Hlavní navigace

Názor k článku Vyplatí se ještě třídit odpady? od Jarmila - Všechny tyto systémy se musí vzájemně provázat. Zdražit...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 15. 1. 2009 8:43

    Jarmila (neregistrovaný)
    Všechny tyto systémy se musí vzájemně provázat. Zdražit směsný odpad a skládkování, aby to nikoho ani nenapadlo. Mít dostatek sběrných nádob na tříděný odpad, což bude zadarmo. Sběrné nádoby třeba u supermarketů a maximálně ob ulici. Papír recyklovat, případně pálit, ostatní odpady zpracovávat obdobně (když jsou vytříděné, není to problém), tu a tam postavit i spalovnu, proč by se z odpadu nemohlo vyrábět teplo a teplá voda? To musíme všude nacpat větrníky?
    Každý výrobce by měl na zpracování svého odpadu dávat určitou sumu, odstupňovanou podle náročnosti likvidace výrobku a jeho obalů. Každý výrobek i obal by měl mít jednoznačnou značku, oč se jedná (papír pozná každý, stejně tak mikrotén, ale už ne textil, plastové lahve na šampóny a další domácí chemii). Usnadní to třídění u konečného spotřebitele.

    Skládkování je svinstvo, na skládky se dostanou i chuťovky, jako zbytky jedů (barvy, chemikálie, azbest), staré baterky apod. Konkrétně s baterkami: skoro šest neděl jsem je před časem nosila v tašce a když jsem nenašla příslušnou sběrnou nádobu, letěly do koše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).