvýhodnější apod.

   

  Asociace českých stavebních spořitelen sdružuje již od svého založení v roce 2000 všech pět stavebních spořitelen působících na českém trhu. Všechny jsou rovněž plnoprávnými členy České bankovní asociace, která sdružuje finanční instituce působící na českém trhu, a Evropského sdružení stavebních spořitelen.

  V poradně odpovídá:

  • Jiří Šedivý

   (Poradce pro stavební spoření)
 • Stavební spoření 2014: Jak z něj získat co nejvíce výhod?

  V posledních třech letech stavební spoření to nemá snadné. Nejprve stát snížil finanční podporu a následně vznikl nápad, aby stavební spoření mohly nabízet všechny komerční banky jako další produkt s tím, že stávající stavební spořitelny ale jiné produkty, než stavební spoření, nebudou moci nabízet. Tento nevyrovnaný souboj stavební spořitelny by vyhrát nemohly, přitom stavební spoření dokázalo a stále dokáže pomoci milionům spokojených klientů.

  Jen stěží najdete jiný bezpečný produkt, se kterým můžete spořit, nebo se připravit na plánovanou rekonstrukci či koupi bydlení. U stavebního spoření máte předem jasná pravidla, poplatky a sazby. Víte, za kolik spoříte a za kolik si půjčujete. Peníze ze stavebního úvěru můžete předem bez sankcí splatit. A pokud nemáte dost peněz, jinak než pomocí stavebního spoření neprofinancujete družstevní byt, který se nebude převádět do osobního vlastnictví.

  Stavební spoření žije a má pro vás dost atraktivních nabídek, proč s ním nadále počítat. Na otázky spojené se stavebním spořením vám odpovídal Rostislav Trávníček z Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS).

  Poradna je probíhala od pondělí 25. listopadu 2013 do neděle 15. prosince 2013 včetně a je uzavřena.

  Rostislav Trávníček po absolvování Masarykovy univerzity v Brně a po postgraduálním pobytu v Belgii začal pracovat v oblasti komerčního bankovnictví, zejména v oblasti obchodu, marketingu a komunikace. Vystudoval také finance na Vysokém učení technickém v Brně. Od konce roku 1998 pracuje v Českomoravské stavební spořitelně v Praze. Je činný také v Asociaci českých stavebních spořitelen.

  ČMSS je i nadále v České republice nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů na bydlení. Od vstupu na trh v roce 1993 poskytla více než než 312 miliard korun českým domácnostem na pořízení bydlení. V přepočtu se jedná o financování každého čtvrtého bydlení v České republice.  Za 20 let své existence uzavřela téměř 6,9 milionu smluv. Skoro v polovině případů (46 %) její klienti půjčku využili k pořízení bytu nebo rodinného domu, z toho třetina byly novostavby. Dalších 43 % úvěrů bylo použito na rekonstrukci a modernizaci obydlí.

  V poradně odpovídá:

  • Rostislav Trávníček

   (Poradce pro stavební spoření)
 • Jak ušetřit na zahraničních platbách?

  Obchodujete se zahraničím, anebo potřebujete zaplatit dovolenou? Převody do ciziny nemusí stát tisícovky a kromě poplatků si všímejte i kurzů.

  Na vaše otázky o zahraničních platbách odpovídal Tomáš Volf z finanční skupiny Citfin.

  Poradna jeprobíhala od 28. května 2013 do 18. června 2013 včetně a je uzavřena.

  Skupina Citfin patří mezi přední nebankovní subjekty působící na devizovém trhu více než 17 let. Specializuje se na firemní klientelu obchodující se zahraničím. Klíčovým produktem skupiny Citfin je směna deviz, zahraniční platební styk a Firemní multiměnový účet EASY. Tyto služby aktuálně využívá více než 9 200 firemních klientů. Skupina Citfin je členem významných finančních asociací a organizací, např.  SWIFT, CERTIS, ADET a MasterCard. Od roku 2012 je řádným členem jednotného platebního prostoru SEPA a nabízí svým klientům bezhotovostní převod peněz v eurech stejným způsobem a za stejných podmínek, ať se jedná o platbu vnitrostátní nebo mezinárodní.

  V poradně odpovídá:

  • Tomáš Volf

   (Poradce pro kurzy a zahraniční platby)
 • Sociální dávky

  Potřebujete poradit s daňovým přiznáním? 

  V daňové poradně serveru Podnikatel.cz vám odpoví odborníci na daňovou problematiku.

  Pokud vaše příjmy nestačí na základní, důstojný život, stát nabízí pomoc v podobě různých sociálních dávek. Mezi ně patří např.

  - Státní sociální podpora: přídavek na dítě, rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení, porodné, pohřebné.

  - Dávky pomoci v hmotné nouzi: příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení, mimořádná okamžitá pomoc.

  - Podpora v nezaměstnanosti

  - Nemocenské pojištění, peněžitá pomoc v mateřství a další.

  Vyznat se v nárocích na výplatu dávek není snadné, a proto jsme pro vás připravili tuto bezplatnou poradnu. Na Vaše otázky průběžně odpovídá naše poradyně Jana Davidová, která má mnohaleté zkušenosti v oblasti sociální podpory.

  Poradna probíhala od 16. května 2013 do 28. února 2015 a je uzavřena.

  Redakce serveru Měšec.cz si vyhrazuje právo poradnu předčasně ukončit.

  V poradně odpovídá:

  • Jana Davidová

   (Poradkyně pro dávky státní sociální podpory.)
 • Přímá likvidace u pojištění vozidel

  Když si sami způsobíte dopravní nehodu, tak se smíříte s tím, že nastanou starosti s vyřizováním. Ale co když za nehodu nemůžete? Proč musíte obíhat další pojišťovny kvůli chybě jiného? A proč vlastně ztrácet čas papírováním?

  Co je to přímá likvidace, jak probíhá, jaké jsou její výhody a zkušenosti z praxe?

  Na otázky spojené s přímou likvidací jste se mohli ptát Tomáše Kabeleho, ředitele odboru pojištění motorových vozidel v České pojišťovně. Poradna byla otevřena od pondělí 15. dubna 2013 do neděle 28. dubna 2013 včetně a je uzavřena.

  Česká pojišťovna je univerzální pojišťovnou s více než 185letou tradicí poskytování životního i neživotního pojištění a je zároveň největší pojišťovnou na českém trhu. Poskytuje jak individuální životní a neživotní pojištění, tak i pojištění pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových, podnikatelských rizik a zemědělství.

  V poradně odpovídá:

  • Tomáš Kabele

   (Poradce pro pojištění vozidel)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).