Hlavní navigace

Názor k článku Vyplatí se ještě třídit odpady? od anonym - Měl jsem za to, že mouka je balena...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 1. 2009 9:30

  anonymní
  Měl jsem za to, že mouka je balena v obyčejném papíru, u soli chápu, že by měla být zatavena do igelitu, protože ta nabírá ze vzduch vlhkost.
  Ale proč mám mít třeba krájený salám zatavený do plastové folie, to samé sýry, různé spotřební zboží je zataveno ve folii, dřívejc to bývalo v papírových krabičkách.
  Nejsem si jistý, zda přes rostoucí ceny ropy jsou plastové výrobky stále levnější než z papíru.
  Tuhle nějaká paní přede mnou kupovala při nákupu i egelitové tašky, jednu po 6 CZK, to se jí ten nákup pěkně prodražil. A v jiném obchodě měli papírové tašky, a ty byly levnější. Nevím, jak cena pro spotřebitele odráží skutečné náklady, předpokládám, že výrobní cena z jednotlivých materiálů bude stejná pro všechny řetězce a že záleží na řetězci, zda bude podporovat ekologii nebo se bude snažit podporovat zkomírající tržby vysokou cenou za tašku.
  Igelitové tašky se mnohdy protrhnou pod tíhou, nebo je rozřízne ostrá hrana nějakého plastového obalu. Papírová, když ji nepostavíte dnem do vody, ta se až na výjimky neprotrhne.
  K vánočním stromkům: jistě všichni, kdo tu dobu zažili, pamatujeme, tak nově nastupující "demokratický" režim trvdě odsoudil komunisty mimo jiné i za ty vánoční stromky, jak se chovali k přírodě atp. Všichni pak museli mít umělá košťata. A ejhle, 20 let po převratu a už je to tu zpátky - kdo nemá přírodní vánoční stromek za 600 - 1000, je socka drancující životní prostředí - umělý stromek je přece z ropy. Bohužel, jak jsem několikrát viděl v TV a četl v tisku, současné vánoční stromky se pěstují na speciálních plantážích, nejedná se o zdravotní prořezy tak, jak tomu bývalo za socialismu - někde třeba pod vedením vysokého napětí.
  Nejlepší je nepodlehnout davovému šílenství, nekupovat nuceně k 24. blbiny, které nepotřebuji, ale kupovat průběžně po celý rok, a nebo po vánocích ve slevách. A stromek, ať umělý nebo živý, k tomu není vůbec potřeba. Už jen čekám, kdy bude náš Ježíšek vyměněn za soudruha Klause ....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).