Hlavní navigace

Názor k článku Vyplatí se ještě třídit odpady? od anonym - Ne každý žije v Praze či jiném velkém...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 16. 1. 2009 10:10

    anonymní
    Ne každý žije v Praze či jiném velkém městě a chodí utrácet do SM/HM, takže na malých prodejnách a malých městech či vesnicích si můžete nechat o boxu na baterky nechat jenom zdát. A přiznejme si, kdo z nás nefunkční baterky doma skladuje (zvláště vytečou-li), pak si je dá do kapsy (a zatřísní oděv) a při nějaké cestě do civilizace obchází obchody, kde by nějaký ten box objevil a baterky do něj lupnul.
    Co včera zaznělo ve zprávách - že za starý papír budou lidi ve sběrně dokonce platit, brzy to bude i u PETek (to zas psali jinde, že pro ně není odbyt), zachvíli to nastane u starých elektrospotřebičů a celý systém se rozpadne, lidi, co v tom pracovali, přijdou o práci a nebezpečný odpad bude končit na černých skládkách, v lepších případech ve spalovnách ...
    Ostatně, zaregistroval jsem několik případů podniků zabývajících se odbornou likvidací nebezpečného odpadu (pneumatiky, elektrospotřebiče). Vždy nějak nestíhali, materiál se všude kupil, a najednou přišel požár, který vše "zdarma" zlikvidoval a bylo uklizeno ... Taky se dají takto řešit odpady, ale za tu likvidaci někdo zaplatil, aniž by pak ona likvidace nastala. Takže opět peníze vyhozené vniveč, jen se zase někdo chytře napakoval.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).