Hlavní navigace

umění

Podívejte se, kdy bankéři přesedlali na pozice politiků a mecenášů

Bankéři i banky se nevěnují jenom svým finančním obchodům, ale vrhají se rovněž do víru politiky nebo se aktivně nebo přímo vášnivě věnují podpoře umění a umělců. S několika takovýmito případy vás v článku seznámíme.

Doba čtení: 4 minuty

Kdy má smysl investice do umění a jak probíhá aukce?

Ne každý obraz má uměleckou hodnotu a není tak vhodný na investice. I pokud už takový naleznete, je potřeba projít registrací a následně aukcí. Podívejte se, jak probíhá aukce a jestli je investice do umění dobrá volba.

Doba čtení: 4 minuty

Umění neohrožují jen zloději. Pojišťovny často plní za škody kvůli vodě a ohni

Sbíráte-li cenné umělecké kousky, loupež není jediné riziko, které je ohrožuje. Podle statistik pojišťovny Allianz často umělecké kousky devastuje voda či oheň. „Nejčastěji se setkáváme s případy poškození uměleckých děl vodou, která vytekla…

16. 5. 2017 10:07

V rámci pojistky umění AXA Art cenu děl stanoví majitel. Rizika jsou kryta v režimu "all risk"

AXA ČR nabízí nový produkt AXA Art, zaměřený hlavně na umění, které už nestačí pokrýt běžné pojištění domácnosti. AXA ho bude nabízet prostřednictvím sítě pojišťovacích makléřů INSIA. Produkt kryje umělecká díla například proti živelním škodám,…

24. 1. 2017 16:59

Jak pojistit umění, aby to mělo smysl?

Pokud už vaši domácnost zdobí umělecký předmět, měli byste ho chránit zabezpečením a sebe před jeho zničením či krádeží. Jaké možnosti vám nabízí pojištění umění?

21. 8. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Cena obrazů stále roste. Loni v aukcích utržily téměř miliardu

Nejdražším loni vydraženým obrazem na českém trhu bylo Zátiší od Bohumila Kubišty za 18,5 milionu Kč. FOTOGALERIE – 20 nejdražších obrazů loňského roku.

21. 2. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Dala hudbu volně ke stažení a lidé jí poslali přes milion dolarů

Peníze se dají vydělat různě. Třeba i tak, že stanovení ceny toho, co lidem dáváte, necháte přímo na nich. (PŘÍBĚH)

Doba čtení: 4 minuty