Názory k článku
Za dojížďku nebo stěhování za prací dostanete příspěvek

Honza
Honza (neregistrovaný) ---.csas.cz
4. 11. 2016 8:59 Nový

formální změny trvalého bydliště

Už se těším, jak budou socky měnit formální trvalé bydliště a firmy formální adresu provozovny :-(
Fakt mi to přijde úžasné, co poslanci za naše peníze vymýšlí...

*
* (neregistrovaný) 193.35.105.---
4. 11. 2016 9:33 Nový

Šlo to účinně a jednoduše, ale my jsme řekli ne.

celé vlákno

Tohle je zcela špatně. Státe dej, státe zaplať... aby nedejbože firmy nemusely platit takové mzdy, ze kterých zaměstnanec zaplatí cesty do práce.
Co bude příště? Stát bude zaměstnancům soukromých firem platit modráky, solvinu a... soustruh? No ten soustruh už dost často dávnou formou různých dotací platí.

Přitom v Německu existuje jiný, levnější a administrativně nenáročný systém. O náklady na dojíždění si zaměstnanec může snížit základ daně.

Tomáš Marný aura:10
4. 11. 2016 10:23 Nový

Re: Šlo to účinně a jednoduše, ale my jsme řekli ne.

celé vlákno

,,, a to i vlastním autem do vzdálenosti 100 km. Zajímavé, že naši poslanci a vláda se ohánějí zahraničím při přebírání debilních kravin (viz EET), ale rozumné věci ze zahraničí přehlížejí...

Richard W. Fetter
Richard W. Fetter (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz
4. 11. 2016 12:12 Nový

Souhlasím, politická stupidita

celé vlákno

Za mnohem vhodnější pro flexibilitu pracovní síly bych považoval zrušení daně z nabytí nemovitosti. Mimochodem, ale až mi tady namítnete (vy pravičáci), že to Andrej Babiš a sociální demokracie ji udržují (a jen ji změnili z daně z převodu na daň z nabytí, nejprve názvem, nyní od 1. 11. 2016 definitivně změnou poplatníka) a pravice by ji zrušila, tak máte krátkou paměť a mýlíte se. (Než se do mne pustíte politicky, tak podotknu, že nejsem příznivcem ani ČSSD, ani ODS.) Dokonce přímo v programovém prohlášení Topolánkovy pravicové vlády byl závazek tuto nesmyslnou daň zrušit, nestalo se tak. Skutek utek, jak se říká. A nezapomeňte, původně byla 5 %, pak snížena na 3 %, nyní už nějakou dobu 4 %. Nejvyšší správní soud ji shledal protiústavní, postoupil věc Ústavnímu soudu, ale ten ji nezrušil. Kdyby to někoho zajímalo, mohu o tom napsat článek, samozřejmě pak ještě záleží na tom, jestli ho pan šéfredaktor schválí k publikaci.

*
* (neregistrovaný) 193.35.105.---
4. 11. 2016 12:29 Nový

Re: Souhlasím, politická stupidita

celé vlákno

S tou levicí a pravicí bych doplnil, že daň z nemovitosti 5% byla za Klause (ODS), snížení na 3% udělal Špidla ČSSD), zvýšení na 4% Kalousek (TOP-09).

johny
johny (neregistrovaný) ---.sattnet.cz
4. 11. 2016 12:55 Nový

Re: Za dojížďku nebo stěhování za prací dostanete příspěvek

celé vlákno

Jo máte pravdu . Pokud zaplatíte 80 tis za dan z převodu u dvoumilionového bytu tak je to spolehlivá brzda stěhování .

Richard W. Fetter
Richard W. Fetter (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz
4. 11. 2016 13:13 Nový

Re: Za dojížďku nebo stěhování za prací dostanete příspěvek

celé vlákno

Nerozumím vám. Co tím chcete říci? Daň samozřejmě zaplatit musíte v zákonem stanoveném termínu a samozřejmě, že ne ve splátkách jako samotný dům. Nejsem specialista na daně, třeba se na tom lze dohodnout, nevím, ale asi těžko. Každopádně, nevím jaká je praxe bank, už nějakou dobu jsem pro nikoho, kdo si bral hypotéku, smlouvu o smlouvě budoucí kupní nepsal, a nyní se navíc změnil poplatník daně, ale počítám, že hypotéku vám na daň nedají (tedy na částku kupní cena + daň, zatímco dříve byla daň placená prodávajícím skryta v ceně, takže to hypotéku nekomplikovalo), takže tu musíte zaplatit hned ze svého, takže pro chudší lidi zase jen a jen problém. Jen bobtnají úřady a úředníci, jedni vybírají daně, druzí zase rozdávají sociální dávky.

MMN
MMN (neregistrovaný) ---.v6.elisa-mobile.fi
13. 2. 2017 9:10 Nový

Re: Za dojížďku nebo stěhování za prací dostanete příspěvek

celé vlákno

Chudší lidé žijí v nájemních bytech a daň z převodu nemovitosti se jich tudíž netýká.

Ludek_II
Ludek_II (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 11. 2016 8:10 Nový

Re: Za dojížďku nebo stěhování za prací dostanete příspěvek

celé vlákno

Austrálie má rozum a migranty nebere. To si kvalifikovaný uprchlík zjistí předem.

v.sp
v.sp (neregistrovaný) ---.ujezd.net
5. 11. 2016 8:55 Nový

Re: Za dojížďku nebo stěhování za prací dostanete příspěvek

celé vlákno

Na to vám samozřejmě ČR nedá nic. Naopak počítejte se srážkou s českou byrokracií - nejde udělat ověřená kopie pasu. Nový ŘP si máte udělat právě jeden měsíc před koncem platnosti. Odhlásit zdravotní, sociální... Na druhou stranu, ČR i NZ umožňují dvojí občanství.

Pro Nový Zéland počítejte tak jedno až dvě sta tisíc korun pro trvalý pobyt (skilled migrant). Ověření diplomů, překlady dokumentů, poplatky za žádosti.

Austrálie samozřejmě (aspoň zatím, už se taky objevují hlasy, zakázat migraci úplně) stále migranty bere, a celkem dost. Stejně tak i NZ. Nejvíc jako studenty do škol, a ekonomické migranty. Ekonomické migranty, kteří prokáží, že mají schopnosti, které stát potřebuje, ideálně rovnou i nabídku práce.

Trident
Trident (neregistrovaný) 2a03:e00:601:----:----:----:----:----
27. 11. 2016 1:52 Nový

Re: Za dojížďku nebo stěhování za prací dostanete příspěvek

celé vlákno

O to jestli nekdo umoznuje dvoji obcanstvi se starat nemusite. Proste puvodni pas schovate/zapre­te/neberete s sebou a je to. V pripade problemu a nutne potreby druheho obcanstvi vam ho nekdo ukrad a pujdete na ambasadu vyridit si pas novy. Pas je majetkem statu - tedy Noveho Zelandu. Do toho se nema ceska republika co montovat. Kde neni zalobce neni soudce. Hlave je vyhoda ze novy zeland neni v EU a tak nehrozi dohody o sdileni informaci o obcanech.

MMN
MMN (neregistrovaný) 2001:999:0:----:----:----:----:----
2. 12. 2016 21:54 Nový

Re: Za dojížďku nebo stěhování za prací dostanete příspěvek

celé vlákno

Stát, který občanství uděluje a zároveň neumožňuje dvojí občanství, zpravidla vyžaduje doklad o vzdání se občanství předešlého. Pas s tím nemá co dělat.

ass
ass (neregistrovaný) 160.44.230.---
1. 2. 2017 12:29 Nový

Re: Za dojížďku nebo stěhování za prací dostanete příspěvek

celé vlákno

Samozřejmě, že zdravotní si platit nemusíte, když potvrdíte dlouhodobý pobyt v zahraničí, ALE pak jste v..., když budete potřebovat zdravotní zákrok co je jinde drahý a co znám známé, tak si ho platí a na dražší či zubní zákroky zaplatí raděj letenku do čr než by řešili zdravotní platby např. v USA...

Sociální, že je povinnosti platit? Fakt, když nepracujete a nejste ani OSVČ? A kterej zákon to nařizuje?

A ten řidičák, jako fakt nebo když přinesu poškozenej, ale i nepoškozenej, tak ho jenom musim zaplatit, jako se to stalo mě, když jsem chtěl novej, protože sem chtěl aby platnost byla delší jak rok...

Ludek_II
Ludek_II (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 11. 2016 7:32 Nový

A co ti samostatní ?

celé vlákno

A co ti samostatní, co se o sebe postarali sami a taky dojíždí už léta ? Ti nedostanou nic ? Jo ahaaa, ti to budou neschopným dotovat z daní.
Welcome in the Czech republic

guest
guest (neregistrovaný) ---.infos.cz
5. 11. 2016 11:00 Nový

Re: A co ti samostatní ?

celé vlákno

Přesně tak. Čekal jsem, kolik bych mohl dostat příspěvek na jedno či druhé a čtu, že uchazeč musí být evidovaný na úřadu práce jakousi minimální dobu atd atd. Takže když jsem si práci sehnal už dávno sám a dojíždím do ní, nedostanu od státu nic. Super.

Je to na hlavu postavené, napřed se vyberou vysoké daně a pak se někomu dává příspěvek. Udělal bych dvě věci:
1. místo příspěvku na přestěhování se za prací bych zrušil daň z převodu / nabytí nemovitosti. Co je mi platný příspěvek 50 000 když změnou domu za jiný ve stejné cenové relaci zaplatím třeba 120 000 Kč daň.
2. Částku za dopravu do práce by si mohl každý odečíst z daní. Opravdu každý, nejen ten, kdo byl půl roku na pracáku.

jezevec
jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz
5. 11. 2016 12:46 Nový

Re: A co ti samostatní ?

celé vlákno

to musíte mít dvě pobočky jedné firmy s ubytovnou, sto kiláků od sebe. lidi mezi sebou papírově prohodíte, a ani je nemusíte doopravdy stěhovat. z toho pade jim necháte každému desítku, a všichni hepy ...

MMN
MMN (neregistrovaný) 2001:999:0:----:----:----:----:----
2. 12. 2016 21:55 Nový

Re: A co ti samostatní ?

celé vlákno

Umíš číst?

Monsterchicken
Monsterchicken (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
11. 11. 2016 8:39 Nový

konečně něco co má trochu smysl

celé vlákno

Jo jsem pro sice už nejsem na ÚP, ale pár měsíců mi celkem stačilo - dojížděním utratím nyní měsíčně kolem 4000 a rozhodně je to znát je to stejné jako mít hypotéku nebo úvěr...díky za článek parádní :) určitě pomůže lidem co fakt nemohou najít práci nebo žijí z minima

autor
autor (neregistrovaný) ---.ip.jes.cz
25. 12. 2016 17:54 Nový

Re: konečně něco co má trochu smysl

celé vlákno

A nebylo by lepší, kdyby minimum bylo takové, z kterého se dá žít?

RobinH
RobinH (neregistrovaný) ---.home.99maxprogres.cz
13. 1. 2017 12:52 Nový

stěhování

Mám za sebou tolik stěhování, že je sotva spočítám, osobně jsem ale stěhování vždy zvládl na vlastní pěst. Nějaké takové krabice: https://www.mojeobaly.cz/Kartonove-krabice-a-obaly/Klopove-krabice-3VVL/ nejsou drahá záležitost a vleze se do nich vše potřebné, potom kamarád s autem nebo ideálně dodávkou..a je to, žádný stres...

HugoGraft
HugoGraft (neregistrovaný) 85.13.68.---
20. 3. 2017 10:05 Nový

Radši vesnice

Osobně jsme velice potěšen, že konečně začali ty nahoře přemýšlet. Konečně jsem začal využívat alespoň nějaké výhody od našeho státu. Nejprve jsem se chtěl stěhovat. Musím říci, že přítelkyně již zařizovala i stěhovací firmy Tavočer. Nakonec jsem se rozhodl, že se stěhovat nechci a udělal jsem dobře. Zůstal jsem na vesnici a do práce prostě dojíždím a jsem spokojen. Přítelkyně se nastěhovala ke mně.