Hlavní navigace

Názor k článku Znárodněním vkladů na Kypru se překročila červená čára. Hrozí to i nám? od JKL - Tak musím říct, že situace na Kypru byal...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 4. 2013 21:29

  JKL (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tak musím říct, že situace na Kypru byal pro mne opravdu strašný šok. Znárodnění vkladů!!!
  Přitom to, že něco aktuálně držíte ještě neznamená, že je to Vaše. Například já obchoduji s nemovitosmi a sprostředkovávám i různé koupě atd., takže často mám na účtu peníze, které nejsou moje a které dlužím. Pokud mi z nich vláda vezme cokoliv, tak mi vytváří obrovský dluh u věřitele.

  Byl jsem také zastáncem bankovního systému a peněz pouze on-line. Ale po tomto už nemám důvěru v EU jako celek a proto všechen majetek převádím do Kanady, USA, Nového zélandu a Austrálie.

  A rezervy, které potřebuji tady a mají větší hodnotu prostě budu mít jak za středověku normálně v surovém zlatě. Teď je to asi nejrozumnější, protože ať už se rozhodnou úředníci udělat měnu nebo znárodnit bankovní účty, tak zlaté plíšky doma pod kobercem Vám zůstanou a nedotkne se jich to.

  Jedině, že by se dělaly razie v bytech, což je ovšem taky možné... :-( Nakonec nedotknutelné právo vlastnit majetek je hned za právem na život a důstojnost, takže když už bylo porušeno toto, tak nějaké razie nebo mučení, aby dotyčný prozradil, kde má ukryté cennosti, to už je jenom krůček.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).