Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Znárodněním vkladů na Kypru se překročila červená čára. Hrozí to i nám? od Milouš - Je to jen začátek, absolutní porušení práva na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 3. 2013 15:00

  Milouš (neregistrovaný) ---.214.broadband12.iol.cz

  Je to jen začátek, absolutní porušení práva na ochranu majetku, STBactví, závist-přecházející v nenávist.Nás to čeká ihned po volbách, co náš moudrý lid zvolí KSČSSD koalici, která se podobných kroků nebude štítit, právě naopak. Socialismus nefunguje: /příklad pro blbce /
  Americký profesor ekonomie na místní vysoké škole nenechal propadnout jediného studenta,ale jednou nechal propadnout rovnou celou třídu.
  Třída trvala na tom, že Obamův/francou­zský,Sobotkův atd/ socialistický model funguje, že nikdo by neměl být chudý ani bohatý,
  všichni by měli být zhruba na stejné úrovni.
  Profesor řekl: "
  ...OK, uděláme v této třídě experiment Obamova plánu.
  Známky z jednotlivých testů zprůměrujeme a všichni tak budou dostávat stejnou známku jako je průměr třídy,
  takže nikdo nepropadne, ale nikdo ani nedostane za 1."
  Po prvním testu byly známky v průměru a každý student dostal za 2.
  Studenti, kteří tvrdě studovali, byli trochu zklamaní a studenti, kteří studovali málo, byli spokojení.
  U dalšího testu studenti, kteří studovali málo, studovali ještě méně a ti, kteří studovali hodně,
  se rozhodli, že jim průměr stačí, takže i oni studovali málo.
  V tomto testu byl průměr 4! Nikdo nebyl spokojený.
  Při třetí zkoušce byl průměr 5.
  Jak zkoušky pokračovaly, průměr se nikdy výrazně nezvýšil, vše se zvrhlo v následné hašteření, obviňování a nadávky.
  Nikdo nechtěl studovat ve prospěch někoho jiného. K jejich velkému překvapení všichni propadli.
  Profesor konstatoval, že socialismus už z principu nemůže fungovat,
  protože odměna za práci může být skvělá, lidé mohou mít motivaci uspět,
  ale když si vláda zaslouženou odměnu vezme, nikdo se nebude snažit nebo nebude chtít uspět.
  Pokud tento elmentární princip nepochopíme budeme následovat zoufalce z Řecka. Nejhorší je že před Sobotkovým destruktivním populistickým debilismem a chytráky, kteří ho budou volit není kam vypadnout. Bůh s námi.

 • 18. 3. 2013 16:15

  Nox (neregistrovaný) ---.sattnet.cz

  Pak by to melo fungovat i obracene ne, kdyz pojede kazdy za sebe ne? Ti co maji za 5 se nebudou ucit vubec, protoze by to postradalo smysl, ti co za 4 na to sem tam mrknou, protoze vic stejne nema cenu, trojkari se budou ucit jen trochu, protoze vi ze na vic nemaji, 2 budou znechuceni tim, ze vydaji vice namahy s horsim vysledkem, nez ti co maji za 1. vysledek je ten, ze se pulka populace nesnazi, protoze stejne nemaji sanci dostat za 1.

 • 19. 3. 2013 7:59

  Didi (neregistrovaný) ---.vitkovice.cz

  Odpověděl jste si sám, jenom ještě dotáhněte tu odpověď do úplnosti (aneb dle Bastiata, kromě toho co je vidět, zamyslete se i nad tím co není na první pohled vidět, viz http://www.bastiat.kvalitne.cz/Co_je_a_neni_videt_98.htm ).
  Půlka je líná, takže na studium dlabe a výsledky tomu odpovídají (a následně skončí na dávkách nebo jako státní zaměstnanci a budou po večerech v hospodě nadávat, jak je jim bídně). Druhá půlka chápe, že k dosažení výsledků je potřeba vyvinout přiměřené úsilí a chová se podle toho (a následně se budou schopni o sebe a své blízké postrarat sami bez potřeby okrádat své spoluobčany pomocí daní).
  Smutné je, že součaný systém je demokracie se všeobecným volebním právem, což umožňuje těm prvním (jen proto, že jich je o něco větší polovina) odhlasovat si oloupení těch druhých.

 • 18. 3. 2013 16:39

  petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz

  Vy máte pocit, že v našem kapitalizmu po pravičácku výše odměny odpovídá vykonané práci a že to levici vadí, a proto chce zavést rovnostářství?
  Ne!
  I dříve soudruzi měli alespoň v programu socializmu: každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh.
  Ale dnes to pravice nemá ani v programu, zvládne to prý totiž hravě ruka trhu - a víme jak.
  Používáte osvědčenou metodu: politickému protivníkovi vložíte do úst nesmysl a pak s tímto nesmyslem svedete vítěznou bitvu.
  Takže: nikdo, ani krajní levice nemá v programu rovnostářskou společnost. Ta tu ostatně ani nikdy nebyla, jen se odměny za práci nelišily mnohanásobně, jako dnes, což sice mohlo poškozovat zcela mimořádné osobnosti, ale prvek zásluhovosti zde byl v principu možný, i když bylo dosti těžké ho reálně uplatňovat - tenkrát (to je již dávno pryč, nemá příliš cenu to zde více rozebírat).
  Opačným extrémem proto rovnostářství jsou dnešní často i neslýchaně výnosné trafiky pro někoho a nezaměstnanost či práce za nízkou a často i nejistou mzdu pro mnohé.
  Zde je popřena jakákoli zásluhovost, pokud za zásluhu nepovažujeme příslušnost k vládnoucí mafii.
  Pokud boj proti tomuto dnešnímu způsobu odměňování (například progresivní daní) a boj za solidaritu mezi lidmi, která je pro udržitelnou lidskou společnost zcela nezbytná, považujete za snahu o rovnostářství, pak vím s kým asi polemizuji, a diskuzi končím.

 • 19. 3. 2013 1:53

  l0l (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz

  az se probudite, tak zjistite, ze

  1) tu nemame zadnou pravicovou vladu (myslim tim ciny ne proklamacemi, ja o sobe taky mohu tvrdit ze jsem martan)
  2) zadny volna ruka trhu tu nemuze existovat, kdyz mame na kazdy prd dotaci, kvotu, zakaz ....
  3) kapitalismus v cr nikdy nebyl, maximalne tak nejaka jeho socialisticka mutace

 • 19. 3. 2013 8:38

  Jarmila (neregistrovaný) 62.168.1.---

  1. Pokud dneska nemáme pravicovou vládu, tak na co jsme cinkali klíčema?
  3. Pokud tu nemáme kapitalismus, tak by nám neměli vadit ani komunisti ve vládě.

 • 19. 3. 2013 12:16

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  1) nevim jak kdo, ale já jsem necinkal klíčema za pravici, ale za SVOBODU si vybrat. když si demokratická většina vybere komunismus, skřípám zubama ale nestěžuji si.
  2) komunisti vadí v jakékoliv slušné společnosti. komunisti hlásají třídní boj a diktaturu proletariátu. dokud je ty násilné choutky nepřejdou, vadí. i za to jsme cinkali klíčema, nikoli nezbytně za kapitalismus.

 • 20. 3. 2013 12:20

  petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz

  ad 1) Vám tleskám. Bohužel málokdo dnes projeví tolik demokratického ducha jako Vy, což je způsobeno vymáváním mozků a je to žalostné.
  ad 2) myslím, že komunisté dnes třídní boj nehlásají, vidíme, že pracují (úmyslně nepíši bojují) zcela jinak, většinou docela sympaticky. Třídního boje se pouze nezříkají, což bych jim klidně odpustil, protože jeden nikdy neví, a platí, že odříkaného chleba největší krajíc. Jde o to, aby násilí nepoužila protistrana, té dnes dosti viditelně teče do bot a hází při tom za hlavu nejen demokratické principy (viz téma ultimáta EU, ke které se váže tato diskuze).
  Diktaturu proletariátu? Nevím, brzo možná budeme proletáři téměř všichni, tak si pak povíme, zda chceme dělat nějakou diktaturu, nebo si se zloději poradíme elegantněji.

 • 20. 3. 2013 12:02

  petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz

  1) Pokud budete tvrdit, že tu nemáme pravicovou vládu, a že jste marťan, tak bych Vám klidně věřil to druhé.
  2) dotace, kvóty a zákazy nejsou již hodně dlouho jen arsenálem socialismu, pokud jste marťan, tak to ovšem nemusíte vědět.
  3)kapitalismus v ČR je, neboť je lidem povoleno vlastnit kapitál.

 • 20. 3. 2013 13:26

  Milan (neregistrovaný) 89.177.77.---

  Zajímalo jak dlouho bude trvat než bude lidem povoleno legálně a čistě držet ve vlastnictví jiného člověka. Mám takový pocit že se toho dočkám.

 • 20. 3. 2013 16:49

  petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz

  Hm,... Měli bychom ale občas mrknout i na téma, ke kterému se vede diskuze (Znárodněním vkladů na Kypru se překročila červená čára. Hrozí to i nám?.).

 • 19. 3. 2013 13:04

  Šíleně motivovaný (neregistrovaný) ---.tor.uwaterloo.ca

  Osobně mne nejvíce motivuje fakt, že ze všeho co vytvořím odvedu státu přes 70% za tyto peníze mám akorát omezenou svobodu a jsem znásilňován. O zbytek se musím prát s ostatními bandity-jednotliv, kteří se mne (často pod ochranou státu) snaží o mnou vidělané peníze připravit, mnohdy i o ty ještě nevydělané.

  Pitomosti jako několikeré zdanění, výše daně, spravedlnost versus dobrovolnost nemá cenu řešit. Daně jsou zlo a jediným řešením je zabít zloděje dříve než pokrade nebo bude vraždit okrádaného. A je úplně jedno zda je zloděj jednotlivec, nebo většina. Uvidíte, už brzy se bude v Evropě nemalé množství okrádaných opět veřejně a ne-pacifisticky či triviálně bránit, a je to tak správně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).