Hlavní navigace

Názor k článku Vyplatí se ještě třídit odpady? od Jarmila - Když dojdou argumenty, nastoupí hrubé násilí. Ještě že...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 1. 2009 17:11

  Jarmila (neregistrovaný)
  Když dojdou argumenty, nastoupí hrubé násilí. Ještě že se přes internet nedá fackovat, co?

  Já jsem jen podotkla, že jsem měla problém s baterkama. Na moji spotřebu baterek (tak max. 6 tužkovek do roka) nebudu hledat kontejner a nechat si ho vozit už teprve ne. Teda hledala bych ho, ale spíš bych v době, kdy se každý ohání ekologií, čekala, že kontejnery budou k nalezení jaksi automaticky. Za to jsem pro HNF ... gazela (tak nějak to přece říkala Veškrnová v Holkách z porcelánu, že?). Jenže odpad nejsou jen baterky, třeba v Německu můžete do kontejnerů odložit i obnošené šatstvo, drobné domácí nástroje (ještě neděravý hrnec, paličku na maso) a toto je pak následně vyčištěno a výtěžek z prodeje jde na charitu. U nás se textil a podobné věci nesbírají. Charita nechtěla textil jen vypraný, ale chtěla na něj doklad z čistírny. Jednak je čistíren zoufale málo, druhak je to drahé a třeťak jsem to nakonec rozdala sama, tak velká charita zase nejsem, abych textil dávala z lásky k bližnímu čistit. Zato hadry do různých sekáčů se sem ze Západu valí proudem, ale vlastní sbírat nemůžeme.

  Ano, třídila bych, ale proč teda platím za odvoz TDO (pro neznalé TDO je netříděný odpad, fiknutý do popelnice rovnou, bez třídění) tu nejvyšší pálku, kterou lze v Čechách původci odpadu dle zákona naúčtovat? A to prosím pěkně počet osob v domácnosti * 500,- Kč/rok. To mám ještě na vlastní náklady třídit a snažit se, aby toho vytříděného bylo co nejvíce? Když jsem se dotázala na MÚ, zda budou rodiny, které třídí, nějak zvýhodněny, třeba nižší platbou, řekli mi ouřadové, že se nedá nijak poznat, kdo třídí a kdo ne, tudíž dotaz na slevu je bezpředmětný. A to nemluvím o tom, že nemáte ani nárok na odpuštění odpadkové daně při dlouhodobém pobytu v zahraničí. Tento stát prostě potřebuje prachy, prachy a zase prachy a je mu naprosto jedno, komu a za jakých podmínek je sebere. Nějaká demokracie, spravedlnost a zdravý rozum jsou mu naprosto k smíchu.

  Takže vážení a milí, debata s Vámi byla velice přínosná, ale já třídit odmítám!! Za odvoz platím, z práce zadarmo bolí ruce a pokud je tříděný odpad pro někoho surovinou, tak si to třídění zaplatí. Když vidím miliónové dotace na přiblblé spoty o třídění, zvedá se mi kufr a otvírá kudla v kapse. Nejlepší je fláknout s veškerým odpadem rovnou do popelnice a tříděním se nezabývat. Člověk má klidnou hlavu, prachy v kapse a nějaký gazelí HNF ho přitom neprudí. Kolik lidí to dělá a co se děje? Nic jiného, než že se zase objeví nějaký zelený dobroděj a natáhne pracku pro prachy na kampaň podporující třídění odpadu. A až HNF vystydne, tak mu ty příští vybité baterky vlastnoručně namlátím cihlou do čela.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).