Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Znárodněním vkladů na Kypru se překročila červená čára. Hrozí to i nám? od Mo - Ale to co pamatujeme je devalvace koruny podle...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 3. 2013 12:39

  Mo (neregistrovaný) ---.214.broadband7.iol.cz

  Ale to co pamatujeme je devalvace koruny podle Klause a neskutečná drahota po roce 1989. Je smutné, že v Česku bohatne cca 1/3 obyvatel, zatím co ty zbývající 2/3 jsou na tom ekonomicky stejně, ale sociálně mnohdy hůř a propadají se na úroveň nevolníků či proletářů z období přelomu 17/18. století. Všudepřítomná nejistota, jak v práci, tak v ochraně peněz a majetku státem. Jen pro zajímavost, víte jaký šok a výsměch zažili bývalí družstevníci Rodinné záložny, kteří měli po skončení konkurzu dostat cca 1/10 z nepojištěné části vkladu s výplatou od 15.3. v Komerční bance ?
  Místo peněz jsem musel vyslechnout jízlivý komentář pracovnice banky. A peníze jsou opět v nedohlednu. Proto mi kypřanů není líto, proč se pořád s bankama máme rozčilovat jen u nás.

 • 18. 3. 2013 14:39

  petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz

  S první částí souhlas. Se závěrem typu "chcípla mi kráva, tak ať chcípne i kypřanům" zásadně nesouhlasím.
  A mimochodem, do Rodinné záložny jste si peníze dal(a) dobrovolně a nikdo Vám je neznárodnil (resp. "jednorázově nezdanil" což je totéž). Navíc jste byl(a) členem (členkou) tohoto družstva "Rodinná záložna", takže jak jste vykonával(a) svá členská práva? Přísně vzato jste měl(a) být navíc za krach Rodinné záložny vyšetřován(a) Policií. Vy jste ale asi na vše jak je v družstvech zvykem "hodil(a) bobek", možná jste dokonce z nevědomosti či chytráctví hlasoval(a) ve svůj neprospěch. Znám to z družstevních schůzí v domě. Každý si myslí, bližší košile než kabát, hlasuje nesolidárně, většina klidně poškodí práva souseda - (suď se troubo, máš-li na to - viz frenštátská tragedie), ale když chytrácký plán nevyjde podle představ, tak se hned volá: "státe, starej se".
  Ale když stát sprostě okrade toho, co se stará, (třeba proto, aby jinému mohl zhojit bebíčko způsobené jeho vlastní hloupostí), tak chytrák volá: dobře mu tak.
  Jste klasický produkt dnešní společnosti, ve které na celé čáře proti právu vítězí hloupá, sobecká, bezohledná, nesolidární a ignorantská většina. Upřímnou soustrast všem slušným lidem z Vašeho okolí.

 • 19. 3. 2013 7:45

  Didi (neregistrovaný) ---.vitkovice.cz

  A co jiného, než diktaturu davu tupců, čekáte v demokracii se všeobecným volebním právem?

 • 19. 3. 2013 17:37

  Mo (neregistrovaný) ---.214.broadband7.iol.cz

  Je vidět že vůbec ani netušíte jak záložny fungují. Stačí jeden zloděj, který rozpůjčuje peníze na nejisté projekty a je celá záložna v háji. Jako družstevník a řadový člen nemůžete vůbec nic ovlivnit. Pokud tomu nevěříte tak se koukněte na výsledovku třeba Creditas, kde je víc jako 1/3 půjček ohrožena tím, že byly poskytnuty na nákup fotovoltaiky a díky zvláštní dani jsou nyní potíže s jejich splácením a pokud by toto ČNB netolerovala, tak už by také byla v konkurzu a fond musel solit. Tak je zatím ticho po pěšině a jen se doufá že se to nějak vyvrbí. Stát je tu od toho aby se staral, má své dohledové a kontrolní orgány a je za to našima daněmi i placen. Věřím, že boží mlýny melou pomalu ale spravedlivě a tak časem dojde i na Vás a někdo Vás okrade či připraví o část úspor a slušní lidé z Vašeho okolí se Vám budou také posmívat. Ono ta Vaše mladá generace mi připadá jako postižená sobectvím, závistí a výsměchem. Vy jste toho názorný příkladem,

 • 20. 3. 2013 11:50

  petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz

  Budete se divit, ale tuším jak fungují. Proto jsem do žádné družstevní záložny své peníze nikdy nedal a nikdy je tam nedám ani za zlaté tele. Myslím ale, že to stejně jako já tuší i ti, kteří tam své peníze stále dávají, kvůli úrokům. Jsou to chytráci, kteří očekávají, že to za ně zase ostatní zaplatí z daní. Alibisticky poukazují na zákon o pojištění vkladů a moc se jim líbí, že berou úrok 3%, zatímco troubové, kteří podle nich nepochopili rovnostářské výhody pojištění vkladů, mají zbytečně opatrně své peníze v bance s úrokem 0,2%. Jsem do značné míry proti pojištění, snad kromě zdravotního. Tam sice mé námitky platí také, ale chápu např. na rozdíl od republikánů v USA, že to jinak nejde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).