Hlavní navigace

Názor k článku Z redakční schránky: Vyplatí se měnit banku? Jak dlouho může být dítě ve školce? od Patrik Chrz - Souhlasím s těmi zahraničními službami, tady by se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 8. 2008 16:09

  Patrik Chrz
  Souhlasím s těmi zahraničními službami, tady by se mohla mBank dost zlepšit. Absence zahraničních plateb mi až tak nevadí, to řeším mnohem výhodněji přes devizové společnosti, kterým banky nemohou (tedy spíš nechtějí) absolutně konkurovat. Ale kurzy zahraničních měn při platbě kartou, to je fakt bída. V případě kurzu EURa se přetahuje o nejhorší příčku s ČSOB, v případě dalších měn je ("díky" až 2 % konverznímu poplatku) škoda mluvit. Tady by se mohli fakt dost zlepšit, čekám s čím přijde FIO, až dostane bankovní licenci.
  Kreditka (i když já jí teda nepostrádám) jde vyřešit třeba (zdarma) přes Citi - a navíc má dobré kurzy zahraničních měn, takže se tím zabijí dvě mouchy jednou ranou (i když smlouva se Citi je tak trochu jako smlouva s ďáblem :-), stačí se mírně odchýlit a už dostanete "550 Kč přes prsty" - to je jejich nejoblíbenější pokuta, mají to snad na všechno, nejvíc mi vadí to "překročení limitu" - to si má jako člověk zapisovat do notýsku, kolik utratil?).
  Kontokorent mi nechybí už vůbec a kamenné pobočky taky ne.
  Ten vklad - přiznejme si, kolik lidí opravdu využívá vklad v hotovosti? Myslím, že pro většinu je to naprosto podružná služba a v případě "nouze nejvyšší" je tu ta pošta, i když 22 Kč za vklad pěti tisíc, nebo 33 Kč za vklad padesáti tisíc je fakt dost. O tom, že by to Sazka zatrhla ani nevím, no ještě je tu Fortuna a pak třeba Česká spořitelna. Stačí si zřídit 7 denní termínovaný vklad, který je po jeho ukončení převeden na zvolený účet :-)). A je to zase zdarma :-)), jen to těch 7 + max 2 dny trvá.
  A čipová karta, to je taková "chiméra" i tou jde zaplatit bez PINu, jen na podpis :-(. Karty a terminály jsou totiž nastavené tak, aby v případě poškození PINu přijaly platbu kartou i na proužek, přestože půjde o terminál schopný číst čip. Platí to ale jen mimo zemi původu karty (vychází se z toho, že klientovi v zahraničí by mohlo přinést velké problémy, pokud by se ocitl bez prostředků)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).