Hlavní navigace

Názor k článku Zrušení účtu bez udání důvodu. Jak se na to dívají úřady? od Patrik Chrz - Jak jsem psal výše, jsem jeden z těch,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 6. 2020 14:50

    Patrik Chrz

    Jak jsem psal výše, jsem jeden z těch, kterým banka účet vypověděla. V jednom případě vím proč (Expobank měla bonusový systém postavený tak, aby z něj nešlo čerpat, já jsem ve spolupráci s kamarádem přišel na to, jak z něj čerpat jde, tak mi účet vypověděla, krátce poté bonusový systém zrušila; troufám si tvrdit, že jsem jediný, kdo ze systému dokázal dostat letenku), v druhém absolutně netuším proč - ING. Ve výsledku mě více poškodilo to ING, protože jsem to měl jako univerzální příjmový účet, musel jsem dost pátrat komu všemu jsem toto číslo účtu nahlásil.
    V obou případech mi banky vypověděly účet bez udání důvodu (tj. důvod nesdělily ani mně).

    V případě toho útulku těch důvodů může být řada. Aktuálně probíhají války mezi chovatelskými stanicemi (které se navzájem nazývají množírnami) a i mezi útulky, kdy jeden druhého obviňuje ze špatného zacházení se zvířaty. Nejde o nic jiného, než o peníze, setkal jsem se i s tím, že útulek se snažil komplikovat svěření zvířete do péče, hádám proto, že na něj pobíral dotace. Je možné, že někdo na banku zatlačil, že spolupráce s danou firmou (zejména jde-li o transparentní účet) by mohla být nějak využita proti bance a tak banka prostě účet vypověděla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).