Hlavní navigace

Názor k článku Zákoník práce: Práce přesčas a v noci od jezevec - U nás je to dvojí: Jedna skupina pracovníků...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 2. 2007 15:30

  jezevec (neregistrovaný)
  U nás je to dvojí:
  Jedna skupina pracovníků má tak slušný paušální plat, že nehledí na žádné hodiny, přesčasy, přestávky a podobné pitomosti - těm generuje pracovní hodiny počítač (zaměstnavatele) tak aby to vyšlo na počet hodin a přestávek, to máte pravdu. Ale plat je daný za práci a hodiny se píšou jen protože si to stát přeje.
  Druhá skupina pracovníků si píše hodiny a docházku sama - představte si, že u brutálního vykořisťovatele jezevce mají zaměstnanci takovou důvěru, že si sami píšou kde kdy kolik hodin byli, a za to (když je práce hotová) dostanou automaticky zaplaceno, aniž by to někdo nějak zvlášť kontroloval. Samozřejmě že i v tomto případě počítač upraví docházku tak, aby vyhovovala zcestným představám socánků, a sedí jen součty hodin.

  Jinak víte co je zajímavé? 80% zaměstnanců u jezevce je v pracovním poměru 5 a více let, a téměř jednou týdně odmítám žadatele o práci, protože další lidi nepoptávám, ale přesto se občas někdo přijde zeptat. Asi se jim u mně líbí, zatímco o vás nikdo nestojí, ani za hodně malý plat. Čím to asi tak bude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).