Hlavní navigace

Názory k článku Zranění na teambuildingu je pracovním úrazem

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 9. 2009 10:55

  anonymní
  Západní ptákoviny typu teambuilding považuji za nesmysly narušující soukromí a osobní svobody občana. Za socialismu existovalo to samé, jen se to nazývalo BSP a jak to bylo při převratu kritizováno.
 • 9. 9. 2009 21:04

  anonymní
  Chapu ze kdyz Vas nekdo nuti nekam jet a vy o to nestojite, ze to je blby.
  Sam to mam ve firme udelano tak, ze na teambuildingove akce zvu vsechny, ale nikoho nenutim. Cilem je vytvorit kolektiv ktery maka, tesi se do prace a na svy kolegy se muze 100pro spolehnout.

  Pokud nekdo vylozene nema rad tyto akce, je blbost ho nutit, jelikoz pak se vytraci hlavni myslenka: zabava a motivace s partou kamosu, ktery s vama makaj.

  Z Vasich prispevku usuzuji, ze pracujete na pozici, kde neni dulezite pracovat v týmu a se svymi kolegy se nechcete prilis druzit
  (aneb udelam co musim a zmizim). Ale pak je to blbost vaseho managementu, protoze u techto povolani jsou podobne akce absolutne k nicemu a opravdu spise opruz.
 • 9. 9. 2009 22:28

  anonymní
  S partou kámošů se lze bavit, o tom žádná. Pokud ale mám rodinu, je mi vzácná a nemám důvod od ní odjíždět, zvláště pak, pokud mám děti menší. Spolupracovníků mám v práci dost, děti nevidím denně 8 hodin, ale jen vpodvečer a přes víkend, kdy se musí zvládat i další nezbytné rodinné práce, jako třeba velký úklid, občas prádlo, vaření, nákup poživatin. Takže třeba výlet s rodinou do ZOO je mi milejší než tembuilding s kolegy.
 • 9. 9. 2009 23:54

  Obyvatel (neregistrovaný)
  Kdyz lide chteji, tak se proste domluvi a zajdou do restaurace apod i bez tymbyldingu. To jsou jen soucasne idiotske modni trendy, na kterych organizatori vydelavaji velke penize.
 • 11. 9. 2009 17:53

  anonymní
  Velmi by mě překvapilo, kdyby pisatel příspěvku na který reaguješ, nebyl spojen s nějakou firmou, co to prodává.
 • 10. 9. 2009 9:00

  neuvedu (neregistrovaný)
  Známe ono nenucení - za socialismu se tomu říkalo "dobrovolně povinně". A kdo dobrovolně povinně na teambuilding nejede, tak se přinejmenším straní kolektivu, ostatní na něj koukají skrz prsty ... proč není normálnější koukat skrz prsty na ty, co se takových akcí rádi zúčastňují? Každý režim si nastaví nějakou normu, kdy je něco normální a něco je nenormální (za minulého režimu byly "normální" VUMLy a BSP, nyní to jsou ony teambiuldingy a běda, kdo dnes proto teambuildingu se odváží vznést odpor). A musí se tedy vyšlapovat v duchu zrovna toho dnes normálního, neexistuje nějaký svobodný náhled na věc a aby se člověk choval tak, jak skutečně chce (v rámci nějakých zákonných norem - neznamená to, když se společnost dala na honbu komunistů, že každého, kdo byl před 89. v KSČ, bude zabit - to by ostatně ODS asi brzy vymřela ...). V práci se nedá mluvit o kamarádství. Jak tady někdo píše, dá seřešit i zajitím na chvíli do restaurace, ale to je dobré pro pár lidí, aby se nepřekřikovali nebo netvořili skupinky.
  Novodobé VUMLy a BSP jsou jen vyhozené peníze (jak píše Obyvatel 9. 9. 23:54), které lze využít lépe a jinak, hlavně ve prospěch zaměstnance. Když slyším známé, jaké ze sebe musí na takovýchto akcích dělat šašky, jak se ztrapňovat, aby se vrchnost mohla bavit ... Jak to bere soukromí, když chce být někdo o víkendu s rodinou, s přáteli a musí jet někamblbnout. Tým se dá upevnit i jinak - a k tomu by měla být pracovní doba. Myslím si, že když budou spolu manželé 24 hodin denně, tak se sežerou. Zrovna tak když budou spolu pracovníci neustále, tak jim to poleze na nervy. Každý má jinou povahu a ta se nedá změnit žádným teambuildingem. Partnera do manželství si vybíráte i dle povahy, v zaměstnání to není možné. Jediné,co se dá v zaměstnání uplatnit, je přetvářka. A té je bohužel v dnešní době až až.
  Rovněž tak různé podnikové megavečírky, kde se lidi stejně navzájem neznají a za ten večer ani nemohou poznat. A nějaké společenské fráze o počasí nebo sportu jsou jen trapností na entou. Jo, najdou se výjimky, které se na večírku blížeji seznámí a vychrápou se spolu, ale rozvracení manželství asi není posláním takovýchto akcí. To raději peníze vyhozené za raut či temabuilding dát nějakému dětskému domovu nebo zdravotně handicapovaným...

  Většina lidí chodí do práce proto, že musí (... zajistit obživu sobě a rodině). proto »udelam co musim a zmizim«. Samozřejmě různí zakomplexovaní singlové nebo úchyláci, co nemají doma rodinu čí přítelkyni/přítele, nebo "šťastně" ženatí či vdané, které čeká doma semetrika či sportofandovní alkoholik, tráví raději i volný čas v práci - toto však nemusí vnucovat těm ostatním "normálním", co mají i jiné zájmy a jiné, lepší rodinné vztahy a zázemí.
 • 10. 9. 2009 10:40

  F (neregistrovaný)
  Ne vse je takove jak popisujete, ve firme kde pracuji ja, neni neobvykle, ze se urcita cast lidi z techto akci omluvi vzhledem k rodinnemu zivotu a nikdo se na ne nekouka skrz prsty, protoze jejich argumenty jsou rozumne a nas zamestnavatel neni otrokar. Akce je tedy pouze pro ty co maji zajem. Tech co nechteji je tak 20%.

  Resili jsme i to, ze jsme tam opravdu chteli mit vsechny, tim padem se to resilo tak, ze akce probehla v pracovni dobe.
 • 10. 9. 2009 18:31

  radši nejmenovat (neregistrovaný)
  No, u nás se to svého času řešilo tak, že jsme jeli na "firemní akci" do Německa. Kolegové ze Slovenska jeli z Košic autem už v neděli, přespali v Čechách, v Praze přibrali nás a v pondělí večer jsme byli u belgických hranic. Oni tam pak řešili nějaké problémy a my co jsme momentálně žádné probléky k řešení neměli, jsme se tam až do pátku poflakovali po městě a jeho okolí. V pátek odpoledne proběhla akce, my se nadlabali jako kdybychom 14 dnů nejedli, vyspali a v sobotu kolem poledne jsme se vraceli. My byli doma v sobotu večer, Slováci až v neděli. Němci měli volný víkend. Jaký div, že jsme tu srandu po čase začali sabotovat, protože nám doma na pobočce práce stála a rodinu jsme týden neviděli. Po čase nám firma přestala platit i dopravu a dneska se podobných akcí nikdo ze zahraničí neúčastní, a to ani ze "zápaďáckých" poboček (Španělsko, Itálie, Dánsko...). I oni postupně zjistili, že vlastní volný čas i finance jsou na podobné akce příliš vzácná komodita.
 • 11. 9. 2009 8:06

  F (neregistrovaný)
  Ano s tim souhlas, toto je zbytecna a spatne naplanovana akce.

  U nas se to planuje ne kvuli akci, ale kvuli lidem, takze se bere na ne ohled :) Pokud nekdo nechce na akci ve svem volnem case, pak ho nikdo nenuti a bud se akce prizpusobi, nebo v pripade, ze dotycny nejede, neni z toho delany zadny problem a nikdo na dotycneho nekouka pres prsty. (Jak tu ctu asi jsme vyjimka).
 • 11. 9. 2009 11:19

  anonymní
  » finance jsou na podobné akce příliš vzácná komodita ...« Proto se dnes, než dát nějaké peníze řadovým zaměstnancům, praktikují různá školení či vzdělávání. Jen se na tom pakuje zase někdo jiný než na teambuildincích.

  Ono vzdělávání mělo být totiž praktikováno např. při zavedení nového stroje, nového SW, nových zákonů atp. Jestli lidé na uvedeném pracují již léta a nebyli k dané problematice školeni při jejich zavádění, tak nynější školení by jim už nemělo co dát. A školit něco, co zaměstnanec nepotřebuje? Opět plýtvání.

  Mne osobně např. na škole zastihly "počítače" ze Slušovic či SInclairy z Tuzexu vhodné na hraní nějakých "primitivních" her. Dost dlouho po převratu trvalo zavedení počítačů do smysluplné praxe tak, aby ony počítače ve spojení s kvalitním SW lidem opravdu práci ulehčily a zrychlily. Zpočátku počítače sloužily /a i někdy a někde je tomu do dnes/ opravdu jen a jen k znepříjemnění a zpomalení práce. A nikdy jsem na žádném školení nebyl. Byl jsem vyjeven z Enteru a CapsLocku, prostě nic mi to neříkalo. Proto bych považoval za zbytečné, kdyby mě někdo nyní, po letech, poslal na nějaký kurz ovládání počítače. Ale takovým zbytečnostem se v dnešní době fandí s tím, že máme zbytečně velké množství škol a různých školících agentur, které potřebují mít "odbyt" a tak se pro ně vymýšlí nějaká náplň. Proto si myslím, že ne každá pracovní pozice by měla muset mít kurz ovládání počítače, vysokozdvižného vozíku či svářečský průkaz. Dnes už počítače berou na základkách a jejich ovládání patří k základům, jako kdysi čtení, psaní, počítání.

  To jsem chtěl jen nastínit, že peníze se dají vyhazovat i jinak zbytečně, než jen na teambuildincích.
 • 11. 9. 2009 11:49

  Jarmila (neregistrovaný)
  Ano, např, státní maturity, to je příklad vyhazování peněz a ve velkém. Státní maturity už totiž kdysi byly, témata byla celostátně vyhlášena rozhlasem a mezitím opsána na tabuli příslušným kantorem. Na školu se dostala v zapečetěné obálce a pečeť se rozlamovala ve třídě před zraky žáků. To bylo ještě v dobách, kdy nebyly PC a mobily a dokonce to fungovalo.
  Příjmací zkoušky, stejně jako maturitní témata, byl schopen připravit každý kantor, zvláště pak, pokud měl za sebou několik let praxe. V tom případě to byla záležitost doslova na jedno odpoledne. A opět to fungovalo. Dneska je požadavek, aby tzv. státní maturity připravoval pouze kantor, který na to bude mít speciální certifikaci, tedy školení, které tvá 3 ROKY!! Tato školení ještě nezačala, proto je třeba zavedení tvz. státních maturit stále odkládat. V případě zavedení by je totiž neměl kdo dělat.
 • 11. 9. 2009 13:16

  anonymní
  Abych se přiznal, nechce se mi věřit, že nikdo k účasti na teambuildincích nenutí, a že když nikdo nejede, že se nic neděje.
  Jen si vemte, že v době neplánování se musí objednat a naplánovat nějaké ubytování na hotelu, stravování účastníků. Nedovedu si představit, že hoteliér či restauratér počítá s víkendovou účastí 50ti lidí a přijelo by jen 6 pracovníků. Buď spláče nad výdělkem, vyhodí 88 snídaní, 88 obědů a 88 večeří nebo mu firma uhradí původně plánovaný počet účastníků?
 • 11. 9. 2009 14:03

  Michal Kára (neregistrovaný)
  To je snad samozrejme, ze kdyz tam jet nehodlam, ze to dam vedet dostatecne dopredu.
 • 14. 9. 2009 8:08

  anonymní
  Pokud někdo vypadne na poslední chvíli, tak to moc dopředu vědět nedá. A pokud to udělá, jako že to bude snažit udělat víc lidí na poslední chvíli ...
  Je samozřejmé, že u většiny zaměstnavatelů se nedá účast odmítnout, je to "dobrovolně povinně", jak tady někdo výstižně charakterizuje. Takže to část lidí zkouší na poslední chvíli nějakou "mimořádnkou" v rodině.
  Ale i tak ... účast na teambuildingu se plánuje nějakou dobu dopředu s tím, že účast bude 99 %. A to se samozřejmě musí i předem objednat. A když to zaměstnanci nedostanou nařízeno, tak je samozřejmě snaha se z toho vykroutit a pokud zaměstnavatel bude mít 3 týdny před akcí jasno, že pojede jen hrstka zaměstnanců, tak hoteliér za tu dobu nestačí vyplnit kapacity nějakými náhradníky. A některá podniková rekreační střediska se přetransformovala na to, že týden co týden místo socialistických rekreantů chrlí školící akce a teambuildingy.

  Známá, do té doby nezadaná, taky na takovéto akce jezdila. Všude to chválila, jak je to úžasné. Pak si nabrnkla přítele, a pak ji to šaškování začalo lézt krkem. Do toho v pátek odpoledne "veledůležité" porady s úkoly, které nesnesly odklad a musely být v pondělí hotové, i když ještě dalších 14 dní nebo vůbec to nikdo nepotřeboval. Vyvrcholilo to tím, že chtěla odjet na dovolenou, předem nahlášenou, no nicméně dostala zase nějaké "nepostradatelné" úkoly a dovolenka jí nebyla podepsána. Něco sice stihla vypracovat přes víkend, pak odjela na dovču, když se vrátila, tak samozřejmě prohřešek, že odjela na dovolenou, ale to, co stihla vypracovat, vůbec nikdo nepotřeboval. Dnes pracuje jinde, odešla i za cenu, že byla dost dlouho bez práce, stalo se tak asi před 2 lety, kdy krize ještě údajně nebyla. Znepříjemňovat práci se dá různými způsoby.
 • 14. 9. 2009 10:09

  Michal Kára (neregistrovaný)
  Lidi co _opravdu_ vypadnou na posledni chvili je relativne male procento, v tom problem neni.

  To je asi strasne velka nahoda, ze jsem delal v a znam pouze firmy z te "mensiny". Nevim o zadne firme kde by byl jakykoli problem kdyz clovek na teambuilding nejede. Samozrejme na teambuildingu dochazi k urcite socializaci - coz je jejich ucel - a pokud tam nejedete, tak ji neprojdete, ale to uz je vas problem...

  A jeste jedna vec - podle prispevku, ktere zehraji na to, jak strasne jim teambuilding zasahuje do soukromeho zivota bych si myslel, ze jsou kazdy vikend nebo minimalne ob vikend. Realita je takova, ze jsou 1x, maximalne 2x rocne. To je teda fakt des :-D
 • 14. 9. 2009 11:02

  Obyvatel (neregistrovaný)
  I kdyby byl 1x za 100 let tak je to porad naprosto neprijatelna vec. Zamestnani je obchod, za nabizim svoji praci, druhy mi za to plati. Tim o ovsem konci. Je zajimave, ze lide se dokazali drive v zamestnani "socializovat" i bez nejakych dememtnich tymbyldyngu. Samozrejme ti co chteli, normalni clovek se dokaze dohodout a jde vecer nekam posedet. Kvuli tomu nepotrebuje nejake predazene modni saskarny pres vikend, ktery chce prirozene travit tak, jak uzna sam za vhodne.
 • 14. 9. 2009 11:49

  Michal Kára (neregistrovaný)
  Docela by mne zajimalo, jestli jste tak "korektni" i opacnym smerem. To jest pokud potrebujete neco zaridit v pracovni dobe, tak si na to zasadne berete dovolenou nebo neplacene volno a vubec vas nenapadne pokusit se "nejak to udelat" ;-)

  Jak uz tu zaznelo, na teambuildingy vas nikdo nenuti.

  Aha, chapu. Pokud prosedite kazdy vecer s kamarady v hospode, misto co byste se venoval rodine, to je v poradku, ale jak mate jednou za rok obetovat vikend na teambuilding, tak ji strasne okradate o cas. :-D

  Mimochodem - teambuilding neni ani tak o tom, abyste meli prilezitost "sparit" s kolegy co s nimi v praci normalne kamaradite. To se fakt muzete dohodnout a jit vecer do hoispody. Spis jde o to, aby se nepracovne poznali i lide, co by spolu dobrovolne nikam nesli - treba proto, ze maji v praci spory. V idealnim pripade na teambuildingu zjisti, ze ten druhy neni az tak priserny a spory se urovnaji a jejich spoluprace funguje lepe. A to je presne ten duvod, proc se ty akce poradaji.
 • 14. 9. 2009 13:00

  anonymní
  Tady ale nikdo nepíše o tom, že by seděl každý večer s kamarády v hospodě. Prostě každý má jiné priority a stačí, že se kolektivně pracuje. Vše spojené s prací by se mělo odehrávat v pracovní době na pracovišti, nikoliv v době osobního volna.
  Mne osobně nenapadá, že bych si mohl v pracovní době něco zařídit. jestli tedy nepovažujete návštěvu lékaře za jakýsi nadstandard, který je nutno vynahradit "děláním šaška" ... Zatím zákoník práce umožňuje návštěvu lékaře v pracovní době a přiznejme si, že mnohdy ani jiná šance k lékaři zajít není, i když řada zaměstnavatelů zkouší nepsané pravidlo k lékaři nepouštět. Dalším zákonným nárokem je dovolená - nebudeme snad jako v Japonsku, kde dovolenou obětují zaměstnavateli, aby se pak z toho dotyční zcvokli či se zasebevraždili. Ostatní věci (vyjma ještě několika málo výjimek) si zaměstnanec musí nadělat nebo si vzít neplacené volno.

  Jak už zaznělo, účast na teambuildincích bývá "dobrovolně povinně".

  Pro anonymního přispěvatele nížeji: asi tak jako jezdí na vodu parta nebo někdo zase rád jezdí v hloučku na kole, a ostatním to nic neříká, tak samozřejmě i aktivity teambuildingů jsou různé a mohou vyhovovat těm, co je pořádají, nikoliv však všem. A co jsem měl já možnost vyslechnout mnoho názorů na tyto akce, tak hodnocení pro vedení firmy zní "bylo to vynikající, účelné, přineslo nám to mnoho nového atp" a dobří kamarádi si mezi sebou řeknou "to zas byla krávovina, bože, jak to zase příště přežiju nebo jak se z toho vykroutím, doma jsem mohl mít mezitím posekanou zahrádku".
 • 14. 9. 2009 13:37

  anonymní
  Správně píšete, že žádná akce nikdy nebude vyhovovat všem. Takže pokud vedení mělo pocit, že to bylo vynikající a účelné, zatímco dobří kamarádi si řeknou, že to byla krávovina, vzájemně se to vůbec nemusí vylučovat. Právě proto, že pár nespokojenců se vždy najde.

  Jak už zaznělo, účast na teambuildincích bývá "dobrovolně povinně".
  Také tu zaznělo (ode mně a p. Káry), že s nějakou nepovinně povinnou účastí jsme se nesetkali. Docela by mě zajímaly konkrétní příklady firem, kde jsou tb aktivity ve volném čase povinné. Netvrdím, že žádná taková neexistuje, ale jsem přesvědčen, že jde spíš o výjimky, takže nikoliv "bývá", ale "zřídka se stane".
 • 15. 9. 2009 7:07

  anonymní
  Pro ANonymního uživatele 13:37: možná jsem to napsal nesrozumitelně, možná jste mne nepochopil, ale:
  Napsal jsem: » tak hodnocení pro vedení firmy zní "bylo to vynikající, účelné, přineslo nám to mnoho nového atp" a dobří kamarádi si mezi sebou řeknou "to zas byla krávovina, bože, jak to zase příště přežiju nebo jak se z toho vykroutím, doma jsem mohl mít mezitím posekanou zahrádku. « Myslel jsem to tak, že dva rozdílné názory řeknou zcela stejní lidé. jedno hodnocení pro vedení, druhé mezi sebou. Zrovna tak jako na poradě, kdy všichni zarytě mlčí a bojí se říci rozdílný názor, že budou seřvání, a po skončení porady si 90 % účastníků řekne, co se to zase vymyslelo za hovadiny. Nebo známé pochválíte nový účes, a za rohem o ní řeknete, jako má drbu...

  Ze bych chodil v pracovní době na úřady soukromně, to nepřipadá v úvahu. Buď po pracovní době, nebo dovolená. Pokud jednou ročně jedu s autem do servisu, a přijdu na 10 minut později, tak si nadělám půlhoďku, ale zdarma mi nikdo nic nedá, proto také účast na teambuildingu nemá opodstatnění "něco za něco"

  Pro M.Káru 14. 9. 14:06
 • 15. 9. 2009 7:11

  anonymní
  Omlouvám se za předčasné odeslání příspěvku, takže dokončení:
  Pro M.Káru 14. 9. 14:06:
  Nevím, kde žijete, že jste ještě "dobrovolně-povinně nezažil. To bylo, je a domnívám se tvrdit, že i bude. Přečtěte si i jiné články, kde se píše, co vše zaměstnavatelé na zaměstnance zkoušejí, zákoník práce-nezákoník.
 • 15. 9. 2009 8:12

  Michal Kára (neregistrovaný)
  Pockejte, podivam se ... ... ... jo, jmenuje se to tu Ceska republika, myslel jsem si to :-D

  Moje zkusenost je, ze ona "povinnost" je casto jen smyslena. Samozrejme pokud 99% lidi jezdi na spolecne akce a 1% ne, tak to 1% bude mimo kolektiv. Ale to plati pro vsechny akce - i treba to spontanni posezeni v hospode, to nema s tematem nic spolecneho.

  Ad zamestnavatele: Zkouset muzou :-p
 • 15. 9. 2009 11:51

  Obyvatel (neregistrovaný)
  Jak to v tech firmach vlastne drive delali, kdyz nemeli zadny tymbyldynk ? To snad ani nemohlo fungovat :-) Mozna kdyby se ve firmach vynakladalo stejne usili a prostredky na efektivni rizeni a znalost problematiky ktera se ve firmach resi, to plati zvlaste pro vedouci pracovniky, tak by byl vysledek prinosnejsi nez organizovat takovehle priblble akce. Kdyz tu ctu o tom jak nekdo pocita pracovni dobu na desetiminuty, pritom se zrejme nejedna o pasovou vyboru konzerv, kde kazda minuta = X konzerv, tak tady opravdu hodiny stravene nad organizaci tymbyldynku nepomohou.

  Zrejme se tu stretava pohled ze dvou ruznych typu firem, mala firma kde jeste kazdy vi co a proc dela a pak velke korporace, ktere funguji podobne jako nase drivejsi socialisticke podniky. Tam uz ma plno lidi sve vlastni zajmy a tezko budou "tahnout za jeden provaz". Prave v takovych firmach se pak podobne saskarny zneuzivaji jako argument pro zbaveni se nepohodlnych osob.

  Doporucil bych knihu "Lenost ... budiz pochvalena". Popisuje jak to funguje v jedne velke francouzske firme, samozrejme se v tom plno ostatnich pozna :-) Mimo jine tam pise neco ve smyslu: "Pokud potkate na chodbe kolegu ktereho prilis neznate, tak se jedna zrejme o externiho pracovnika. Budte k nemu slusni a ohleduplni, uvedmte si ze toto jsou jedini lide, kteri ve vasi firme skutecne pracuji." Dodal bych: ale nejezdi na tymbyldynk :-))
 • 15. 9. 2009 12:59

  anonymní
  Zase plno zcela nekonkrétních remcání, jak je všechno blbě. Člověče, vy musíte mít nějaký psychický problém.
 • 15. 9. 2009 13:07

  Obyvatel (neregistrovaný)
  Muj "problem" je realita. Presne tak to (ne)funguje ve firmach ktere osobne znam. Neschopnost ci nekompetence, to je zcela bezne.
 • 15. 9. 2009 13:57

  F (neregistrovaný)
  ano a ve firmach, kde jsem byl zamestnany ja to bylo uplne jinak (cca 10firem), takze obecne to rici neni mozne na zaklade Vasi zkusenosti, ale muzete rici v kterych konkretne to nefunguje, pripadne konecne priznat, ze to neni problem vsech firem.

  BTW: musite mit tezky zivot, kdyz si porad vybirate zamestnavatele takove jake popisujete.
 • 15. 9. 2009 14:05

  Obyvatel (neregistrovaný)
  No neni, zatim jsem nasel zhruba jen sve kde lide rozumeli sve praci.

  P.S. Proctete si prosim znovu prispevky zpetne, z nich zjistite ze jiz dlouho zamestnan prave nejsem. To nejde :-)
 • 15. 9. 2009 14:31

  F (neregistrovaný)
  Ano rozumim, zamestnan nejste, vyhovuje Vam tedy neco jineho - problem nemusi byt pouze u zamestnavatelu, tim, ze pracujete na sebe jste to vyresil.

  Jjelikoz zamestnan nejste tak vase generalizovani o firmach je usmevne. Muzete mi namitnout, ze to vidite zvenci - to je pravda, ale porad je to jen maly vzorek a nevidite to zevnitr.
 • 15. 9. 2009 14:14

  anonymní
  Přesně to u BTW mě napadalo taky. Jakej šel, takovou potkal v malé úpravě. To jeho remcání na to, jak se lže, neschopní šéfové, co berou prachy za nic a na flek se dostali proto, že někoho znají apod., to jsem ve svém okolí prakticky neviděl (konkrétně za asi 10 let jednu šéfovou, která byla nemožná, ale chodila s generálním).
  Navíc je to člověk evidentně omezený. Zatímco my připouštíme, že to někde nefunguje, akorát chceme vědět, jaké konkrétní zkušenosti namísto obecných keců "to ví každý" má, tak on nepřipouští, že to někde fungovat může, protože jenom on má Ten Jediný Správný Pohled (TM) na svět.
 • 15. 9. 2009 14:36

  F (neregistrovaný)
  Ano souhlas, ja mam take uzky pohled na vec, na vsechny pozice jsem se dostal bez znamych. V jedne firme kde jsem dlouho nevydrzel, jsem videl to co popisujete, nicmene jak rikam, dlouho jsem tam nevydrzel - teambuildingy ta firma nedela, takze s nimi zadny problem neni.

  Osobne zname temer nikam nedoporucuji, protoze riziko neuspechu a pak mozny problem, s tim komu jsem doporucil, pripadne s kamaradem, ktery je pak nespokojeny, mi za to nestoji.
 • 15. 9. 2009 14:36

  Obyvatel (neregistrovaný)
  Ano, omezeny. Nejezdi na tymbyldyng, nema corporejt stajl, nema ajfoun, nechodi na hodinove mytyngy jejichz vystupem casto nic neni, nepromita powerpojnt slajdy z bymru a jeste chce po lidech, aby sve praci rozumeli a na jednani chodili pripraveni. K tomu cte zavadny obsah jako je D-FENS Weblog. V teto spolecnosti zkratka naprosty luzr.
 • 15. 9. 2009 15:03

  anonymní
  Vy už v zoufalství kopete jak malé děcko. Kromě teambuildingu se tu nic jiného, vámi citovaného, neřešilo. Několikrát jste byl žádán o argumenty k vašim výplodům, vždy jste maximálně napsal něco obecného "to každý ví", "to se děje všude" a pod. Prostě zakomplexovaný zoufalec, který příčinu svých problémů bude hledat všude jinde, jen ne u sebe. D-Fensovou terminologií úplně ukázkový vohnout.
  Možná byste mohl zkusit psychologa, aby vás z toho lůzrovství dostal. Jinak budete pořád akorát ukřivděný kafral.
 • 15. 9. 2009 8:56

  F (neregistrovaný)
  Jsem rad, ze pracuju ve firme, kde neni problem svuj nazor (pripadne popis soucasneho stavu) na porade sdelit at je sebehorsi. Spolecne akce vymyslime spolecne a vzhledem ke strukture tymu jezdime temer vsichni a je to pro tym prinosne. Celofiremni akce nejsou povinne a nikdy nebyly, takze jedou jen ti co opravdu chteji, vzhledem k charakteru akce to pak nedopada tak, ze polovina lidi rika, ze to bylo na prd (protoze jedou opravdu dobrovolne a vedi co je ceka)
 • 15. 9. 2009 10:20

  anonymní
  Je celkem váš problém, že nedokážete lidem říct pravdu a musíte lhát. Či se aspoň tváříte, že je to normální. Pro mne to normální není a naštěstí se v takovém prostředí, kde by bylo, nepohybuju.

  Víte, co je zajímavé? Že se tu v diskuzi objevují jedině vaše spekulace, jak jsou teambuildingy povinné a lidi z nich otrávení. Pokud zde zazněl další názor k tématu, tak ode mě, pana Káry i F., že nic takového jako povinné buildingy neznají.

  Vaše argumentace, že jako důkaz té vaší spekulace, si mám něco přečíst, co dělají jiné firmy zaměstnancům, to snad nemyslíte vážně. Tak buď uveďte konkrétní příklad typu: firma XY dělala teambuilding o víkend s deklarovanou dobrovolnou účastí, pak A nejel a vyhodili ho za to z práce. A nebo přestaňte pořád kafrat, protože mamlasů, ví, jak všechno funguje, protože "to psali v novinách", tu už máme dost.
 • 16. 11. 2009 16:01

  uživatel si také přál (neregistrovaný)
  Zrovna tak můžete přestat vy mamlasi 15.9. 10:20., kafrat
  Nevím, proč by mělo být tvrzeníí, že teambuildingy jsou povinné, nějak lživé. Vždyť povinné opravdu jsou. Dobrovolně povinné, jak tady uvádějí jiní. Vždyť různých dobrovolně-povinných aktivit jsou plné noviny (Blesk nečtu), to nesledujete dění okolo sebe, máte tak úzký přehledový záběr? Nebo si novináři vymýšlejí za účelem vyššího nákladu? Pochybuji. Nebo si vybíráte a do krámu se vám hodí pouze pozitivní zprávy typu "již jsme se odrazili /pokolikáté již?/ ode dna, krize skončila, tržby v obchodech stoupají, nálada obyvatel se zlepšila, nezaměstnanost klesá, ceny klesají, ceny rostou, zadlužování obyvatel je opět na vzestupu" ...? Známé, příbuzné, kteří aktivity typu teambuilding prodělávají, taky nemáte? Na jednu stranu vám závidím, v jak omezeném světě žijete, na druhou stranu se možná jednou probudíte mrtvý, protože všichni okolo vás se nechali oočkovat proti chřipce, jen vy jste si nikde nepřečetl žádný konkrétní úmrtní list a nikdo vám neposlal odkaz o pandemii, tudíž celé to dění okolo chřipky byly jen spekulace a lhaní výrobců vakcín, aby měli kšeft...
 • 16. 11. 2009 16:14

  anonymní
  Pane, lžete. Ve svém okolí znám minimálně několik případů, kde TB povinné nejsou a tudíž je vaše tvrzení lež. Nepopírám, že někde povinné být mohou, ale udělat z toho nějaké obecné tvrzení "TB jsou povinné" je prostě lživé.

  Vaše urážky přejdu. Pravděpodobně jste měl špatný den, tak jste se potřeboval vyblít a protože na Novinkách chtějí registraci, tak jste šel sem. Nezlobím se proto na vás a přeju vám, ať jste v životě šťastnější.
 • 17. 11. 2009 20:41

  Klára (neregistrovaný)
  Nechápu, jak můžete něčí zkušenosti označovat za lži. Připadáte mi jistého přispěvatele "V", který také ostatní označuje za lháře, mají-li jiný názor či zkušenosti než má on (viz http://www.mesec.cz/clanky/slovensko-za-humny-s-prirodnimi-tahaky/nazory/63252/)

  Já rovněž znám akce dobrovolně-povinně, přispěvatel má rozhodně pravdu.
 • 14. 9. 2009 14:06

  Michal Kára (neregistrovaný)
  Napriklad obcas potrebujete zajit na urady, zajet s autem do servisu... Ja jen ze mam zkusenost ze lidi co nejvic rvou ze zamestnavatel ma narok jen na "od-do" pak nejvic remcaji jak je zamestnavatel nelida, ze by si potrebovali zaridit to, dyk prece jsou lidi a ne stroje, a ze on je nepusti.

  Pokud jste skalopevne presvedcen, ze dobrovolna akce je ve skutecnosti povinna, tak k tomu se asi nic rict neda :-D Ten problem si delate sam.

  Krom toho, podle mych zkusenosti byvaji teambuildingy typicky castecne v pracovni den - napriklad patek-sobota.

  A kontrolni otazka k naplni: Jak byste tedy resil nejake nepracovni seznamovani lidi, kteri nemaji spolecne zajmy? Nedopadne to vzdycky tak, ze nekdo z nich bude remcat, ze "to byla blbost"?
 • 14. 9. 2009 17:19

  Obyvatel (neregistrovaný)
  Ano, jsem velice korektni :-) Abych se o takovych vecech nemusel s nikym vybavovat jak decko v materske skolce, stal jsem se radeji OSVC (byt to pro mne neni financne az tak vyhodne) a ridim si svuj cas sam. Nevim proc bych mel nekde simulovat 8 hodin cinnost, kdyz svoji praci odvedu treba i v kratsim case a nejake kravatove nule jeste vysvetlovat, proc jsem si na hodinku odskocil.

  To kde prosedim svuj volny cas je pouze moje vec, v zadnem pripade jej nehodlam venovat na neci saskarny, aby si pak nekdo pomerne bezpracne namastil kapsu. To se bude muset vice snazit.

  Pokud maji lide spory tak jsou obvykle dvojiho typu. Za prve se proste nesnesou jako lide (lide, ne "lidske zdroje") a s tim ani hrani si s kyblickem na tymbyldyngu nic neudela. Anebo jde typicky o neschopneho nadrizeneho (neci znamy apod.), ktery si svoji nulovost vybiji na podrizenych. Ani takove hovadko nema sanci stati se oblibenym, naopak mu jeho neschopnost ma byt denne davana najevo. Jak rikam, kyzeneho efektu lze dosahnout pouze dobrovolnosti vsech zucastnych. A ti si podobnou zabavu dokazi zoragnizovat sami. Spatna sprava pro ty, co na tom chteji drtit penize.
 • 14. 9. 2009 18:41

  anonymní
  A ti si podobnou zabavu dokazi zoragnizovat sami.

  A vám evidentně hrozně leze krkem, že někde si to zorganizují sami a firma jim to zaplatí, že? Třeba u nás je to totiž o tom, že si aktivity, které budeme chtít dělat, vybíráme sami.

  Jinak pan Kára vás odhadl dokonale. Na jedné straně nejste ochoten jet na firemní akci, která zabere necelý víkend, na druhou stranu nebudete kravatové nule vysvětlovat, proč si v pracovní době zařizujete soukromé věci. Co je nějakému pitomému kravaťákovi, co se na svůj flek dostal stejně jen proto, že má známé, do toho, co v pracovní době děláte. Až někdy budete mít při ruce výkladový slovník, zkuste si přečíst heslo "dvojí metr".
 • 14. 9. 2009 19:44

  Obyvatel (neregistrovaný)
  Me leze krkem to svazacke organizovani.

  Zkuste si prosim precist znovu ten text a pochopite, ze ja zadnou "pracovni dobu" nemam a nemusim nikomu nic vysvetlovat.
 • 14. 9. 2009 11:19

  anonymní
  Pod to se mohu podepsat (zkusenost z nekolika firem). Vzdy to bylo o tom, ze se kona akce a at da kazdy vedet, zda se ucastni ci nikoliv.
  V pripade, ze byly teambuildingove aktivity v pracovni den, tak kdo se neucastnil, mel volno (placene) a jinak za to sankcionovan nebyl.
  Prijde mi, ze ten kritik absolutne nevi, o cem je rec, ma nejak zafixovano, ze teambuilding = zranice a povinne aktivity, ktere nikoho nezajimaji.

  Jeste bych dodal, ze v nasi parte tyto aktivity, byt nazyvane frikulinsky "teambuilding" vitame, protoze jednak kolikrat stejne aktivity spolu delame sami dobrovolne ve volnem case a tady nam to firma jeste zaplati, druhak se kolikrat nemuzeme dokopat neco zorganizovat a tohle nam to jedine usnadni.

  Ale ze by nekde byl nejaky nepovinne-povinny rachot, kde by byli vsichni otraveni, tak o to jsem ani neslysel. Ostatne staci se zamyslet - to by bylo zcela proti duchu, proc se takove akce delavaji. Aby se lidi poznali i jinak nez pouze v pracovni rovine, aby pro ne firma udelala neco navic (a oni se pak podvedome, nenucene citili zavazani) apod. S tim nejaky otraveny nudny vikend z donuceni dohromady opravdu nejde.
 • 23. 8. 2011 1:58

  Mrož (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
  10. 4. 2014 14:28 redakčně smazáno, důvod: ***SPAM***
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).