Hlavní navigace

rozhodčí doložky

Posun v kauze neplatných rozhodčích doložek. Úvěrová firma uspěla u Ústavního soudu

Spor o neoprávněné exekuce na základě neplatných rozhodčích doložek se dál posouvá. Tentokrát mírně na stranu úvěrových firem. Podle zástupců společností, které se na zastavování exekucí zaměřují, nejde o nic zásadního.

14. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Posun v kauze neplatných rozhodčích doložek. Exekutor musel vrátit peníze

Dlouholetý spor o neoprávněné exekuce na základě neplatných rozhodčích doložek se dočkal dalšího zásadního posunu. Soudy poprvé rozhodly o tom, že exekutor musí vrátit peníze za vedení protiprávních exekucí. Konkrétně tak pravomocně rozhodl Krajský…

10. 1. 2019 8:41

Nový rozsudek může zastavit další neplatně vedené exekuce

Někteří rozhodci, které si úvěrové společnosti vybírají do svých smluv, jsou na nich ekonomicky závislí, a proto nemohou být objektivní. Taková exekuce je neplatná a musí se zastavit, rozhodl soud.

11. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 6 minut

Úvěrovka PROFI CREDIT prohrává boj s rozhodčími doložkami

Smlouvy a rozhodčí doložky společnosti dlouho odolávaly soudním rozhodnutím. Nakonec ale došlo i na ně. Mnoho dalších dlužníků se tak může pokusit zastavit exekuce.

Doba čtení: 7 minut

AKTUALIZOVÁNO Nejvyšší soud označil rozhodčí doložky a exekuce společnosti PROFI CREDIT za neplatné

Nejvyšší soud označil rozhodčí doložky a exekuce společnosti PROFI CREDIT Czech za protiprávní. Dříve vydaná rozhodnutí nejvyššího soudu přitom dosud dopadala pouze na konkurenty, tedy společnosti Home Credit, ESSOX, Cetelem, SMART Capital,…