Hlavní navigace

Poradny na Měšec.cz

 • Daňová poradna

  V daňové poradně serveru Měšec.cz vám bezplatně poradíme v oblasti daně z příjmů, sociálního nebo zdravotního pojištění. Odpovídají profesionální daňoví poradci.

  Poradna byla otevřena od pondělí 28.2.2011 do pátku 4.3.2011.

  V poradně odpovídá:

  • Pavel Zahradník

   (Daňový poradce.)
 • Spotřebitelské úvěry: ANO nebo NE?

  Spotřebitelské úvěry jsou součástí nabídek téměř všech bankovních i nebankovních institucí. Podle čeho posuzovat jejich výhodnost? Od koho si je nejlépe pořídit? Jsou vhodnější banky nebo nebankovní poskytovatelé? Kdy je půjčka dobré řešení a kdy na ni raději zapomenout? Jak nejrychleji vyřídit úvěr a co vše mít připraveno? Na co si dát pozor, když hledáte nejvýhodnější nabídku? Ptejte se Michala Kozuba ze společnosti Home Credit. Poradce na otázky odpovídá průběžně podle svých časových možností. Home Credit je přední úvěrovou společností s více než dvanáctiletou historií na českém trhu. Nabízí širokou škálu úvěrových produktů: zboží na splátky, auto úvěry, hotovostní půjčky, kreditní a úvěrové karty.

  Poradna proběhla od pondělí 31.1.2011 do neděle 13.2.2011 včetně.

  V poradně odpovídá:

  • Michal Kozub

   (Poradce pro spotřebitelské úvěry)
 • Jsou balíčkové běžné účty výhodné?

  Bez běžného účtu si neumíme už život představit. Ale není účet jako účet. Vybrat si můžeme od "holého" účtu, k němuž si vše ostatní dokupujeme, přes účty, kde máme v ceně již vybrané produkty a transakce až po "mega" balíčky, kde máme již téměř vše. Který si však „vybrat“? Jaké jsou výhody a nevýhody balíčkových a nebalíčkových kont, v jaké životní situaci a pro koho jsou vhodné? To vám zodpoví odborník z naší poradny. GE Money Bank je univerzální bankou, která své služby orientuje jak na občany, tak na malé a střední podniky. Podle GE Money Bank budou balíčková konta dominovat českému bankovnímu trhu. Poradna probíhá od 25.10. do 7.11.2010 včetně. Otázky, které jsou mimo téma poradny, nebudou zodpovězeny.

  V poradně odpovídá:

  • Iva Štylerová

   (Poradce pro bankovní účty)
 • Co všechno vám zaplatí povinné ručení?

  Povinné ručení už dávno nemusí být je zákonnou pojistkou, dokáže toho mnohem více. Co všechno z povinného ručení zaplatíte a jak probíhá úhrada škody? Odpovídal Radim Nekov, specialista na likvidaci škod z České pojišťovny. Česká pojišťovna je univerzální pojišťovnou, která poskytuje jak individuální životní a neživotní pojištění, tak i pojištění pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových a podnikatelských rizik. Poradna probíhala od 11. do 24.10.2010.

  V poradně odpovídá:

  • Radim Nekov

   (Poradce pro povinné ručení)
 • Proč mám investovat s bankou?

  Kromě specializovaných obchodníků s cennými papíry pracují odborníci na investice i v bankách. V čem je výhodnější investovat s bankou a proč bych měl/-a své peníze na investice svěřit právě bance? Volksbank je univerzální obchodní banka se širokým spektrem produktů a služeb v oblasti drobného i podnikového bankovnictví. Filozofie její obchodní strategie vychází především z hesla "Důvěra spojuje". Poradna probíhala od 20.9. do 3.10.2010 včetně.

  V poradně odpovídá:

  • Ladislav Hozman

   (Poradce pro investování)
 • Investujeme do zahraničních akcií

  Saxo Bank se specializuje na online obchodování a investice a umožňuje svým klientům obchodovat na měnových trzích nebo s CFD, akciemi, futures, opcemi i jinými deriváty. Zabývá se také správou portfolií pomocí vyspělých platforem pro online obchodování. Individuálním investorům umožňuje obchodovat s různým portfoliem finančních instrumentů od akcií, ETF (fondy obchodované na burze) až po CFD (investiční deriváty). Poradna probíhala od 17. do 30. května 2010 včetně.

  V poradně odpovídá:

  • Karol Piovarcsy

   (Poradce pro investice do do zahraničních akcií)
 • Jak správně pojistit dítě?

  Kvalitní dětské životní pojištění by mělo poskytovat širokou ochranu nejen pro dítě, ale i dospělé, kteří o ně pečují. Neméně důležité je, aby jeho parametry jako rozsah pojištěných rizik, jejich limity nebo investiční strategii bylo možné měnit podle aktuální situace v rodině a potřeb dítěte. Jedině pak je pojištění ideální ochranou potomka od jeho narození až do dospělosti. Jak si správně zvolit pojištění se zeptejte v naší poradně Heleny Lazosové z České pojišťovny. Poradna probíhá od 3. do 16. května 2010 včetně.

  V poradně odpovídá:

  • Mgr. Helena Lazosová

   (Poradce pro dětské pojištění.)
 • Jak si pojistit auto, nemovitost a domácnost?

  Co je součástí pojištění domácnosti? Proč si sjednat pojištění domu či bytu? Víte, že lze pojistit také zahradu, solární panely nebo třeba kabelku? K čemu je dobré pojištění odpovědnosti občanů? Můžete získat výhodnější pojištění, když jste dobry řidič? Za jakých podmínek je možné změnit pojišťovnu?

  V poradně odpovídá:

  • Hana Kovářová

   (Poradce pro pojištění majetku)
 • Stavební spoření

  Je stavební spoření stále moderní, umí konkurovat hypotékám a dalším úvěrům na bydlení? Jak si správně vybrat, když chcete jen spořit a když potřebujete úvěr? Ptejte se specialisty od "Rajfky".

  V poradně odpovídá:

  • Mgr. Karel Pavlík

   (Poradce pro stavební spoření)
 • Jak správně vybírat podílové fondy?

  Máte volné finanční prostředky a chcete je zhodnotit? Nebo vám dokonce leží peníze na běžném účtu a přemýšlíte, co s nimi? Ptejte se specialisty, jak správně vybírat podílové fondy.

  V poradně odpovídá:

  • Ing. Jiří Repčík

   (Poradce pro podílové fondy)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).