Hlavní navigace

Názor k článku Znárodněním vkladů na Kypru se překročila červená čára. Hrozí to i nám? od petr - Tato otázka v nadpisu článku je velmi nemístná....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 3. 2013 13:54

  petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz

  Tato otázka v nadpisu článku je velmi nemístná. Pokud někdo okrade souseda, neptám se jako první, zda hrozí krádež mě, ale snažím se pomoci sousedovi. Protože jinak až okradou mne, tak se na mne soused také vykašle. Nesolidárnost a sobectví je základem pro umožnění podobných zlodějen. Stát okrádá důchodce, ostatní mlčí. Stát ožebračí postižené a invalidy, ostatní mlčí. Stát okrade učitele, ... .
  V tomto případě je obrana snadná. Osobně ještě dnes vybírám všechny své volné finanční prostředky, které mám v bankách a nacpu je do strožoku. Bez ohledu na to, zda mi hrozí či nehrozí šesti, 10ti, 20ti či 90ti procentní daň.
  Nejde mi nyní o to, že se nechci podílet na dluzích rozkradeného státu, když jsem nic neukradl narozdíl od mnoha jiných, beztrestných nadlidí. Jde mi o prostou solidaritu s kypřany. Když totéž udělá většina lidí, zrůdný systém se třeba zhroutí.
  Toto udělat mohu snadno. Až mi napaří mimořádnou 10ti procentní daň z nemovitosti, pak již budu muset pro stejný efekt podpálit barák. Na to čekat nehodlám, proto zatím jen přesunu ty papírky od roku 1990 nekryté zlatem do strožoku a uvidím, jestli se někdo přidá a vyhrajeme nad svými tyrany z EU i z domova, kde ve jménu pravdy a lásky již dvě desetiletí sedí na svých ze známostí získaných postech a na v privatizaci nakradeném majetku, hrabou pod sebe a předkládají nám takto účty za své hodokvasy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).