Hlavní navigace

Poradny na Měšec.cz

 • Kdy, jak a proč si zvolit nebankovní půjčku?

  Jsou chvíle, kdy do banky pro půjčku jít nechcete, nebo nemůžete. Ať už jde o potřebu financovat soukromé potřeby, anebo chcete získat počáteční kapitál na rozjezd podnikání.

  Na otázky spojené s nebankovním financováním jste se ptali Ondřeje Šmakala ze společnosti PROFI CREDIT Czech. Poradna je byla otevřena od pondělí 4. března 2013 do neděle 17. března 2013 včetně a je uzavřena.

  PROFI CREDIT Czech je poskytovatelem nebankovních půjček. Je součástí úvěrové divize nadnárodní finanční skupiny Profireal Group, která kromě České republiky působí v dalších třech zemích střední a východní Evropy, a to ve Slovenské republice, v Polsku a Bulharsku.
  V Česku od roku 2000 mezi prvních pět hráčů na trhu nebankovních půjček. Vloni přesáhl v ČR celkový objem poskytnutých půjček a úvěrů 1,7 miliardy Kč.

  Základní filozofií společnosti je osobní přístup. Půjčky a úvěry nabízí prostřednictvím sítě úvěrových poradců, kteří jsou připraveni klienta kdykoliv navštívit, ale své služby poskytují i v kamenných pobočkách. V České republice má na tisíc úvěrových poradců.

  V poradně odpovídá:

  • Ondřej Šmakal

   (Poradce pro nebankovní úvěry)
 • Jak správně změnit a vybrat dodavatele plynu a elektřiny?

  Nelíbí se vám platit vysoké účty za plyn a elektřinu? Řešením je změnit dodavatele energií. Jak si vybrat toho správného a na co se při výběru a porovnávání zaměřit vám poradí Jan Morkes, šéfredaktor odborného serveru CenyEnergie.cz

  Poradna probíhala od pondělí 11. února do čtvrtku 28. února 2013 včetně a je uzavřena.

  CenyEnergie.cz jsou jedním z nejstarších portálů (vznikl v roce 2010) na českém internetu, zabývající se kompletním srovnáním energetického trhu. Magazín se snaží maximálně usnadnit spotřebitelům orientaci v nepřehledných dodávkách plynu, elektřiny, vody či tepla a jako jeden z mála poskytuje srovnání celého energetického trhu. CenyEnergie.cz se také chlubí vlastním redakčním týmem, který dlouhodobě sleduje situaci na trhu, upozorňuje na nekalé praktiky a publikuje vlastní analýzy (např. srovnání obchodních podmínek dodavatelů elektřiny a plynu).

  Tip: Víte, že s Měšcem můžete začít již dnes udělat krok k úsporám? Zkuste

   

  V poradně odpovídá:

  • Jan Morkes

   (Poradce pro energetické úspory.)
 • Do čeho v roce 2013 investovat?

  Vyplatí se v letošním roce preferovat akciový trh? Nebo dát přednost "bezpečí" dluhopisů? A uvažovali jste již o investování do komodit nebo nemovitostí?

  Na správnou cestu vám svými radami ukazoval Petr Břicháč, ředitel obchodování s cennými papíry a investiční specialista pro privátní klientelu v LBBW Bank.

  Poradna probíhala od 14. do 28. ledna 2013 včetně.

  LBBW Bank byla založena v roce 1991 a pod názvem LBBW Bank CZ a.s. je známa od září roku 2008. Jejím 100% akcionářem je od září 2008 Landesbank Baden-Württemberg (LBBW), jedna z největších bank v Německu. V České republice banka poskytuje finanční služby a produkty v oblasti firemního, privátního a individuálního bankovnictví.

  V poradně odpovídá:

  • Petr Břicháč

   (Poradce pro investování.)
 • Jak se změní penzijní připojištění v souvislosti s penzijní reformou?

  Třetí pilíř penzijního systému, jehož součástí je i penzijní připojištění, prochází zásadními změnami. Co přinese nového a na co si dát pozor? Máte pocit, že k učinění správného rozhodnutí nemáte všechny informace? Ptejte se odborníka na penzi na všechno, co vás zajímá.

  Na otázky o penzijní reformě a penzijním připojištění vám odpovídal Jiří Rusnok, předseda představenstva ING Penzijního fondu.

  Poradna probíhala od pondělí 5. 11. 2012 do neděle 18. 11. 2012 a je uzavřena.

  ING Penzijní fond je součástí globální finanční skupiny ING. Tato společnost holandského původu nabízí stabilní a kvalitní služby v oblasti pojišťovnictví, bankovnictví a správy aktiv pro 67 milionů klientů ve více než 40 zemích světa.

  V poradně odpovídá:

  • Jiří Rusnok

   (Poradce pro spoření na penzi.)
 • Jak si vybrat správnou hypotéku?

  Úrokové sazby hypotéčních úvěrů jsou nízké, nabídka objektů k bydlení naopak vysoká. To láká ke koupi vlastního bydlení. Podle čeho si vybírat hypotéku? Na co se při porovnávání nabídek soustředit a na co si dát pozor? Jak zabránit předlužení?

  Na otázky o hypotékách vám odpovídá hypoteční specialistka Dagmar Ircingová z LBBW Bank.

  Poradna probíhala od 20. srpna 2012 do 2. září včetně a je uzavřena.

  LBBW Bank byla založena v roce 1991 a pod názvem LBBW Bank CZ a.s. je známa od září roku 2008. Jejím 100% akcionářem je od září 2008 Landesbank Baden-Württemberg (LBBW), jedna z největších bank v Německu. V České republice banka poskytuje finanční služby a produkty v oblasti firemního, privátního a individuálního bankovnictví. Banka je známa především díky svým trvale výhodným podmínkám v poskytování hypotečních úvěrů, a to jak u nových úvěrů či při refinancování stávající hypotéky. Zajímavé podmínky nabízí i v oblasti vkladových a spořicích produktů či různých balíčkových produktů spojených s běžným účtem a platebními kartami.

  V poradně odpovídá:

  • JUDr. Dagmar Ircingová

   (Poradkyně pro hypotéky)
 • Jak správně investovat na finančních trzích?

  Čeho se vyvarovat, na co se soustředit a jak správně nastavit investiční portfolio, abyste se mohli radovat ze zisků? Na otázky o investování na finančních trzích vám odpovídá Michala Moravcová, analytička společnosto BOSSA.

  Poradna probíhala od 2. do 22. července 2012 včetně a je uzavřena.

  BOSSA je zkratka polského názvu Bank Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna, což v češtině znamená Banka ochrany životního prostředí, akciová společnost. V České republice působí s názvem Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna, organizační složka Česká republika. BOSSA působí na polském kapitálovém trhu od roku 1995. Řadí se mezi nejdéle působící brokery v Polsku, zároveň je i letitým lídrem na trhu s deriváty.

  V poradně odpovídá:

  • Michala Moravcová

   (Poradce pro investování na finančních trzích.)
 • Jak správně spořit nebo si půjčit pomocí stavebního spoření?

  Stavební spoření je stále silným finančním nástrojem pro splnění vašich cílů. Zatím co někdo potřebuje jen bezpečný spořicí produkt s jasnými pravidly, jiný chce férové úrokové sazby a jasná pravidla pro financování bydlení.

  Na otázky o stavebním spoření vám odpovídal Rostislav Trávníček z Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS).

  Poradna probíhala do neděle 10. června 2012 včetně a je uzavřena.

  Rostislav Trávníček po absolvování Masarykovy univerzity v Brně a po postgraduálním pobytu v Belgii začal pracovat v oblasti komerčního bankovnictví, zejména v oblasti obchodu, marketingu a komunikace. Vystudoval také finance na Vysokém učení technickém v Brně. Od konce roku 1998 pracuje v Českomoravské stavební spořitelně v Praze. Je činný také v Asociaci českých stavebních spořitelen.

  ČMSS je i nadále v České republice nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů na bydlení. Od vstupu na trh v roce 1993 poskytla do konce roku 2011 téměř 883 tisíc úvěrů na bydlení v objemu 269,9 miliardy korun. ČMSS si zakládá na atraktivní produktové nabídkce, kvalitním klientském servisu a široce dostupné mobilní obchodní síti s 2700 finančními poradci.

  V poradně odpovídá:

  • Rostislav Trávníček

   (Poradce pro stavební spoření)
 • Kdy jít do banky pro hypotéku a jakou si vybrat?

  Ceny nových bytů od roku 2012 zdraží DPH, ale na stávající byty a nemovitosti vyšší daně vliv nemají. Bydlet se musí a hypotéka je jednou z cest, jak mít vlastní bydlení. 

  Na otázky o hypotékách vám odpovídá Jan Bureš z Raiffeisenbank.

  Poradna probíhá od pondělí 28. listopadu do neděle 11. prosince 2011 včetně.

  Raiffeisenbank je jednou z největších bank na trhu v ČR. Od roku 1993, kdy začala na našem trhu působit, nabízí široké spektrum služeb pro soukromou i podnikovou klientelu. Obsluhuje klienty v síti více než 100 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních a firemních poradců.

  V poradně odpovídá:

  • Jan Bureš

   (Poradce pro hypotéky)
 • Stavební spoření 2012

  Se stavebním spořením to jde z kopce, alespoň to slyšíme a čteme z médií. Ale stavební spoření umí nabídnout více, než jen státní podporu. Jaké jsou jeho výhody a proč a kdy využít stavební spoření?

  Na otázky o stavebním spoření vám odpovídá Vladimír Vyčítal z Raiffeisen stavební spořitelny.

  Poradna probíhá od pondělí 14. listopadu do neděle 27. listopadu 2011 včetně.

  Raiffeisen stavební spořitelna patří mezi významné poskytovatele stavebního spoření v České republice. Kromě stavebního spoření a úvěrů pro financování bydlení nabízí prostřednictvím své dceřiné společnosti Raiffeisen finanční poradenství s.r.o. široké portfolio finančních služeb a produktů, zejména v oblasti pojištění a ostatních bankovních služeb. 

  V poradně odpovídá:

  • Vladimír Vyčítal

   (Poradce pro stavební spoření)
 • Povinné ručení 2012

  Povinné ručení prošlo změnami a umí nabídnout spolehlivou ochranu nejen pro poškozeného, ale hlavně pro každodenní cestování. Pojišťovny se předhánějí s nabídkami, ale jak si správně vybrat povinné ručení? Na co se zaměřit a na co si dát pozor? Jaká jsou jeho úskalí?

  Na otázky o povinném ručení vám odpovídá Tomáš Kabele z České pojišťovny.

  Poradna probíhá od pondělí 31. 10. 2011 do neděle 13. listopadu 2011 včetně.

  Česká pojišťovna je univerzální pojišťovnou s dlouholetou a bohatou tradicí. Poskytuje individuální životní a neživotní pojištění, i pojištění pro malé, střední a velké společnosti v oblasti průmyslových a podnikatelských rizik. V hodnocení světové agentury Standard & Poor’s dosahuje ratingu A+, což je nejvyšší možný stupeň, který dokazuje vysokou finanční stabilitu společnosti.

  V poradně odpovídá:

  • Tomáš Kabele

   (Poradce pro pojištění vozidel)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).