Vlákno názorů k článku Za využití dešťové vody na splachování či zahradu získáte od státu desítky tisíc korun od Jarmila - To zas bude ráj pro poradenské a projektantské...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 5. 2017 8:31

    Jarmila (neregistrovaný)

    To zas bude ráj pro poradenské a projektantské firmy! To fakt nikoho nenapadlo, že k využití již použité vody ke splachování WC jsou kromě čerpadla ještě potřebné úpravy rozvodů vody, aby se tato voda nenamíchala do pitné? Kdyby totiž tato voda kontaminovala vodu pitnou a nedejbože se dostala ven do vodovodního řadu, tak si majitel koleduje o řádný průs..švih! Proto jsou majitelé studní, kteří zároveň odebírají vodu z veřejného vodovodního řadu, velmi důrazně upozorňováni na to, že musí mít dva kohouty a v případě, že používají jednu vodu, musí být ta druhá zavřeným kohoutem oddělená, ty vody se prostě nesmějí smíchat. Protože se bohužel může stát, že v letním horku je vody ve studni málo, stejně jako se může stát, že bude málo dešťovky. Pak ovšem dotyčný použije vodu z veřejného vodovodního řadu.

    Dále: kdo chce a potřebuje vodou zalévat, dělá to už dneska i bez celého slavného dotačního programu. Jen holt nemá nádrž zakopanou do země, ale má na zahradě sud. Ten ho určitě nestál 20.000 nebo Kolik tisíc, buď má vyřazený sud z nějaké výrobny potravin nebo si ho koupil v Baumaxu za cenu kolem 500,- Kč (viz. např. zde: https://www.vedop.cz/sud-na-destovou-vodu-300l-ph-s-kohoutkem )

    A na závěr: pokud by státu tak děsně moc záleželo na zadržování dešťové vody, pak nechápu, proč jsme dovolili výstavbu mnoha obchodních center s rozsáhlými vybetonovanými parkovišti, odkud voda naprosto bez užitku odtéká do kanálu, a přitom nevybudovali ani jeden rybník k jejímu zachycení.

  • 15. 5. 2017 9:00

    Ach jo (neregistrovaný)

    Ono to Jarmilo samozřejmě mnohé napadlo. Proto se dokonce u v té dotaci mluví o stavebních úpravách. A zmiňuješ to tak trochu správně, ale pomotaně. Rozvody musí být odděleny, ale ten tvůj kohout není oddělení. Ty rozvody nesmí být nijak propojeny, protože na uzavření tvého kohoutu nejde spoléhat.

    A ta tvá nákupní střediska vodu z parkovišť do kanálu opravdu nepouštějí (leda by tam byla dešťová kanalizace, schválil to správce sítě, což je dost málokde). Rač si všimnout, že většinou jsou ne vybetonovaná, ale s skládanou dlažbou, kterou voda proteče a zasákne. A co jde do vpustí, to také nejde do splaškové kanalizace, ale někam do retenčky a zasakovačky.

  • 15. 5. 2017 14:42

    mendrit (neregistrovaný)

    A hlavně za vypouštění vody kamkoli se platí, takže už teď je každý motivován aby se postarat o to, aby voda z jeho pozemků nešla do žádné kanalizace, ale vsákla se na místě.

  • 16. 5. 2017 8:18

    Jarmila (neregistrovaný)

    Ale prosím Vás, kdyby se měla zasáknout všechna voda, co kde spadne na zem, tak žijeme v mokřadech.

  • 16. 5. 2017 8:48

    * (neregistrovaný)

    Nesmysl. Nikdo nechce všechna a VŠUDE. V naprosté většině lokalit to není problém, a tam kde je, tam se to řeší jinak. Dešťovou kanalizací, svody do potoků atd. Ale jen jako výjimečné opatření.

  • 15. 5. 2017 10:42

    čen (neregistrovaný)

    Máme na zahradě zakopanou nádrž na dešťovou vodu, protože sudy opravdu nestačí a ještě jednu nádrž na vyčištěnou vodu z čističky a pitnou vodou ze studny máme jen na zásobování domu vodou. Takže všechna voda vyčerpaná ze studny se přes čističku vrací zpět na zahradu. A nepotřebovali jsme na to dotace, jen jsme měli velké potíže s úřady, než nám čističku vůbec dovolily.
    Taky nechápu ty dotace na rádoby ekologické používání vody, když na jedné straně je tolik zabetonovaných ploch a když v blízkém městečku vidím, jak je vyřešený odtok dešťové vody do kanalizace

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).