po 13. hodině (po skončení přestávky na oběd) bez vědomí a souhlasu nadřízeného opustil pracoviště, kam se již do konce pracovní doby nevrátil. O předčasném odchodu z pracoviště informoval jen svého spoluzaměstnance. Odchod z pracoviště odůvodňoval přetrvávající nevolností, vyvolanou zřejmě nízkou teplotou na pracovišti dosahující maximálně 9 ºC, patrně byl nastydlý nebo na něj něco tzv. lezlo, jenže lékaře nenavštívil.....
jenže lékaře nenavštívil.....po 13 hodině...ví ti soudci, že vetsina prakt.doktorů končí okolo 12 nekdy i v 11 hod., odpo mívaj jen jednou týdně....řešil to u toho soudu také někdo?
a co odbory? měli tam odbory?
Jinak díky za hezký článek, sem rád že jsem již v důchodě, takové svinstvo.
Děkuji.
Odbory by stejně zaměstnanci nepomohly. Výpověď nebo okamžité zrušení pracovního poměru je zaměstnavatel povinen předem projednat s odborovou organizací. (Ust. § 61 odst. 1 zákoníku práce) Zdůrazňuji, že povinností zaměstnavatele je rozvázání pracovního poměru toliko projednat, nikoliv si nechat odsouhlasit. A když tak neučiní, stejně není z tohoto důvodu výpověď neplatná. Odbory mohou, ale jen omezeně, ochránit před rozvázáním pracovního poměru pouze své představitele, kteří za ně vystupují při jednání se zaměstnavatelem.
Projednat s odbory...ale kde když ve firmách o dvaceti až čtyřiceti zaměstnancích odbory nejsou a ty lidi když dělají na dvě směny se ani nesejdou.A dneska ( teda až do r.2015) se lidi báli o práci a nikdo si nechtěl kvůli něčemu pálit prsty aby o tu práci nepřišel.
A také jsem zažil u jiného podnikatele, že se zbavil nepohodlného člověka tím, že se jeho místo ruší z důvodu nadbytečnosti a on pro něj jinou práci nemá.Ostatní zaměstnsnci pak museli dělat dvanáctky aby se to stačilo, po třech měsících z pracáku nabral nového člověka, že se nestíhá.
Zkrátka co podnikatel to jiný vykuk jak vyběhnout s lidmi.